برجسته سازی گونه با و بدون جراحی

ظاهر زیبای چهره معمولاً با برجستگی و حجیم بودن گونه تکمیل می‌شود. گونه مسطح باعث می‌شوند چهره پیرتر و لاغر به نظر برسد. یکی از روش‌های گونه گذاری تزریق ژل به شیوه‌ای سریع، ایمن و نسبتاً بدون درد است. برجسته کردن گونه برای اصلاح گونه‌های لاغر و صاف و یا گونه‌هایی که براثر افزایش سن شل شده‌اند انجام می‌شود. درمان همچنین استخوان‌های گونه را برجسته می‌کند. برجسته‌ سازی گونه با تزریق ژل حجم گونه‌ها را اصلاح می‌کند و ظاهر صورت را بهبود می‌دهد. علاوه بر تزریق ژل از پروتز گونه و تزریق چربی نیز برای برجستگی گونه می‌توان استفاده کرد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

برجسته کردن گونه با روش‌های جراحی پروتز و غیر جراحی تزریق ژل و چربی تاثیر چشمگیری در تغییر نیمه میانی صورت و به طور کل تغییر کل چهره افراد دارد. این روش با برجسته کردن گونه و افزایش حجم صورت می‌تواند به رفع لاغری صورت نیز کمک کند و بسیاری از چین و چروک‌های صورت نیز که در اثر کاهش حجم صورت رخ داده‌اند، از بین ببرد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی پس از بررسی صورت شما و شنیدن صحبت‌ها و نظرات شما درباره هدف از این انجام درمان، بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد داده و در مورد روند آن و نتیجه و مزایای هر روش توضیح خواهند داد.

برای دریافت مشاوره از متخصصین ما  یا در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با همکاران ما در کلینیک با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

علل صاف بودن گونه


علت صاف بودن گونه یا عقب بودن آن متفاوت است:

  • بعضی مواقع بر اثر کاهش چربی روی گونه‌‌ها، این حالت ایجاد می‌‌شود.
  • در مواقعی دیگر به دلیل عقب بودن اسکلت گونه یا قسمت‌ های میانی استخوان صورت است.
  • گاهی نیز به دلیل تصادف ممکن است یک گونه یا هر 2 گونه عقب نشینی کند یا بر اثر ضربه‌ی شدید به چند قطعه، شکسته و مقداری از استخوان آن جذب شود.

گونه گذاری یا حجیم کردن گونه در مواردی که عیب در استخوان میانی صورت وجود دارد و فک بالا هم عقب است، بهترین راه اصلاح جلو آوردن قسمت میانی صورت است، ولی در مواقعی که فقط مشکل در گونه و زیر چشم باشد تقویت استخوان گونه هم موثر است.

آیا شما متقاضی مناسبی برای برجسته سازی گونه هستید؟


اگر گونه‌های شما بصورت طبیعی برجستگی ایده‌آل را ندارد، یا اگر حجم گونه‌های خود را در اثر افزایش سن از دست داده‌اید، کاندید مناسبی برای برجسته سازی گونه به حساب می‌آیید. همانند سایر اعمال جراحی زیبایی، سلامت کامل جسمی و ذهنی ضروری است.

روش‌های برجسته کردن گونه


تزریق ژل

گونه گذاری شامل تزریق  ژل به مناطق خاصی از گونه‌ها است. تزریق ژل درمانی غیرتهاجمی است که عمدتاً برای شکل دادن به چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی بسیار قدرتمند در برجسته کردن و جوان‌سازی صورت است. تزریق ژل با اضافه کردن حجم پوست باعث می‌شود صورت پُرو برجسته‌تر به نظر برسد. برای این کار از ماده طبیعی موجود در بدن استفاده می‌شود بنابراین این ژل سریع‌تر از دیگر محصولات جذب بدن می‌شود. طبیعی بودن این مواد همچنین به این معنی است که نتایج حاصل از تزریق ژل دائمی نیست.

پس از بی‌حسی موضعی، پزشک تزریق ژل را به مناطق درمان مورد نیاز انجام می‌دهد. تمامی مراحل حدود 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود. نتایج حاصل از درمان متفاوت است و به نوع ماده‌ی استفاده ‌شده بستگی دارد. برای حفظ ظاهر جدید، تکرار درمان ممکن است توصیه شود.

هیچ عوارض جدی از روش گونه گذاری صورت با تزریق ژل گزارش نشده است. تورم خفیف و قرمزی ممکن است در ناحیه تحت درمان پس از عمل ایجاد شود؛ این واکنش موقتی است و اغلب در عرض چند روز فروکش می‌کند. هیچ دوره‌ی استراحت مطلقی نیاز نیست و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از عمل به کار یا فعالیت‌های روزانه برگردند.

