جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن، عوارض ،مزایا و هزینه

با بالا رفتن سن، پوست و عضلات زیر آن به تدریج شل شده و ساختار پوست و قابلیت ارتجاعی آن دچار آسیب می‌شود. در ادامه با ترکیب شدن این شرایط با آسیب‌های وارد شده به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بافت‌های مختلف صورت دچار افتادگی می‌شوند. علاوه بر این در نتیجه این وضعیت بافت چربی زیر پوست کاهش یافته و چربی ناحیه صورت تحلیل می‌رود و صورت لاغر می‌شود. به هر حال، روش درمان زیبایی لیفت صورت و گردن می‌تواند تا حدودی باعث بازیابی این تغییرات به خصوص در ناحیه گردن و خط فک شود. گاهی اوقات این درمان را می‌توان به همراه عمل جراحی بلفاروپلاستی (لیفت پلک) یا تزریق چربی به منظور بهبود شرایط ظاهری در ناحیه میانی صورت و نیز لیفت پیشانی برای بهبود شرایط در ناحیه بالای صورت برای بیمار استفاده کرد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

متخصصین کلینیک زیبایی رازی اعتقاد دارند دستیابی به یک ظاهر جذاب و جوان در ناحیه صورت و گردن از طریق استفاده از روش درمان زیبایی لیفت صورت و گردن بدون ایجاد علائم جراحی بر روی پوست امکان‌پذیر می‌باشد. به این ترتیب می‌توان از طریق برنامه‌ریزی دقیق شرایط پس از جراحی، انتخاب روش درمان بر اساس ویژگی‌های پوست فرد، و بهبود ساختار پوست به صورت همزمان از طریق لیزر فرکشنال، بهترین نتایج زیبایی را برای فرد به همراه داشت و طول مدت بهبودی پس از این درمان به نسبت کوتاه کرد. برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

[dopts id=”4″]

لیفت صورت و گردن


با بالا رفتن سن پوست صورت و گردن به تدریج شل شده و خطوط مشخص در آن ایجاد می‌شود. این شرایط باعث می‌شود ظاهر افتاده در ناحیه گردن، گونه‌ها و زیر چشم‌ها ایجاد شده، غبغب زیر چانه تشکیل شده، عضلات گردن جمع شده، چین و چروک در ناحیه زیر چشم و گوشه‌های دهان و بینی ایجاد شود. ایجاد این شرایط برای همه افراد کاملاً طبیعی است، اما سرعت پیشرفت و شروع فرآیند آن می‌تواند با توجه به ویژگی‌های ژنتیک، تاثیرپذیری از نیروی جاذبه، شرایط محیطی، و استرس از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. امروزه می‌توان از روش‌های مختلف جوان‌سازی پوست برای لیفت صورت و گردن به منظور بازگشت این شرایط به حالت عادی استفاده کرد.

بسیاری افراد درباره روش‌های درمان زیبایی لیفت صورت و گردن تصور نادرست داشته و این شرایط باعث ایجاد نگرانی در آن‌ها می‌شود. مهم‌ترین نگرانی افراد در ارتباط با این روش درمان مربوط به ایجاد پوست سفت، کشیده و ظاهر غیر عادی برای فرد است. به هر حال با وجودی که این شرایط هنگام استفاده از تکنیک‌های قدیمی لیفت صورت و گردن تا حدودی درست می‌باشد، اما امروزه با توجه به پیشرفت‌های گسترده در تکنیک‌های درمان این شرایط دیگر به ندرت در بین افراد مشاهده می‌شود. در حقیقت امروزه با استفاده از تکنیک‌های موثر، ایجاد ظاهر غیرعادی و مصنوعی برای فرد پس از درمان به خصوص در مواردی که این درمان توسط یک جراح پلاستیک باتجربه و متخصص انجام شود، بسیار بعید و غیر محتمل است.

