راه های تقویت،رشدو پرپشت شدن مو

کم پشت شدن مو بسیاری از افراد را در برهه‌هایی تحت تاثیر قرار داده است. کم پشتی مو می‌تواند مشکلات روانی ایجاد کند. درمان ریزش مو و کم پشت شدن مو ممکن است برای هر کس بسیار دشوار باشد. مهم نیست که چرا موهای شما کم پشت شده است، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها موهای ضخیم‌تر و پرتر داشته باشید. مزوتراپی، PRP، لیزر درمانی و کاشت مو راه‌هایی است که باعث می‌شود موهای شما ضخیم‌تر شده و دوباره رشد کنند. درمان ضخیم شدن مو می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر دچار ریزش مو هستید و دلیلی وجود دارد که معتقدید این تنها چرخه ریزش موی طبیعی‌تان نیست، اولین کاری که باید انجام دهید این است که عامل آن را پیدا کنید. استرس، پیری، ژنتیک و مواد شیمیایی در پیرایش و رنگ مو همگی علل احتمالی ریزش و کم پشت شدن موها هستند. اگر کم پشت شدن موها یا طاس شدن شما را آزار می‌دهد، راه‌هایی برای کسب احساس اعتماد به نفس بیشتر در مورد ظاهرتان وجود دارد. اما ابتدا می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی درباره آنچه که باید در طول و پس از درمان انتظار داشته باشید، مشورت کنید. مهم است که درمان تقویت و پر پشت کردن موهایتان را از هم اکنون شروع کنید. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌ 02188333259 تماس بگیرید.[/alert]

متقاضی تقویت و پر پشت کردن مو


متقاضی مناسب برای تقویت و پر پشت کردن مو عبارتند از:

  • مردان مبتلا به طاسی با الگوی مردانه
  • زنان دچار کم پشتی مو
  • هر کسی که قسمتی از موهایش را در اثر سوختگی یا آسیب به پوست سر از دست داده است.

روش‌های تقویت و پر پشت کردن مو


دارو

داروهایی که برای تقویت، رشد و پر پشت شدن مو وجود دارد عبارتند از:

ماینوکسیدیل (روگین)

ماینوکسیدیل مایع یا فومی است که بیمار دو بار در روز برای رشد مو و جلوگیری از ریزش موی بیشتر روی پوست سر خود قرار می‌دهد. این درمان ممکن است هم در مردان و هم زنان استفاده شود. با استفاده از این درمان، برخی از افراد رشد مجدد مو، کاهش میزان ریزش مو یا هر دو را تجربه می‌کنند. اثر دارو پس از 16 هفته چشمگیر است و بیمار نیاز به ادامه استفاده از دارو برای حفظ نتایج دارد.

عوارض جانبی احتمالی شامل سوزش پوست سر، رشد موی ناخواسته در قسمت‌های مجاور صورت و دست و تندی ضربان قلب (تاکی کاردی) میباشد.

فیناستراید (پروپشیا)

این داروی تجویزی فقط برای مردان در دسترس است و به صورت روزانه به شکل قرص مصرف می‌شود. بسیاری از مردانی که فیناستراید مصرف می‌کنند، کاهش ریزش مو را تجربه می‌نمایند، و در برخی ممکن است موهای جدید شروع به رشد کند. بیمار برای حفظ نتایج نیاز به ادامه مصرف دارد.

عوارض جانبی نادر فیناستراید شامل کاهش میل جنسی و عملکرد جنسی و افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات است. زنانی که در دوران بارداری هستند یا ممکن است باردار باشند، باید از تماس با قرص‌های خرد شده یا شکسته خودداری کنند.

لیرز

درمان با لیزر کم قدرت یک روش اثبات شده و بدون جراحی برای پر پشت شدن مو و کمک به درمان و کنترل ریزش مو در مردان و زنان با موهای کم می‌باشد. این درمان یک فن آوری لیزر غیر حرارتی است که به متابولیسم سلولی و گردش خون کمک می‌کند. در نتیجه محیط رشد مناسبی برای مو فراهم می‌نماید. لیزر مو درمانی است که زمانی کار می‌کند که ریزش مو در مراحل اولیه باشد. برای نتایج مطلوب، بیمار باید قبل از اینکه فولیکول تولید مو را متوقف کند درمان را آغاز نماید.

لیزر می‌تواند سلامت موهای موجود و پوست سر را بهبود ببخشد، که باعث کاهش کم پشتی مو در آینده می‌شود. این درمان باعث افزایش رشد مو از طریق بهبود گردش خون و رساندن خون و مواد مغذی اکسیژنه به ریشه‌های مو می‌شود. همچنین سلول‌های سر را تحریک می‌کند و فولیکول‌های جدید مو را در پوست ایجاد می‌کند. علاوه بر این، این سیستم فولیکول‌های فعال را در حداکثر کارایی نگه می‌دارد، در نتیجه اطمینان حاصل می‌شود که مو سالم است و همچنان رشد می‌کند. درمان معمولا 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

پی آر پی

PRP مخفف یک روش پزشکی به نام پلاسمای غنی شده با پلاکت است. پلاسمای غنی شده با پلاکت از منبع خون تامین می‌شود. تزریق PRP باعث افزایش گردش خون در فولیکول‌های مو می‌شود که مواد مغذی رسیده آنها قوی‌تر، سالم‌تر و فعال‌تر می‌کند. این فولیکول‌های موی فعال‌تر منجر به رشد مو به صورت ضخیم‌تر، انعطاف ‌پذیرتر و پرتر می‌شود.

