لیزر لیپولیز برای لاغری شکم و پهلو ، ران :مزایا و هزینه

لیزر لیپولیز که به آن لیزر لیپو نیز گفته می‌شود یک روش لیپوساکشن غیرتهاجمی جهت زدودن چربی‌های سرسخت بدن مانند چربی‌های شکم و پهلو و غبغب است. این روش قادر به از بین بردن چربی‌های اضافه‌ای است که توسط رژیم غذایی و تمرینات ورزشی از بین نمی‌روند. لیزر لیپولیز نسبت به روش‌های قدیمی‌تر مانند لیپوساکشن عوارض کمتری دارد. این روند از لیزر جهت ذوب کردن چربی‌های اضافه صورت و بدن استفاده می‌کند، سپس بدن از آن‌ها جهت سوخت‌وساز و یا تنفس استفاده می‌کند. لیزر لیپولیز به متخصص کمک می‌کند تا مقادیر بیشتری از چربی‌های اضافه بدن را از بین ببرد. با اینکه این روش درمانی به عنوان یک روش بسیار کوتاه‌مدت شناخته شده است ولی در طبقه‌بندی معالجات درمانی به عنوان یک عمل جراحی بسیار کوچک دسته‌بندی می‌شود؛ زیرا در آن متخصص یک شکاف بسیار کوچک در بدن بیمار ایجاد کرده و برای معالجه ناحیه تحت درمان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. انجام این روش درمانی باعث می‌شود بیمار یک اندام متناسب‌تر و جذاب‌تر داشته باشد بدون اینکه نیازی باشد عوارض یک عمل جراحی مانند کبودی و تورم را تحمل کند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر کمی چربی اضافه در صورت، گردن، بازوها، شکم و پهلو دارید و می‌خواهید آن را از بین ببرید با متخصصین ما تماس بگیرید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با بررسی شرایط بدنی و مشاوره با شما جهت آگاه شدن از انتظارات و خواسته‌های شما، روش لیزر لیپولیز را پیشنهاد خواهند داد. این روش با تولید اثرات گرمایی در اطراف ناحیه تحت درمان، باعث ایجاد یک ظاهر تراشیده‌تر در فرد می‌گردد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد لیزر لیپولیز به دست آورده و یا اینکه از مشاوره متخصصین زیبایی بهره جسته و متوجه شوید آیا این نوع روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر، از طریق تماس با شماره‌های 02188334029 و  02188333259 با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید. [/alert]

[dopts id=”34″]

مزایا


تعدادی از مزایای لاغری شکم و پهلو با لیزر لیپولیز در ادامه آورده شده است:

  • اثرات انقباضی بر روی بافت‌های بدن در نواحی تحت درمان باعث می‌شود آن قسمت‌ها دچار شلی بعد از لیپوساکشن و بدفرم شدن انحناهای بدن نگشته و نمای پوست یک نمای هماهنگ و یکنواخت باشد.
  • برخلاف لیپوساکشن‌های قدیمی در لیزر لیپولیز عمل ذوب شدن چربی‌ها انجام می‌شود که بر روی یکپارچگی ساختار سایر بافت‌های بدن تأثیری ندارد.
  • اثر دلمه شوندگی لیزر بر روی گردش میکروسکوپی خون در نواحی تحت درمان باعث جلوگیری از بروز خونریزی و هماتوم در آن قسمت‌ها می‌شود.
  • با توجه به اینکه در این روش زخم زیادی ایجاد نمی‌شود زمان بهبودی آن بسیار کم است.
  • شکاف ایجاد شده بسیار کوچک است.
  • عمل خارج‌سازی مقادیر کم یا متوسط چربی یا درمان‌های انجام‌شده بر روی قسمت‌های مشخص و محدود توسط بی‌حسی موضعی قابل انجام است.
  • روش لیزر لیپوساکشن یا لیزر لیپولیز بر روی تمامی قسمت‌های بدن قابل انجام است.
  • با استفاده از لیزر لیپولیز می‌توان قسمت‌هایی که قبلاً بر روی آن لیپوساکشن انجام‌شده و موفقیت‌آمیز نبوده است را معالجه کرد.
  • در معالجه قسمت وسیعی از بدن و جهت بالا بردن سرعت بهبودی و ترمیم نواحی تحت معالجه، می‌توان لیزر لیپولیز را با روش لیپوساکشن متداول به طور توأم انجام داد.

داوطلبان


هر کسی که در قسمتی از بدن دارای چربی‌های اضافه و سرسخت است می‌تواند جهت انجام این عمل داوطلب گردد. داوطلب مناسب برای انجام این روش درمان می‌بایست از نظر وزنی در وزن مناسب و یا نزدیک به وزن مناسب قرار داشته و انتظاراتش از عمل، انتظاراتی منطقی باشد. اشخاصی که اضافه‌وزن زیادی دارند جهت انجام این عمل مناسب نیستند زیرا این عمل جهت فرم دهی مجدد و اصلاح انحناهای بدن طراحی شده است و برای کاهش وزن شخص کارایی ندارد. این روش جهت زنان باردار مناسب نیست. بهترین راه برای آگاهی از اینکه آیا جهت انجام لیزر لیپولیز مناسب هستید یا خیر برگزاری جلسه مشاوره با متخصص یا جراحی است که در این روش درمانی دارای تجربه است.

