لیفت صورت

l02

كشيدن پوست صورت كه اصطلاحا لیفت صورت گفته مي شود براي جوانتر كردن پوست و حالت صورت طراحي شده است . بهترين كانديد لیفت و کشیدن پوست صورت فردي است كه ساختار استخواني صورت وي خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول كرده باشند. لذا سن مناسب آن بين 40 تا 65 سالگي است اما در سنين بالاتر هم ميتوان نتايج مطلوبي را بدست آورد . بايد توجه داشت كه هر چند با اين عمل چين و چروكهاي سطحي پوست كمتر ميشود ولي هدف اصلي اين عمل كشيدن عضلات و فاشياهاي زير پوست است . معمولا اين عمل با ساير اعمال زيبايي مثل ليفت گردن ، بلفاروپلاستي ، لیفت ابرو و هچنین لیفتینگ پیشانی بطور همزمان انجام ميشود . سئوالي كه اغلب متقاضيان مي پرسند اين است كه نتيجه اين عمل چقدر دوام دارد ؟ در جواب بايد گفت با اين عمل چهره شما جوانتر از همسن وسالهاي خودتان ميشود اما زمان در حال گذر و درحال تاثيرگري بر چهره شما است . اين عمل نمي تواند از اين اثر گذاري جلوگيري كند اما با گذشت زمان باز هم شم ابه نسبت همسن وسالهاي خودتان جوانتر خواهيد بود .

بهترین سن برای انجام عمل لیفتینگ صورت

عمل لیفتیگ صورت را می توان برای سنین ۳۵-۵۰ ساله انجام داد. حداکثر سن برای انجام عمل لیفتینگ سن ۵۰ سالگی است. در سنین ۶۰ و ۷۰ سال نتیجه گیری کمتر است و عوارض و ریسک بیشتری وجود دارد. از طرفی این جراحی نباید برای سنین کمتر از ۳۵ سال انجام شود، زیرا این جراحی برای معکوس کردن فرآیند پیری ابداع شده است و نمی تواند به عنوان روش پیشگیری استفاده شود. به عبارت دیگر تا وقتی فرآیند پیری اتفاق نیفتاده و پوست صورت شل نشده و دچار افتادگی نشده و چین و چروک ها نمایان نشده اند این جراحی کمکی به فرد نمی کند و حتی ممکن است صورت را از حالت طبیعی خارج کرده و حالت غیرطبیعی در صورت ایجاد کند. حالتی شبیه شکل صورت وقتی که در معرض باد شدید قرار می گیرد

جای زخم

در روش لیفتینگ صورت کوچک، یک خط باریک در جلوی گوش ایجاد می شود. در روش لیفتیگ پایین صورت ، این جای زخم تا پشت گوش و موی پوست سر ادامه پیدا می کند. جای زخم لیفت از نرمی گوش شروع می شود و تا پشت گوش و موی پوست سر ادامه پیدا می کند. این جای زخم ها به خوبی مخفی می شوند، اگر چه می توان از طریق روشی که میکروپیگمنتیشن نام دارد، آنها را کاملا ناپدید کرد. این روش 3 تا 6 ماه پس از لیفتینگ صورت قابل انجام است.

زمان بهبودی

زمان بهبودی در انواع روش های لیفت صورت گردن:
لیفتینگ صورت کوچک: 4 تا 7 روز
لیفتیگ پایین صورت: 7 تا 10 روز
لیفتینگ گردن: 7 روز
از آنجایی که این روش ها تحت بیهوشی موضعی انجام می شود، پس از جراحی می توانید چیزی بخورید و دچار تهوع نمی شوید. در طول هفته اول پس از جراحی درد دارید که البته چندان شدید نیست. یک روز بعد از جراحی می توانید در داخل خانه کار کنید و در این مدت نباید کارهای سنگینی مثل پیاده روی کردن را انجام دهید. پس از این دوره هنوز التهاب و کبودی وجود دارد. جای زخم حداکثر به مدت 3 ماه نمایان است. توصیه می کنیم اجازه دهید موهای سرتان بلند شوند تا موهای شما جای زخم را مخفی کند.

آخرین مقالات