اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس

آیا احساس می‌کنید که در هنگام خندیدن لب بالایی شما کوتاه بوده و لثه‌های شما پیدا می‌شوند؟ آیا شما به این دلیل که بافت اضافی لثه شما در هنگام خندیدن پیدا می‌شود از لبخند خود ناراضی هستید؟ در صورتی که جواب شما مثبت است، احتمالاً شما به بیماری نمایش بیش‌ازحد بافت لثه یا به عبارت ساده‌تر لبخند لثه‌ای مبتلا هستید. برخی از مردم احساس می‌کنند که مقدار زیادی از لثه آنها نمایان می‌شود یا دندان‌های آنها بسیار کوچک به نظر می‌رسند. لبخند لثه‌ای می‌تواند یک وضعیت آزاردهنده برای فرد باشد و باعث خجالت و شرمندگی او شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان این مشکل را برطرف نمود. بوتاکس و ژل‌های تزریقی از روش‌های مؤثر غیر جراحی برای رفع این عارضه هستند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر لبخند لثه‌ای بر زندگی شما تأثیر گذاشته است، نگران نباشید زیرا به راحتی می‌توانید آن را درمان کنید. یک از روش‌های درمان لبخند لثه‌ای، تزریق بوتاکس است که امروزه به طور گسترده‌ای هم در بین مردان و هم در بین زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش نسبت به روش‌های دیگر نظیر جراحی پلاستیک کم تهاجمی‌تر است. هر لبخندی منحصربفرد بوده و برنامه درمانی شما نیز باید متمایز و منحصربفرد باشد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی از رویکردهای سفارشی‌سازی شده برای افزایش مطلوبیت نتایج استفاده کرده و به شما کمک می‌کنند تا به لبخند رؤیایی خود دست یابید. برای آشنایی با روش‌های دیگر اصلاح لبخند لثه‌ای می‌توانید از همکاران ما مشاوره دریافت کنید. برای دریافت این خدمات یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

لبخند لثه‌ای چیست؟


وقتی که فرد لبخند می‌زند، معمولاً قسمت کوچکی از لثه بالایی او دیده می‌شود. به هر حال، قسمت بیشتری از لثه افراد مبتلا به لبخند لثه‌ای در هنگام خندیدن نمایان می‌شود و در برخی موارد این مقدار به 3 تا 4 سانتیمتر می‌رسد. این یک اتفاق معمولی است و از نظر پزشکی ایرادی محسوب نمی‌شود. افراد مبتلا به لبخند لثه‌ای معمولاً از ظاهر خود خجالت می‌کشند. در گذشته، لبخندهای لثه‌ای اثرات زیان باری بر زندگی شخصی، اجتماعی و حتی حرفه‌ای فرد داشت.

علت


  • ممکن است دندان شما به درستی درنیامده باشد. طول تاج کامل شده دندان (قسمت در معرض دید دندان) به طور طبیعی حدود 10 میلی‌متر و عرض آن حدود 75 تا 85 درصد ارتفاع آن است. با رشد غیرعادی دندان ممکن است دندان کوتاه‌تر به نظر رسیده که می‌تواند باعث شود که لثه بیشتر به چشم بیاید.
  • یکی دیگر از دلایل می‌تواند به میزان بالا رفتن لب بالا در هنگام خندیدن مربوط باشد. به طور طبیعی لب به اندازه‌ای بالا می‌رود که حدود 4 میلی‌متر از دندان پیدا شود. در برخی موارد، ممکن است این لب به میزان زیادی بالا رفته و مقدار بیشتری از لثه در معرض نمایش قرار گیرد.
  • لبخند لثه‌ای شما ممکن است مربوط به فاصله فک بالا نسبت به ساختار صورت باشد.

مشخص شدن علت اصلی ایجادکننده لبخند لثه‌ای می‌تواند نحوه درمانان را مشخص کند. پس از معاینه دهانی کامل، پزشک می‌تواند در مورد گزینه‌هایی که لبخند شما را جذاب‌تر می‌کند با شما صحبت کند.