روند درمان


پزشک یا جراح ابتدا علائمی را در قسمت تحت درمان قرار می‌دهد. این علائم به عنوان راهنمای پزشک در حین انجام روند درمانی عمل خواهند کرد. سپس داروی بی‌حسی جهت بی‌حس نمودن نواحی تحت درمان به شما تزریق می‌گردد. در این هنگام پزشک یا جراح یک شکاف بسیار کوک در بدن شما ایجاد کرده و از طریق آن باقیمانده مواد بی‌حسی وارد بردن شما می‌گردد. این شکاف کوچک جهت وارد کردن لیزر (از طریق یک لوله باریک یا کانولا) نیز به کار می‌رود. هنگامی‌که ماده بی‌حسی اثر کرد، پزشک فیبر لیزر را وارد کرده و درمان را شروع می‌کند. شما در طول انجام روند درمانی بیدار هستید ولی چیزی به‌جز گاهی کمی فشار در قسمت تحت درمان حس نخواهید کرد. گاهی ممکن است قدری گرمای حاصل از لیزر را حس نمایید که مانند ضربات حاصل از رها شدن یک نوار لاستیکی است. این حس‌ها فقط در نواحی رخ می‌دهد که مواد بی‌حسی در آن‌ها به طور کامل اثر نکرده است و پزشک متخصص در صورت نیاز قدری مواد بی‌حسی اضافه به شما تزریق خواهد کرد. این روند درمانی بین دو تا چهار ساعت بسته به تعداد نواحی و وسعت مناطق تحت درمان به طول می‌انجامد. پزشک لیزر را در زیر پوست شما حرکت داده و از حرارت آن جهت ذوب کردن چربی‌های قسمت‌های مشکل‌دار استفاده می‌کند. چربی‌های ذوب‌شده می‌تواند مانند روش لیپوساکشن از بدن شما خارج گردد و یا اینکه در همان‌جا باقی بماند تا بدن در عملیان سوخت‌وساز خود از آن استفاده کند. روش‌های کمک دهنده مکش که به تنفس شناخته می‌شوند به پزشک کمک خواهند کرد تا چربی بیشتری از بدن بیمار خارج کند ولی این روش‌ها قدری تهاجمی هستند.

بعد از درمان با لیزر لیپولیز


توسط تبلیغاتی که بیان می‌کنند لیزر لیپولیز در زمانی کمتر از یک نهار خوردن قابل انجام است و نیاز به زمان بهبودی ندارد اغفال نشوید. این روش درمانی، یک عمل جراحی کوچک است و زمانی برای بهبودی نیاز دارد. شما ممکن است پس از عمل قدری تورم و کبودی داشته باشید و یا تا چند روز پس از عمل کمی درد و ناراحتی را تجربه کنید. تورم معمولاً پس از 5 تا 10 روز برطرف می‌شود اما کبودی ممکن است تا سه هفته طول بکشد. ممکن است بلافاصله بعد از عمل سرحال باشید اما این امکان نیز وجود دارد که به خاطر اثرات مواد بی‌حسی قدری خواب‌آلوده و ناهوشیار باشید پس بهتر است شخصی جهت رساندن شما تا خانه همراهتان باشد. ممکن است پزشک جهت جلوگیری از بروز عفونت تا چند روز پس از عمل برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز نماید. طبق دستورات پزشک عمل کنید. ممکن است به شما یک لباس فشرده کننده داده شود که به زهکشی لنفاوی کمک کرده و باعث می‌شود روند بهبودی شما سریع‌تر انجام شود. تا زمانی که پزشک معین می‌کند از این لباس استفاده نمایید. بیشتر افراد چند روز پس از عمل می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند ولی باید تا چندین هفته از انجام فعالیت‌های شدید دوری نمایند. تا چندین ماه پس از عمل، باید از ماساژ محکم نواحی درمان شده خودداری کرد.

نتایج


درصورتی‌که پزشک در روند درمانی شما از ساکشن استفاده نکرده باشد، شما می‌توانید پس از عمل انتظار کاسته شدن از چربی‌ها به اندازه یک مشت را داشته باشید. معمولاً شما پس از گذشت یک تا دو ماه شاهد تغییراتی در قسمت‌های تحت درمان خواهید بود اما با توجه به اینکه از بین رفتن چربی‌ها توسط عمل سوخت‌وساز بدن بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد نتیجه نهایی در آن زمان قابل‌مشاهده خواهد بود. درصورتی‌که در روند درمانی از ساکشن استفاده شده باشد نتیجه آن بسیار چشمگیرتر است. حرارت حاصل از لیزر همچنین باعث سفت شدن پوست شده بنابراین شما پس از عمل احساس جوان‌تر بودن خواهید کرد.

خطرات و عوارض


لیزر لیپولیز در مقایسه با لیپوساکشن، روشی بسیار امن با خطرات و عوارض بسیار کمتر است اما از آنجایی که این روند نیز نوعی عمل جراحی خفیف است ممکن است با برخی خطرات همراه باشد. شایع‌ترین عوارض لیزر لیپولیز تورم و کبودی است که موقتی بوده و چند روز پس از انجام درمان، برطرف می‌گردد. چنانچه لیزر لیپولیز با ساکشن همراه بوده باشد عوارض پس از آن شدیدتر خواهد بود. با توجه به اینکه امکان بروز عفونت پس از انجام لیزر لیپولیز وجود دارد از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک استفاده نموده و در دوره استفاده از آن‌ها، مشروبات الکلی مصرف ننمایید. جهت کاهش عوارض احتمالی، از نصایح و دستورات پس از عمل پزشک متخصص پیروی نمایید.

آخرین مقالات