PRP برای تقویت و پر پشت شدن مو یک درمان موثر و طبیعی است که نیازی به قرص‌های روزانه و یا لوسیون و فوم‌های شیمیایی ندارد. با ایجاد یک آسیب کنترل شده روی کف سر (پوست) در طول فرآیند PRP برای پر پشت شدن مو، به بدن سیگنالی برای ارسال پلاکت و پلاسما به ناحیه مد نظر، برای بازسازی سلول‌های آسیب دیده فرستاده می‌شود. انجام پی آر پی بیشتر باعث افزایش میزان ترمیم سلول‌ها (پلاکت‌ها) و مواد مغذی (پلاسما) در ناحیه ریزش مو می‌شود. این عمل، سلول‌های پوست و فولیکول‌های مو را در معرض مقادیر زیادی پلاکت بهبود دهنده و پلاسمای غنی از مواد مغذی قرار می‌دهد. بعضی از بیماران تصمیم می‌گیرند که PRP را هر سه تا چهار ماه یک بار انجام دهند، زیرا مطالعات اولیه درمان PRP منظم یا نیم ساله را پیشنهاد می‌دهد.

مزوتراپی

مزوتراپی نتایج مثبتی در راستای رشد مجدد مو و درمان کم پشتی مو در مردان و زنان نشان می‌دهد. با استفاده از یک محلول خاص، پوست سر به صورت اساسی ویتامین دریافت می‌کند که می‌تواند گردش خون در این ناحیه را بهبود بخشد. گردش خون بهتر می‌تواند فولیکول‌های مو را بهتر تغذیه کند که همگی منجر به رشد دوباره مو می‌گردند.

با استفاده از مزوتراپی، درمان پر پشت شدن مو احتمالا با تفنگ تزریق به جای مزوتراپیستی که با دست تزریق انجام می‌دهد، اتفاق می‌افتد. این روش کمک می‌کند تا درمان مزوتراپی برای پر پشت‌تر شدن مو سریع‌تر انجام شود و به طور بالقوه درد کمتری داشته باشد.

هورمون دی هیدرو تستوسترون طبیعی (DHT) یکی از عواملی است که باعث ریزش مو می‌شود. با گذشت زمان، محلول مزوتراپی، هورمون DHT را خنثی می‌کند، و باعث رشد دوباره موها کنند. بیمار ممکن است برای پر پشت شدن مو قبل از اینکه نتایج قابل توجهی مشاهده شود تا پنج جلسه درمان مزوتراپی در مدت 4 تا 6 ماه نیاز داشته باشد.

کاشت مو

کاشت مو روشی است که در آن پزشک مو را به ناحیه طاس سر انتقال می‌دهد. پزشک معمولا مو را از پشت یا کنار سر برداشته و به جلو یا بالای سر منتقل می‌کند. کاشت مو معمولا در یک مطب پزشکی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. دو روش پیوند مو وجود دارد: FUE وFUT.

FUT

پس از تمیز کردن کامل پوست سر، جراح از یک سوزن کوچک برای بی حسی موضعی استفاده می‌کند. سپس، از یک چاقوی جراحی برای برداشتن قسمت گردی از پوست سر پوشیده با مو استفاده می‌نند. سپس پوست سر را بخیه کرده و می‌بندد.

پزشک بخش جدا شده پوست سر را با استفاده از یک لنز بزرگنمایی و چاقوی جراحی تیز به قسمت‌های کوچک جدا می‌کند. پس از کاشت، این بخش‌ها به رشد طبیعی مو کمک می‌کنند.

پزشک با یک تیغه یا سوزن حفره‌های کوچکی در ناحیه سر ایجاد می‌کند و به آرامی موها را در این حفره ها قرار می‌دهد. در طی یک جلسه درمان، جراح ممکن است صدها یا حتی هزاران مو را پیوند دهد.

پس از پیوند، گاز یا پانسمان برای چند روز روی پوست سر قرار می‌گیرد. جلسه پیوند مو می‌تواند چهار ساعت یا بیشتر طول بکشد. بخیه‌ها حدود 10 روز پس از جراحی برداشته خواهد شد. بیمار ممکن است برای دستیابی به سر پرمویی که می‌خواهد به سه یا چهار جلسه نیاز داشته باشد. جلسات چندین ماه به طول می‌انجامد تا هر پیوند به طور کامل بهبود یابد.

FUE

در روش FUE، تیم جراح پشت سر بیمار را اصلاح می‌کند. سپس، پزشک فولیکول‌های مو را یکی یکی از آن خارج می‌کند. این ناحیه با بخیه‌های کوچک بهبود می‌یابد، و موهای موجود آن را می‌پوشانند. پس از آن، هر دو روش یکسان هستند. پیوندها دارای خطراتی از جمله خونریزی و عفونت می‌باشند. همچنین احتمال بروز جای زخم و رشد غیر طبیعی مو وجود دارد.

هزینه


هزینه درمان پر پشت شدن و ریزش مو بسیار متغیر است و به عوامل بسیاری مانند: روش درمان انتخاب شده، میزان طاسی بیمار، اندازه و محل تحت درمان و تعداد جلسات درمان بستگی دارد.

آخرین مقالات