جراحی زیبایی لب

در گذشته زیبایی صورت هر فرد محدود به همان ظاهر خدا دادی بود که بر اساس ژنتیک هر فرد مشخص می شد، افراد خصوصیت ظاهری صورت که از پدر و مادر خود کسب می کردند را نمی توانستند تغییر دهند. ولی امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هر فرد این امکان را دارد که تا حدودی قسمتهای نازیبای ظاهر خود را تغییر دهد. مثلا فردی که از بینی بزرگ و قوزدار رنج می برد با یک جراحی، ظاهر مناسبتری پیدا می کند.

لبهای برجسته یکی ازمعیارهای زیبایی صورت است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. هرچند بعضی از افراد به صورت طبیعی دارای لبهای برجسته می باشند ولی بسیاری دیگر در حسرت داشتن این گونه لبها می باشند. در زیر روشهای مختلفی که به طور رایج برای برجسته کردن لبها به کار می رود به اختصار توضیح داده می شود. لازم به ذکر است که در این متن سعی شده به طور منصفانه و پرهیز از هر گونه تبلیغ مارک ژل یا پروتز خاص، مطالبی گفته شود.

نحوه انجام پروتز لب

جراحی زیبایی لب با پروتزها تحت بیهوشی موضعی در کمتر از یک ساعت در لب انجام داده می شوند. تزریق بلاک عصب دهان همانند تزریقی که در روش های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، بیهوشی در ناحیه قرار دادن پروتز را حاصل می کند. دو برش کوچک در ناحیه قرار دادن پروتز ایجاد می شود و یک ابزار بسیار ریز سپس از لب عبور داده می شود تا فضا ایجاد شود. سپس پروتز داخل می شود و مکان های برش با بخیه بسته می شوند که برطبق گفته پزشک 2 تا 4 روز باید شکافته شوند. قبل و بعد از پروتز از کمپرس یخ استفاده می شود. داروهای مخصوص کاهش التهاب و کبودی احتمالا توسط پزشک تجویز می شود.

بعضی از افراد مدتی پس از تزریق خواهان خالی کردن ژل لب و نازک کردن لب می‌شوند که در این حالت باید سیلیکون های تزریق شده در لب را برداشته شوند.

مزایا

مزایایی که تزریق ژل با بزرگ‌تر کردن لب ها برای بیمار به منظور زیبایی لب دارد شامل بهبود چهره بیمار و بالا رفتن اعتماد به نفس میباشد. تزریق ژل برای حجیم کردن لب و تزریق چربی و پروتز لب می تواند هنگام بدشلی لب ها با افزایش سن و نامتعادل بودن لب و باریک بودن آن بایک مراجعه به مطب پزشک انجام شود ولب های بیمار بزرگتر و حجیم تر از قبل شود. داشتن لب های برجسته به طور غیرارادی می تواند نشانه های جوانی باشد. زمانیکه سن خانمها افزایش میابد استروژن پوست آنها کاهش میابد لب های آنها حجم خود را از دست میدهد و نازکتر ازقبل میشود استفاده ازرژلب وبرق لب میتواند لب ها را حجیم ترنشان دهد اما به طور موقت میباشد .اما خانم ها با استفاده از تزریق ژل در لب می توانند لبهای خودراحجیم ترکنند وبه دوران جوانی خود بازگردند به صورتیکه هرگز مانندقبل نمی باشند.

ازسال 2000 بسیاری از مواد و تکنیک ها پیشرفته ترشده اند و انجام این روش ها بیشتر مورد رضایت بیماران میباشد و نتیجه بخش تر از قبل میباشد.میزان تزریقاتی که جراح برای بیمار انجام میدهد استفاده از سوزنی میباشد که به اندازه ضخامت موی انسان میباشد ودرحدود 30تا 31 اندازه آن است ودر لب بیمار تزریق میشود.اگرچه موادبی حسی دراکثرمواقع برای بیماران تزریق میشود. تزریق به منظور بزرگ کردن لب و گونه دوام و ماندگاری همیشگی را ندارد برای این منظور می توان از پروتز لب و پروتز گونه استقاده کرد.

چگونه خط خنده و خط سن(خط افتادگی صورت) را ازروی صورت خوداز بین ببریم؟

برای از بین بردن خط خنده (Nasolabial fold) و خط سن (Marionet line) که باعث پیرتر نشان دادن صورت شخص و بالا نشان دادن سن فرد می شود، مناسبترین روش تزریق چربی یا تزریق ژل های قابل جذب و هیالورونیک اسید است. از بین بردن این خطوط باعث جوان تر شدن صورت شخص می شود. البته نکته فوق العاده حائز اهمیت که باید درنظر داشت این است که در انتخاب ژل و چربی تشخیص پزشک باتجربه و متبحر بسیار مهم است، زیرا پزشک در انتخاب نوع پرکننده باید مسائل مهمی از جمله: سن فرد، دلیل ایجاد این خطوط، میزان و حجم تزریق،عمق تزریق ، طبیعی بودن و… را مورد توجه قرار دهد تا نتیجه کار کاملا رضایت بخش باشد.

هزینه تزریق چربی برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود، البته این هزینه مراقبت قبل و بعد از عمل را نیز شامل می‌شود.

آخرین مقالات