تزریق چربی

تزریق چربی به دلایل متعدد روشی سودمند است. این روش به‌صورت حجم می‌دهد و آن را برجسته‌تر نشان می‌دهد و نتایج طولانی‌مدت دارد. این روش یک گزینه عالی برای افرادی است که نیاز به افزایش زیاد حجم گونه دارند چرا که روشی مقرون‌به‌صرفه برای داشتن تزریق‌های متعدد است. به‌طور کلی، تزریق چربی گونه به بیماران کمک می‌کند ظاهری جوان داشته باشند و باعث رفع گودی زیر چشم و چین‌ وچروک صورت و درمان پف زیر چشم می‌شود و خطوط صورت را بهبود می‌بخشد.

تزریق چربی در واقع انتقال سلول‌های چربی خود فرد به مناطق گونه است. بنابراین در این روش علاوه بر تزریق چربی، لیپوساکشن به حذف رسوبات چربی‌های ناخواسته از دیگر بخش‌های بدن نیز کمک می‌کند. سلول‌های چربی پس از ساکشن فرایند کامل تصفیه را پشت سر می‌گذرانند. برای  تزریق سلول‌های چربی به‌دقت از سوزن‌های کوچک استفاده می‌شود.

قسمتی از چربی در نهایت توسط بدن جذب خواهد شد، اما چربی باقی‌مانده به‌صورت دائمی در گونه ماندگار است. گاهی اوقات، تزریق چربی دوم یک سال پس از تزریق اصلی برای به دست آوردن نتایج مطلوب انجام می‌شود.

افرادی که  تزریق چربی انجام داده‌اند به ‌احتمال ‌زیاد میزان متوسطی از تورم را پس از عمل خواهند دید. بیشتر افراد در حدود یک هفته بعد از درمان به کار برمی‌گردند. پس از دوره‌ی بهبود، افراد صورتی برجسته‌تر و جوان‌تر خواهند داشت. این نتایج به شکل قابل ‌توجهی ماندگار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تزریق چربی صورت در دستیابی به زیبایی مطلوب خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروتز گونه

پروتز گونه دارای انواع مختلفی از نوع سیلیکونی تا انواع استخوانی است. هر کدام از این انواع که خود دارای اندازه‌‌های متفاوتی هم هستند برای موارد متفاوت عقب رفتگی گونه است و فوائد و مضرات مربوط به خود را دارند. پروتز گونه را در مرد و زن جوان می‌‌توان از سن بالای 18 سال قرار داد ولی از طرف دیگر محدوده سنی خاصی ندارد.
پروتز گونه  و برجسته سازی گونه را می‌‌توان با بی‌ حسی موضعی و بی‌‌هوشی کامل انجام داد ولی ترجیحاً باید در اتاق عمل مجهز و استاندارد گذاشته شود.

جراحی پروتز گونه چگونه انجام می‌شود؟


بیهوشی ارجح برای جراحی گونه گذاری با پروتز بیهوشی عمومی است. پروتزهای متنوعی از نظر شکل، اندازه و جنس وجود دارد که بر اساس آناتومی صورت شما و تغییرات مورد نظر انتخاب می‌شود. پروتز از طریق برش کوچکی که معمولا در دهان داده می‌شود در روی استخوان گونه قرار داده شده و ثابت می‌گردد. در مواردی که جراحی پروتز گونه در همراهی با جراحی زیبایی پلک پایین انجام میشود، می‌توان پروتز را از طریق برش پوستی کوچکی که به منظور جراحی پلک داده شده است در محل مورد نظر قرار داد.
جراحی در عرض حدود یک ساعت به پایان می‌رسد. در پایان عمل در اطراف گونه چسب ضد حساسیت زده می‌شود. این چسب پس از یک هفته برداشته شده و نیاز به تعویض دوره‌ای ندارد.

در صورتی که اصول استاندارد انتخاب بیمار و محل مناسب رعایت شود و به دست متخصص انجام پروتز صورت گیرد، جراحی پروتز گونه با حداقل عوارض همراه است ولی ندرتاً ممکن است عوارضی همچون خونریزی محل عمل، خون مُردگی، جا به‌ جایی پروتز و عفونت در جراحی پروتز و لیفت گونه ایجاد شود.
به غیر از عفونت معمولاً بقیه ی موارد قابل کنترل هستند. در مورد عفونت باید پروتز خارج شود و در صورت لزوم چند ماه بعد دوباره اقدام به گذاشتن پروتز کرد.

نکاتی که می باید بعد از عمل رعایت شوند عبارتند از :

  • پرهیز از خوابیدن و دراز کشیدن روی صورت به مدت یک هفته
  • پرهیز از حرکات شدید عضلات صورت نظیر خندیدن ، گریه کردن و حرف زدن زیاد
  • پرهیز از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند مانند ساندویچ ، کباب
  • پرهیز از وارد شدن هر گونه ضربه شدید به ناحیه صورت و دستکاری پروتز
  • در طی 5 روز اول بعد از غذا محل عمل را با سرم شستشو دهیم.
  • بعد از 7 روز کاملاً به زندگی عادی بر می‌گردید.

آخرین مقالات