لاغر کردن و کوچک کردن لپ با جراحی تخلیه چربی دهانی

گونه‌های گرد و تپل شاید برای کودکان و یا حتی بزرگسالان بامزه باشد اما بعضی از افراد دوست ندارند که در بزرگسالی چهره کودکی خود را حفظ کنند. اگر گونه‌های تپلی دارید و تمایل دارید که چهره‌تان لاغرتر و اجزای آن مشخص‌تر باشد جراحی تخلیه چربی دهانی می‌تواند به شما کمک کند تا به ظاهری که در جستجوی داشتن آن هستید دست پیدا کنید. اگر فردی در حال حاضر گونه‌های لاغری دارد تصمیم به انتخاب این روش برای لاغرکردن لپ عواقبی به همراه خواهد داشت.

چربی‌های دهانی در قسمت زیر گونه‌ها قرار دارد و معمولاً با افزایش سن به سمت فک، پایین می‌افتند (سر می‌خورند) به همین خاطر به آن‌ها توده چربی دهانی لغزنده گفته می‌شود. اگر گونه‌هایتان چاق هستند و یا به سمت فک پایین آمده‌اند می‌توانند ظاهری شبیه گونه‌های کودک تپل پیدا کنند. جراحی تخلیه چربی دهانی انحنای گونه‌ها را بهبود داده و کمک می‌کند تا صورت لاغرتر و استخوان گونه برجسته‌تر شود و چون در این روش برش کوچکی درون گونه ایجاد می‌گردد هیچ جای زخم واضحی باقی نمی‌ماند. این روش می‌تواند گونه‌ها را کوچک‌تر و خوش‌فرم کند و به فرد ظاهری جوان دهد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر گونه‌های چاق و پف‌کرده باعث شده که گویا چهره دوران کودکیتان اصلاً تغییر نکرده و احساس می‌کنید که گونه‌هایتان بسیار برجسته و بدون فرم و انحنا هستند پس جراحی تخلیه چربی دهانی گزینه درمانی مناسبی برای شماست. متخصصین کلینیک زیبایی رازی به این خاطر روش تخلیه چربی دهانی را به شما توصیه می‌کنند، چون این روش جراحی که بر روی بافت نرم صورت می‌گیرد، می‌تواند چربی‌های ذخیره‌شده در زیر گونه‌ها را رفع و صورت را لاغرتر و خوش‌فرم‌تر نشان دهد. در نتیجه این روش، صورت لاغرتر و جذاب‌تر می‌شود و استخوان گونه بالاتر به نظر می‌رسد و همه این بهبودی بدون بر جا ماندن جای زخم واضحی حاصل می‌گردد.

قبل از جراحی تخلیه چربی دهانی، یک جلسه مشاوره با متخصصین ما برایتان تعیین می‌شود. در طی جلسه ملاقات، پزشک معاینه فیزیکی مختصری را انجام خواهد داد، سابقه بیماری‌های فرد را بررسی و به خواسته‌های بیمار از انجام جراحی گوش می‌دهد و سپس درباره جزئیات فرایند درمان، با بیمار صحبت می‌کند. اگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی تخلیه چربی دهانی تعیین شود در آن زمان یک برنامه جراحی برای فرد تدوین خواهد شد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه یا برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

[dopts id=”35″]

مزایای جراحی تخلیه چربی دهانی


جراحی تخلیه چربی دهانی و کوچک کردن لپ مزایای متعددی دارد. لپ‌های برجسته و تپل یک ویژگی ارثی شایع است با این‌حال برجسته بودن بیش‌ از حد لپ‌ها علتی است که بسیاری از افراد به خاطر آن روش تخلیه چربی را مدنظر قرار می‌دهند. اگر شما تمایل دارید که استخوان‌های گونه خود را برجسته‌تر نشان دهید ممکن است این روش برایتان مناسب باشد. علاوه بر این، روش تخلیه چربی دهانی می‌تواند جایگزین بهتری برای روش لیپوساکشن صورت باشد. جراحی تخلیه چربی دهانی مزایایی را برای افراد زیر به همراه دارد:

  • افرادی که می‌خواهند صورتشان برجستگی بیشتری داشته باشد.
  • افرادی که تمایل دارند چهره‌شان تراشیده‌تر، باریک‌تر و اجزای صورتشان مشخص‌تر شود.
  • افزایش اعتماد به‌ نفس
  • بالغ‌تر به نظر رسیدن صورت
  • روش سریعی است که اثری به‌جای نمی‌گذارد.
  • کوتاه بودن دوره بهبودی

متقاضی مناسب

هر فردی که از چاقی بیش‌ از حد قسمت پایین گونه رنج می‌برد ممکن است فرد مناسبی برای کوچک کردن لپ باشد. افرادی که تصمیم دارند این درمان را در آینده انجام دهند باید از مزایا و معایب این تکنیک آگاه باشند همچنین باید انتظاراتی واقعی از نتایج داشته باشند.