به خاطر اینکه در روش لیفت صورت کل ناحیه صورت دستکاری نمی‌شود، اغلب این درمان به همراه سایر روش‌های جوان‌سازی صورت به منظور ایجاد حالت مناسب برای ابروها و اصلاح مشکلات ظاهری در نواحی دور چشم‌ها انجام می‌شود. به این ترتیب می‌تواند ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر برای فرد در پایان درمان ایجاد کرد. در صورتی که ناحیه بالای صورت فقط نیاز به اصلاحات جزئی داشته باشد، تزریق ژل و روش‌های لایه‌برداری پوست مثل لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم آبریژن را می‌توان برای اصلاح خطوط و چین و چروک‌های پوست، جای زخم، پف زیر چشم، سیاهی زیر چشم، و تغییر رنگ پوست مورد استفاده قرار داد.

بهترین افراد برای لیفت صورت و گردن


بهترین افراد برای این درمان باید از وضعیت سلامت کافی در ارتباط با پوست و عضلات ناحیه صورت، خط فک، و گردن برخوردار بوده و فقط با مشکل شل شدن و افتادگی پوست و عضلات در نواحی صورت و گردن خود مواجه شده باشند. برخی از مشکلاتی که امکان رفع آن‌ها بطور معمول از طریق این درمان وجود دارد به شرح زیر هستند:

 • غبغب زیر چانه یا گردن
 • شل شدن پوست در طول خط فک
 • افتادگی پوست در نواحی اطراف استخوان گونه و ناحیه میانی صورت
 • خطوط عمیق امتداد یافته از گوشه بینی به گوشه دهان (خطوط نازولابیال)
 • ایجاد مشکل در کانال مهره‌های گردن یا بندهای ارتجاعی آن به خاطر شل شدن عضلات

به این ترتیب افراد مناسب برای استفاده از این درمان از افتادگی ایجاد شده در ظاهر ناحیه صورت و گردن خود ناراضی بوده و به مشکلات جدی که می‌تواند بر فرآیند بهبود تاثیر گذاشته یا باعث مشاهده عوارض در طول عمل جراحی و پس از آن شود، دچار نیستند. این افراد نباید سیگار بکشند (یا باید بتوانند برای یک مدت زمان مشخص برای انجام جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند) و لازم است انتظارات و اهداف واقع‌بینانه درباره نتایج این درمان داشته باشند.

مزایای درمان زیبایی لیفت صورت و گردن


عمل جراحی لیفت صورت و گردن می‌تواند زمان را به عقب باز گردانده و با ایجاد نتایج مختلف باعث بهبود ویژگی‌های ظاهری نواحی تحت درمان و بازیابی جوانی و شادابی فرد شود. مهم‌ترین نتایج حاصل از این درمان به شرح زیر هستند:

 • سفت شدن و اصلاح شرایط بافت‌های زیر پوست در نواحی تحت درمان
 • رفع افتادگی پوست و سفت کردن بافت‌های شل شده به منظور بازیابی ظاهر جوان و طبیعی برای فرد. توجه داشته باشید پوست صورت نباید در این درمان بیش از حد کشیده شود، زیرا انجام این کار می‌تواند ظاهر غیر عادی برای صورت فرد ایجاد نماید.

عمل جراحی لیفت صورت و گردن


لیفت صورت

عمل جراحی لیفت صورت برای اصلاح علائم ایجاد شده بر روی پوست به خاطر افزایش سن در ناحیه پایین صورت (تقریباً در سطح دهان و بینی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این منظور، جراح پلاستیک شکاف‌های مورد نیاز را در ناحیه شقیقه ایجاد کرده و این شکاف‌ها را به سمت ناحیه جلوی گوش، زیر گوش، و در نهایت پشت گوش امتداد می‌دهد. از این طریق در ادامه می‌توان پوست صورت را به آرامی برداشته و افتادگی، شل‌شدگی و نیز چین و چروک‌های آن را برطرف کرد. با این ترتیب با برداشتن پوست و چربی اضافی، پوست صاف‌تر و جوان‌تر برای فرد ایجاد می‌شود. در نهایت بریدگی و شکاف ایجاد شده در پوست با استفاده از بخیه‌های ریز یا گیره‌های فلزی مخصوص بسته خواهد شد.

