تزریق ژل و فیلر به صورت و بدن؛مزایا،عوارض و هزینه

با بالا رفتن سن، کلاژن و الاستین در پوست ما به طور طبیعی تجزیه شده و باعث ایجاد چین و چروک‌های ناخواسته می‌شود. در برخی افراد، برجستگی گونه از بین می‌رود، سیاهی زیر چشم‌ها ظاهر خواهد شد، لب‌ها حجم خود را از دست خواهند داد و خطوط خنده در اطراف دهان ظاهر می‌شود. این مشکلات پوستی را می‌توان به راحتی با تزریق ژل اصلاح کرد. مردان و زنانی که می‌خواهند بدون انجام عمل جراحی جوان‌تر به نظر آیند، به استفاده از فیلرهای پوستی تزریقی زیبایی رو می‌آورند تا بدون هیچ مشکل یا خطراتی که با جراحی معمول لیفت صورت همراه است، به ظاهر دلخواه خود برسند.

چنان چه شما در حال نشان دادن آثار پیری هستید و متوجه خطوط و چین و چروک‌های ظریفی بر روی صورت خود شده‌اید، زمان استفاده از تزریق ژل فرا رسیده است. با مواد زیباسازی جدید مانند فیلرها، شما هم اکنون می‌توانید جوانتر به نظر رسیده و احساس بهتری در مورد خودتان داشته باشید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

متخصصین کلینیک زیبایی رازی با بکار گیری روش تزریق ژل بسیاری از مشکلات پوستی را که باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می‌شود را برطرف می‌کنند. این روش که بسیار سریع و با هزینه مناسب نسبت به دیگر روش‌های زیباسازی انجام می‌شود، تقریبا در تمامی موارد نتیجه رضایت بخشی را به همراه داشته است. اگر می‌خواهید بدانید که متقاضی مناسبی برای تزریق ژل هستید یا نه، می‌توانید از متخصصین ما مشاوره دریافت کنید و با اطمینان خاطر به اینکار اقدام نمایید. برای دریافت خدمات مشاوره یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید. [/alert]

نواحی که با تزریق ژل درمان می‌شوند


  • چین و چروک‌ها و خطوط بین چشم‌ها
  • ناودان اشکی
  • حجم گونه
  • خطوط خنده
  • برجسته کردن لب
  • خطوط خنده
  • چین و چروک چانه

خطوط بین چشم‌ها

از لحاظ آناتومی این ناحیه “منطقه‌ی گلابلار” نامیده شده، اما بسیاری از مردم این چین و چروک‌ها را به عنوان به خط اخم (یازده) می‌شناسند زیرا خطوطی عمودی شبیه شماره یازده هستند. این چین و چروک‌ها به طور طبیعی با بالا رفتن سن گسترش یافته اما ژنتیک نیز یکی از عوامل تعیین کننده در میزان گسترش و سرعت ظاهر شدن آن‌ها است.

ناودان اشکی و چین و چروک‌های پا کلاغی

با بالا رفتن سن، مقادیری از چربی در صورت را از دست داده و برخی از افراد مستعد پیدایش نواحی گود رفته یا توخالی در زیر چشم هستند، این حالت منجر به ایجاد نواحی عمیق و مناطق گود رفته در ناودان اشکی (نواحی زیر چشم) می‌شود. تزریق ژل مانند رستیلان و ژوویدرم برای پر کردن این نواحی بسیار مناسبند به طوری که این مناطق کمتر به نظر می‌آیند یا کاملاً از بین می‌روند (نوع صورت هر فرد متفاوت است بنابراین نتایج ممکن است متفاوت باشند). چین و چروک دور چشم، و خطوط دور چشم از نواحی دیگری هستند که با استفاده از فیلرها از بین می‌روند.

برجسته کردن گونه

فیلرهای پوست و تزریق ژل نیز در حجم دادن و برجسته کردن گونه‌ها و پر کردن مناطق گود رفته یا توخالی ناشی از ژنتیک، افزایش سن، از دست دادن چربی و رفع لاغری صورت بسیار عالی عمل می‌کنند.

خطوط خنده

چین و چروک‌های نازولابیال که به عنوان خطوط خنده یا خطوط لبخند نیز شناخته می‌شوند، با گذشت زمان نمایان‌تر شده و تزریق ژل می‌تواند این نواحی را صاف و چین‌ها را پر کند.

برجسته کردن لب

چه در صورتی که بخواهید لب نازک بالایی خود را اصلاح کرده یا چه تنها تمایل به پر کردن و برجسته‌تر کردن آن داشته باشید، تزریق ژل برای برجسته کردن لب، شکل دادن و کانتورینگ گزینه‌هایی مناسب هستند. برجسته کردن لب با فیلرهای تزریقی به یکی از درمان‌‌های پرطرفداربوده که صرف نظر از سن، ارائه می‌شود.

چین و چروک چانه و برجسته کردن چانه

اکثر مردم حساسیت چندانی در مورد چین و چروک چانه‌ی خود نداشته اما  پوست پرتقالی شدنچانه اتفاق می‌افتد و تزریق ژل می‌تواند این چین و چروک‌ها را صاف کنند. ژل همچنین می‌تواند موجب بهبود ظاهر چانه در افرادی گردد که چانه‌ی رو به عقب دارند.

متقاضیان درمان


هر فرد با بیش از 18 سال سن، که از ظهور نشانه‌های آشکار پیری در صورت رنج برده و در عین حال تمایلی به انجام عمل جراحی ندارد، می‌تواند کاندید مناسبی برای استفاده از تزربق ژل باشد. هم زنان و هم مردان کاندیداهای خوبی محسوب می‌شوند. یک متقاضی مناسب فردی غیر سیگاری بوده یا شخصی است که بر اساس دستور پزشک جراح این عادت را برای دوره‌ی زمانی خاصی کنار بگذارد.