جراحی تخلیه چربی دهانی روشی مناسب برای افرادی است که در اواخر دهه‌ی 20 تا 60 سالگی خود به سر می‌برند و از ظاهر تپل گونه‌های خود ناراضی هستند. هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از مزایای روش تخلیه چربی دهانی بهره ببرند. افراد و کاندیداهای مناسب برای جراحی تخلیه چربی عبارتند از:

  • فردی که بیش از 18 سال سن دارد.
  • فردی که از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است و تناسب‌اندام دارد.
  • افراد غیر سیگاری
  • افرادی که اهداف واقعی از عمل جراحی دارند.

فرایند درمان


برای شروع فرایند تخلیه چربی دهانی، جراح ابتدا باید برش‌هایی به ‌اندازه 2 تا 4 سانتی‌متر در بین لثه و گونه ایجاد کند. این ناحیه که عمق وستیبول نامیده می‌شود قسمتی است که در بالای دندان دوم آسیاب تا پشت دهان امتداد دارد. سپس جراح فیبرها و نیام (فاسیا) ماهیچه شیپوری را برمی‌دارد بنابراین به ‌وسیله ابزار پزشکی فورسپ می‌تواند چربی اضافی را از گونه خارج کند. بعد از آن چربی برداشته ‌شده و برش به ‌وسیله نخ بخیه بسته می‌شود. فرایند جراحی تخلیه چربی دهانی چیزی حدود یک تا دو ساعت زمان می‌برد.

بهبودی


مدت‌زمان دوره بهبودی جراحی تخلیه چربی دهانی و لاغر کردن لپ کوتاه است و بسیار شبیه زمانی است که دندان عقل خود را کشیده‌اید. اکثراً درست مثل زمانی که فرد دندان عقل خود را کشیده در صورت بیمار کمی ورم ایجاد می‌شود و معمولاً فرد می‌تواند فردای روز درمان، فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر گیرد. فرد پس از جراحی، در چند روز اول مقداری تورم، کبودی و ناراحتی احساس خواهد کرد. به کمک داروهای مسکن تجویزشده می‌توان درد را کنترل نمود. برای کاهش میزان تورم توصیه می‌گردد که در چند روز اول پس از جراحی، در هنگام خوابیدن سر بالا نگه‌داشته شود.

بیماران در روز اول پس از جراحی بایستی غذاهای آبکی و در چند روز اول غذاهای نرم مصرف کنند. فرد با مصرف چند بار در روز دهان‌شویه، باید محل برش را تمیز نگه دارد. اکثر افراد ظرف چند روز می‌توانند به سر کار خود بروند و ورزش کردن را می‌توان پس از دو یا سه هفته از سر گرفت. تقریباً پس از 4 تا 6 هفته بعد از جراحی، در زمانی که ورم فروکش کرد نتایج قابل ‌مشاهده هستند.

نتایج


با انجام لاغر کردن لپ، گونه‌ها انحنا و برجستگی بیشتری پیدا کرده و ظاهر چهره در مقایسه با آن چهره سابق بچه‌گانه و تپل، لاغرتر می‌شود. نتایج بلافاصله پس از جراحی قابل‌ مشاهده هستند و چون پزشک برش‌ها را درون دهان (درون گونه) ایجاد می‌کند جای زخم واضحی برجای نمی‌ماند. نتایج جراحی تخلیه چربی دهانی دائمی است. لطفاً در یاد داشته باشید که اگر قرار است در آینده دوباره به میزان وزنتان خیلی اضافه شود لپ‌هایتان دوباره تپل خواهند شد.

خطر


جراحی لاغر کردن لپ در مقایسه با بسیاری دیگر از درمان‌های زیبایی، روشی نسبتاً بی‌خطر است. فرایند درمان تقریباً ساده است و این یعنی این روش به‌ندرت خطراتی برای فرد در بردارد؛ اما حقیقت این است که این روش به‌عنوان یک فرایند جراحی با خطرات و عوارضی همراه می‌باشد. تورم و کبودی عوارض جانبی موجود در تمام روش‌های جراحی است اما بسته به وضعیت سلامتی و سبک زندگی‌تان، میزان آن ممکن است بسیار زیاد باشد. بروز احساس ناراحتی در کنار احساس درد خفیف نیز امری طبیعی است اگر چه که ممکن است این وضعیت شدت زیادی پیدا کند همچنین ممکن است قرمزی (التهاب) و چرک نیز روی دهد. در این حالت شما فوراً باید به جراح خود مراجعه نمایید.

هزینه


میزان هزینه جراحی تخلیه چربی به میزان درمان و اصلاحات مورد نیاز برای هر فرد بستگی دارد. همچنین هزینه این جراحی بسته به تجربه جراح پلاستیک، محل جغرافیایی و هر روش اضافی دیگری که فرد به انجام آن نیازمند است می‌تواند متفاوت باشد. به‌طور کلی هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی شامل دستمزد جراح، هزینه ماده بی‌حسی، وسایل و تجهیزات، هزینه آزمایشگاه و هزینه داروها می‌شود.

آخرین مقالات