عمل بینی

دلیل انجام جراحی بینی چیست و از چه سنی می توان این عمل را انجام داد؟
بینی در قسمت مرکزی صورت قرار گرفته است و نقش زیادی در زیبایی صورت دارد، به طوری که اگر بینی شما خیلی بزرگ و یا به عکس خیلی کوچک باشد در نگاه اول باعث توجه بیننده خواهد شد و حتی اگر شما دارای اعضای زیبای دیگری در صورت باشید دیگر بیننده به آن توجه نمی کند و این عدم تقارن توجه بیشتری را به خود معطوف می کند. شکل بینی از پدر و مادر شما به ارث می رسد و به رشد خود تا سن بلوغ ادامه می دهد تا به شکل اصلی خود برسد، این سن در دخترها شانزده سالگی و در پسرها هجده سالگی می باشد و از این سن به بعد می توان عمل بینی را انجام داد و قبل از این سن، عمل جراحی نتیجه مطلوب را نمی دهد.
جراحی پلاستیک بینی همراه با اعمال دیگر هم انجام می شود. به طور مثال اگر شما دارای انحراف بینی و یا انسداد مجاری تنفسی باشید به طور همزمان این اصلاحات هم انجام خواهد شد. مشکلات دیگر بینی مانند برجستگی روی بینی (دورسوم) – اندازه سوراخ های بینی – پهنی بیش از حد بینی – وضعیت نوک بینی و … در جراحی پلاستیک بینی اصلاح خواهند شد و به صورت متقارن با سایر اعضا صورت در خواهند آمد.

آيا نوع بيني بر الگوي عمل تأثيري دارد؟
بعضي بيني ها به بيني گوشتي معروفند كه مشخصه آنها بيني پهن با پوست ضخيم وبافت غضروفي ناچيز است. روش اصلاح اين گونه بيني ها با روش جراحي بيني هاي استخواني متفاوت است. در جراحي بينی گوشتی استفاده از روش هاي تقويت اسكلت بيني براي افزايش حمايت بافت هاي نرم بيني ضروري است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

بینی گوشتی
اصطلاح بینی گوشتی به بینی هایی اطلاق می شود که دارای پوشش پوستی ضخیم و معمولا چرب می باشند. با توجه به اینکه تغییرات انجام شده در عمل جراحی زیبایی بینی بر روی اسکلت غضروفی-استخوانی انجام می گیرد و در نهایت پوست بر روی اسکلت جدید تغییر شکل یافته برگردانده می شود، در بینی های به اصطلاح گوشتی تغییرات ایجاد شده در اسکلت بینی، به خوبی قابل رویت نمی باشند. لذا در بیشتر موارد برای بهتر دیده شدن بینی با پوست ضخیم، لازم است ساختمان غضروفی-استخوانی زیر پوست مستحکمتر گشته تا بینی شکل بهتری در زیر این پوست ضخیم از خود به نمایش بگذارد. بدیهی است در این گونه موارد انتظار دست یافتن به بینی کوچک و ظریف، اشتباه می باشد. برای زیباتر شدن چهره الزامی به داشتن بینی کوچک نیست و در این دسته از بیماران، باید بینی را با روش های مخصوص بینی های گوشتی زیباتر نمود.

symmetrical-face-1024x768-390x224

بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟
به طور معمول، سن مناسب برای عمل جراحی بینی 18 سالگی است، ولی در صورت کامل بودن رشد جسمی در سنین پایین تر مانند 15 سالگی هم امکان پذیر است و حتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده، در سنین پایین تر هم جراحی محدود با دقت در آسیب نرساندن به مراکز رشد غضروف و استخوان قابل انجام است.

اگر نتایج جراحی بینی گوشتی ، مثل بینی های غضروفی استخوانی خوب است فرق آنها در چیست ؟
۱-اکثرا بینی با پوست های خیلی ضخیم را نمی تواند طرح عرو سکی یا فانتزی درآورد .
۲-یک بینی بسیار کوچک وباریک نمی تواند ایجاد کند .
۳-نباید سایز بسیار کوچک ایجاد کرد .
۴-نباید قوس زیاد ایجاد کرد .
۵-محل برش پره ها مقداری نمایان می شود ، چون پوست ضخیم جوشگاه خوبی به جا نمی گذارد و جای بخیه ها اندکی پیداست .

عمل كردن كدام بيني راحت‌تر است؛ بيني گوشتي يا بيني استخواني؟
جراحي بيني يكي از تكنيكي‌ترين اعمال جراحي است و انجام آن هيچ‌گاه راحت نيست و نيازمند جراح باتجربه و دوره‌ديده است و يك جراح باتجربه و دوره‌ديده از عهده هر دو نوع بيني برمي‌آيد ولي در هر مورد بايد تكنيك‌هاي مناسب آن نوع را به كار برد.

هزینه

در اکثر عمل های بینی بیمار قبل از هرچیزی به هزینه عمل بینی و جراحی زیبایی بینی خود اهمیت می دهد تا کیفیت عمل و این باعث می شود در انتخاب متخصص خود بیشتر به ملاک هزینه عمل بینی را در نظر بگیرد تا اینکه آیا متخصص مناسبی را برای این کار انتخاب کرده ام یا نه؟

سوال اینجاس که ابا عمل بینی به هر قیمتی می تواند رضایت شما را جلب کند؟اینکه عمل بینی انجام شود فقط یک طرف قضیه است و باید هزینه های دیگری را نیز در نظربگیرید.اگر از اکثر افرادی که بینی خود را عمل کرده اند سوال بپرسید که آبا از عمل خود راضی بودید می گویند بد نبوذ ولی ای کاش پیش متخصص بهتری می رفتم.و با اینکه شاید دوباره عمل جراحی بینی خود را انجام دهند.
پس دوست عزیز من که قصد عمل بینی خود را داری به این نکته دقت کن که عمل بینی قرار است یک بار انجام شود نه چند بار و با یک بار هزینه مناسب و رفتن پیش متخصص خوب این عمل را برای همبشه انجام بده.

آخرین مقالات