افراد غیر سیگاری معمولاً کاندیداهای ایده آل برای استفاده از تزریق ژل هستند زیرا روند بهبود آن‌ها سریع‌تر است. عمل پک زدن در طی مصرف سیگار موجب عمیق‌تر شدن خطوط صورت شده و نتایج حاصل از فیلر صورت را ناپایدار می‌سازد. ژل برای افرادی که فقط می‌خواهند یک ناحیه خاص از صورت را درمان کنند و این مشکل در کل صورت وجود ندارد بسیار مؤثر است.

به زنان باردار یا شیرده نیز معمولاً توصیه می‌شود که از تزریق ژل پوست خودداری نمایند. اگر فرد متقاضی از آکنه رنج می‌برد، برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به عفونت‌های ناشی از تزریق ژل، ابتدا باید این مشکل حل شود و سپس برای درمان اقدام گردد. افراد مبتلا به ابیماری خودایمنی باید با پزشک معالج خود قبل از انتخاب درمان فیلر پوست مشورت کنند.

فرایند درمان


هنگامی که شما با پزشک خود ملاقات می‌کنید، او به نتایج دلخواه شما گوش داده و سپس ظاهر صورت و نوع پوست شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. به طور خاص، او بر نواحی‌ از صورت شما که قرار است با تزریق ژل پر شود، تمرکز می‌کند. سپس روی صورت شما نقاط ادرمان را جهت نشان دادن نواحی مناسب جهت تزریق علامت گذاری خواهد کرد. پس از تمیز کردن ناحیه مورد نظر با یک ماده‌ی آنتی باکتریال، چنان چه شما حساس به تزریق هستند، از بی حسی موضعی برای بیحس کردن این منطقه استفاده می‌شود. در برخی موارد، فیلر پوست شامل یک بی حس کننده نیز می‌باشد.

تزریق به طور کل چند دقیقه طول کشیده و تزریق به هر ناحیه تنها چند ثانیه زمان می‌برد. پس از آن برای کاهش هر گونه ناراحتی جزئی و موقت یک کیسه یخ به شما داده خواهد شد. در این مرحله شما می‌توانید آرایش کنید، اما مراقب باشید که به نواحی تحت درمان فشار وارد نکنید. انجام این کار ممکن است به جابجایی ژل منجر شود.

زخم‌ها و خطوط عمیق اغلب نیاز به چند تزریق برای دستیابی به نتایج مورد نظر دارند. اگر تزریق عمیق‌تری مورد نیاز است، یک بی حسی موضعی جهت راحتی شما اعمال خواهد شد. نواحی رایج برای فیلرهای بافت عمقی‌تر، چین‌های نازولابیال و خطوط ماریونت یا گونه‌ها (جهت برجسته کردن) هستند.

پس از تزریق


در بسیاری از موارد، نتایج اولیه  ناشی از تزریق ژل پوست بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده هستند، حتی اگر تورم جزئی و کبودی در نواحی تزریق ظاهر شود. ژل به لایه‌های عمقی‌تر پوست صورت تزریق می‌شود و بلافاصله قادر به پر کردن پوست و کاهش تأثیر چین و چروک صورت می‌باشد.
میزان تورم و مدت زمان آن به نوع ژل  و تعداد تزریق و نواحی درمان بستگی دارد. اما در اغلب موارد، قرمزی، کبودی و تورم مشاهده شده که ظرف حدود یک هفته تا 10 روز از بین می‌رود.

درمان مجدد و نتایج


در برخی موارد، پزشک تزریق کننده ژل ممکن است از بیمار درخواست کند جهت ادامه‌ی درمان و پر کردن هر چین و چروک یا خطوطی که ممکن است در طول درمان تزریق اول برطرف نشده باشند، مجدداً مراجعه نماید. به طور متوسط نتایج حاصل از یک بار درمان با تزریق ژل ممکن است حدود شش ماه تا یک سال بسته به نوع فیلر استفاده شده متغیر باشد.

احتیاطات


پزشک معالج از بیمار می‌خواهد که برای تأثیر هرچه بهتر تزریق ژل در نواحی مورد هدف صورت از دراز کشیدن به مدت سه تا چهار ساعت پس از درمان خودداری نماید. همچنین ممکن است از بیمار بخواهند که از ماساژ دادن صورت خود برای حداقل 24 ساعت خودداری کند. بیمار قادر به آرایش کردن در روز بعد از تزریق برای پوشاندن تورم بوده، اما از استفاده‌ی انواع خاصی از مواد آرایشی باید برای چند روز اجتناب شود.

اگر بیمار عادت به سیگار کشیدن دارد، پزشک معالج  از بیمار می‌خواهد تا از سیگار کشیدن چند روز قبل و بعد از تزریق پرهیز کند. این امر موجب ترمیم سریع‌تر و بهتر می‌شود. همچنین به مدت چند روز پس از تزریق باید از مصرف داروهای کاهش دهنده‌ی غلظت خون و ضدالتهاب‌های غیراستروئیدی خودداری نمود. پس از تزریق ژل برای مدت چند هفته از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید دوری کرده و استفاده ازضد آفتاب با  SPF 30 یا بالاتر از آن در طول روز توصیه می‌شود.

هزینه


هزینه تزریق ژل براساس نوع ژل تزریقی و تعداد تزریقی که برای درمان نیاز است تعیین می‌شود. این هزینه می‌تواند شامل دستمزد پزشک و مواد مورد استفاده برای بی حسی باشد.

آخرین مقالات