مزایای درمان لبخند لثه‌ای


لبخند لثه‌ای روشی است که دران بافت اضافی لثه برداشته شده و تغییر شکل داده می‌شود تا قسمت بیشتری از دندان‌ها پیدا شوند و در نتیجه ظاهر و تقارن لبخند شما بهبود می‌یابد. برخی دیگر از مزایای این روش درمانی عبارتند از:

  • روش درمانی کم تهاجمی است و به انجام عمل‌های جراحی نیازی ندارد
  • با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، خونریزی و تورم به حداقل رسیده و فرایند بهبودی تسریع می‌شود
  • یک عمل بدون درد است.
  • بیشتر بیماران بلافاصله پس از عمل می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند
  • افزایش اعتماد به نفس و احساس خوب داشتن در هنگام لبخند زدن
  • نتایج حاصله بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است.

درمان


تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس برای افرادی که تمایل به اصلاح طرح لبخند لثه‌ای خود دارند روشی مؤثر و کافی است. در یک فرایند ساده و سریع که به آن کاهش لبخند لثه‌ای گفته می‌شود، پزشک بوتاکس را در لب بالایی تزریق کرده و بالا رفتن آن را در هنگام لبخند زدن محدود می‌کند.

نحوه انجام فرایند

انتخاب یک پزشک متخصص بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است تا شرایط شما را معاینه کند و ببیند آیا این روش درمانی مناسب شما هست یا نه. مقادیر کم بوتاکس در فاصله بین بینی و لب و در کنار نوستریل تزریق می‌شود تا ماهیچه‌های این قسمت را فلج کند. پس از 3 تا 4 روز شما متوجه کاهش بالا رفتن لب بالایی خود در هنگام لبخند زدن می‌شوید و در نتیجه لثه شما به میزان کمتری در معرض دید قرار می‌گیرد. نتیجه نهایی دو هفته پس از تزریق نمایان می‌شود.
مزیت این روش درمانی در مقایسه با روش‌های دیگر، کم بودن زمان بستری شدن دران است. بیمار بلافاصله پس از انجام فرایند بوتاکس می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.
اثر این فرایند معمولاً به مدت 4 تا 6 ماه باقی می‌ماند اما این مدت می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اثر این روش درمانی به مدت زیادی باقی می‌ماند اما فقط در روش‌های موقتی است که شما می‌توانید گزینه‌های درمانی را بر اساس اولویت‌های خود تعیین کنید.

تزریق ژل در لب

این فرایند بسیار سریع انجام می‌شود و در بیشتر موارد کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر نازک بودن لب بالایی باعث شده باشد که شما لبخند لثه‌ای داشته باشید ترکیب روش‌های درمانی تزریق بوتاکس و تزریق ژل پیشنهاد می‌شود.
هر دو فرایند می‌تواند در یک جلسه درمانی انجام شود و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به امور روزمره خود بپردازد.

نحوه انجام فرایند

ابتدا به کمک کرم‌های بیحس کننده ناحیه تحت درمان بیحس می‌شود. تزریق‌های کوچک ژل به کمک سوزن‌های ریز به آرامی و با روشی متقارن انجام می‌شود. درمان حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. بسیاری از بیماران احساس سوزش کمی کرده اما این ناراحتی‌ها بسیار جزئی است.
عوارض جانبی به ندرت اتفاق می‌افتد. به علاوه زمان بستری شدن بسیار کم بوده و شما می‌توانید پس از انجام فرایند در همان روز به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شوید.
زمانی که تزریق ژل همراه با تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای به کار برده می‌شود، لب نمی‌تواند خیلی بالا برد زیرا عضلات اطراف آن تضعیف شده‌اند. در صورتی که تزریق‌ها به درستی انجام شوند بیمار نمی‌تواند لب بالای خور را بالا ببرد تا لثه‌های او نمایان شوند اما هنوز قادر به جویدن، صحبت کردن و بوسیدن است.

هزینه


هزینه اصلاح طرح لبخند لثه‌ای بر اساس فاکتورهای مختلف متفاوت است. این هزینه شامل دستمزد پزشک، تعداد تزریق مورد نیاز برای رفع این مشکل و مواد مورد استفاده که می‌تواند بوتاکس یا ژل تزریقی باشد، است.

آخرین مقالات