لیفت صورت با شکاف کوتاه

این عمل جراحی شامل ایجاد یک شکاف کوچک‌تر در ناحیه جلوی گوش بوده و نیاز به امتداد دادن شکاف به ناحیه پشت گوش نیست. هر چند اصول کلی این درمان مشابه لیفت کامل صورت است، مقدار بالا کشیدن پوست در این شرایط کمتر بوده و عمدتاً از این روش برای اصلاح خط فک استفاده می‌شود. در حقیقت این روش کمتر برای اصلاح مشکلات ظاهری در ناحیه گردن کاربرد دارد.

لیفت گردن

عمل جراحی لیفت گردن از روش مشابه برای اصلاح افتادگی پوست و بهبود وضعیت عضلات در ناحیه گردن استفاده می‌کند. شکاف‌های مورد نیاز برای این جراحی مشابه شکاف‌های لیفت صورت است و از ناحیه شقیقه به سمت جلوی گوش و در نهایت پشت گوش امتداد می‌یابد. برای برخی از انواع روش‌های لیفت گردن، فقط از طریق این شکاف‌ها می‌توان وضعیت پوست را اصلاح کرده و افتادگی آن را اصلاح کرد. به هر حال، در سایر موارد ممکن است نیاز به ایجاد شکاف‌های اضافی در زیر خط فک به منظور تغییر موقعیت بیشتر پوست وجود داشته باشد. مشابه عمل جراحی لیفت صورت، در این روش نیز پوست و چربی اضافی از محل برداشته شده و در نهایت شکاف‌های ایجاد شده با استفاده از بخیه بسته خواهند شد.

هر دوی روش‌های لیفت صورت و گردن با استفاده از روش‌های مختلف بی‌حسی یا بی‌هوشی با توجه به شرایط درمان بر روی بیمار انجام می‌شود. از طرف دیگر شکاف‌های ایجاد شده در هر دوی این درمان‌ها در خطوط طبیعی صورت ایجاد می‌شوند و از این طریق پس از پایان درمان این شکاف‌ها تقریباً از دید سایر افراد پنهان خواهند بود.

دوره بهبودی


پزشکان و متخصصین اعتقاد دارند مصرف ویتامین‌ها، مکمل‌ها، و استفاده از یک روش جراحی دقیق به اکثر افراد امکان می‌دهد به تدریج به فعالیت‌های عادی خود باز گشته و برای بهبودی به مدت زمانی کمتر از 2 هفته پس از جراحی نیاز داشته باشند. به این ترتیب بیمار می‌بایست 10 تا 14 روز برای بهبودی پس از لیفت صورت و گردن صبر کند. در طول این مدت به فرد توصیه می‌شود فعالیت‌های سبک انجام داده و به خوبی استراحت نماید. برای چند روز اول پس از جراحی لیفت صورت و گردن نباید به صورت و پلک‌ها فشار وارد شود. با در نظر گرفتن این شرایط به همراه مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، میزان عوارض کشیدن پوست گردن و صورت ازجمله کبودی و ورم ایجاد شده پس از درمان حداقل شده و فرآیند بهبودی تسریع خواهد شد.

در طول دوره بهبودی پزشک بطور نزدیک فرآیند بهبود بیمار را پس از جراحی تحت کنترل داشته و نظارت مناسب بر شرایط بیمار دارد. با گذشت چند روز از جراحی بانداژ روی صورت بیمار برداشته شده و فرد می‌تواند دوش بگیرد. در ادامه با گذشت سه تا چهار هفته از عمل جراحی بیمار می‌تواند به تدریج فعالیت‌های عادی خود را آغاز نماید. کبودی ایجاد شده پس از این درمان معمولاً با گذشت 10 تا 14 روز برطرف می‌شود، اما رفع کامل ورم ایجاد شده در نتیجه این جراحی احتمالاً به چند هفته زمان نیاز خواهد داشت.

چه عواملی بر هزینه لیفت صورت و گردن تاثیر دارند؟


عوامل تاثیرگذار بر هزینه این درمان به شرح زیر هستند:

 • معاینات و آزمایش‌های لازم قبل از جراحی
 • حق‌الزحمه جراح
 • تجهیزات مورد نیاز برای جراحی
 • هزینه بیمارستان
 • جلسات ملاقات مورد نیاز پس از جراحی

آخرین مقالات