مزوتراپی برای لاغری موضعی

در صورتی که بخواهید وزن خود را کاهش دهید، ممکن است بسیاری از راه‌ها را امتحان کرده و موفق هم نشوید. مزوتراپی می‌تواند روشی برای دست یابی به وزن هدف باشد و باعث افزایش اعتماد به نفس و سلامتی شما شود. مزوتراپی، این روش درمانی کم تهاجمی، انقلابی در بدن ایجاد می‌کند که هیچ ورزشی در دنیا نمی‌تواند نتایجی مشابه آن داشته باشد: با این روش درمانی، سلول‌های چربی از بین می‌روند. در بدن تعداد مشخصی سلول چربی وجود دارد، با مزوتراپی این سلول‌های از بین می‌روند! شما در نهایت می‌توانید به تناسب‌ اندامی که همیشه آرزوی آن را داشتید دست‌ یابید. مزوتراپی یک روش جراحی است که در آن طیفی از روش‌های تزریقی به کار برده می‌شود. مزوتراپی نسبت به لیپوساکشن کم تهاجمی‌تر و ارزان‌تر است که سلولیت ها را ذوب می‌کند اما نیازی نیست که بعد از انجام آن بیمار برای چندین ماه مرخصی بگیرد تا دوران نقاهت و ریکاوری را طی کند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

برخی از نواحی مشکل‌دار در بدن وجود دارند که نسبت به رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی مقاوم هستند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی پس از معاینه و ارزیابی بدن و وضعیت شما، روش درمانی غیر جراحی که در مطب انجام می‌شود را به شما پیشنهاد خواهند داد که بعد از آن نیازی به گذراندن دوره ریکاوری و نقاهت هم وجود دارد. مزوتراپی یک روش قابل‌اعتماد برای از بین بردن سلول‌های چربی است.در نتیجه، پاها، ران‌ها، دست‌ها، شکم و حتی غبغب بیماران با به ‌کارگیری این روش هموارتر شده و چربی‌های آن از بین می‌رود. متخصصین ما به طور مفصل این روش درمانی و عوارض آن را برای شما توضیح خواهند داد و برای شما مشخص می‌کنند که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا نه. همکاران ما در کلینیک رازی آماده ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند. برای این منظور می‌توانید با شماره‌های  02188334029 و  02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

مزوتراپی چیست؟


مزوتراپی، گردش جریان خون، سیستم لنفاوی و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده تا واکنش‌های بیولوژیکی آنها بهبود یافته و فیزیولوژی غیرعادی را تغییر دهند. در مزوتراپی، از چندین تزریق دارویی و همیوپاتی، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و مواد دیگر زیر پوستی استفاده می‌شود.. با این کار سلول‌های چربی از بین رفته و توسط سیستم لنفاوی از بدن خارج می‌شوند.

مزایا


انجام مزوتراپی مزایای متعددی دارد. این مزایا هم مربوط به ذات خود این روش بوده و هم در مقایسه با لیپوساکشن دیده می‌شوند.

برخی از مزایای مزوتراپی عبارتند از:

 • سلولیت ها به طور مؤثری درمان شده و ظاهر آنها به میزان چشمگیری بهبود می‌یابد؛ این عمل در نتیجه به کارگیری روش‌های درمانی دیگر مانند لیپوساکشن حاصل نمی‌شود.
 • مزوتراپی کاربردهای متعدی دارد. غالباً نتایج مزوتراپی به سرعت قابل‌مشاهده است.
 • نیازی به مرخصی گرفتن پس از مزوتراپی نیست و از آنجا که این روش درمانی غیرتهاجمی است پس از آن بیمار بستری نمی‌شود.
 • اگر شما به جای لیپوساکشن با روش مزوتراپی چربی‌ها را از بین ببرید، هر گونه اضافه وزن در آینده در محل‌های غیرعادی اتفاق نمی‌افتد در حالی که در لیپوساکشن ممکن است این حالت پیش آید.
 • فرایند مزوتراپی یک روش نسبتاً بدون درد بوده اما می‌توانید درخواست کنید که برای شما از بیحسی موضعی استفاده شود.
 • برای انجام مزوتراپی نیازی به بیهوشی عمومی نیست زیرا ممکن است با عوارض جانبی مانند حالت تهوع و سر درد همراه باشد.
 • نتایج مزوتراپی لاغری غالباً با استفاده از نوار اندازه‌گیری قابل‌اندازه‌گیری هستند زیرا سلول‌های چربی‌ها جذب بدن شده و نواحی درمان شده را ترک می‌کنند.

 عمل مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


معمولاً بیشتر بزرگسالان سالم 18 تا 80 ساله می‌توانند عمل مزوتراپی را برای تراش بدن و کاهش وزن انجام دهند. لطفاً هرگونه بیماری را به اطلاع پزشک رسانده تا وی شما را معاینه کرده و تشخیص دهد که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا نه. اگر شما باردار هستید، از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، به دلیل ابتلا به بیماری قند انسولین مصرف می‌کنید و اگر مبتلا به سرطان هستید یا ایدز دارید، دچار بیماری‌های عروقی کرونری قلبی یا اختلالات قلبی، آریتمی یا ضربان نامنظم قلب بوده یا سابقه لختگی خون یا سکته مغزی دارید یا سیستم‌های ایمنی بدن شما دچار اختلال شده است و پیوند عضو انجام داده‌اید باید به پزشک اطلاع دهید.

 مشاوره


زمانی که شما برای مشاوره اولیه به پزشک مراجعه کردید، درک عمیق‌تری در مورد عمل و برنامه جلسات درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب پیدا خواهید کرد. جلسات ممکن است هر دو هفته یک مرتبه یا ماهی یک مرتبه انجام شود.

در خلال مشاوره بسیاری از عوامل مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مؤثرترین ترکیب تعیین شود. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • ژنتیک: بیمار که چربی او از زمان نوجوانی انباشته شده است در مقایسه با فردی که به تازگی دچار چاقی شده است واکنش متفاوتی نسبت به مزوتراپی می‌دهد.
 • سابقه انجام عمل لیپوساکشن: برخی داروها برای افرادی که در گذشته عمل لیپوساکشن را انجام داده‌اند اضافه می‌شود.
 • جنسیت: داروهای گیاهی بر اساس جنسیت بیمار انتخاب می‌شوند.
 • نوع چربی: ترکیب ویتامین‌ها بر اساس نوع بافت‌های تحت درمان تعیین می‌شود. روش درمان چربی‌های نرم با چربی‌های سفت شده فرق می‌کند.
 • سن: سن بیمار در تعیین فرمول ترکیب دارویی مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • سوابق پزشکی: سوابق پزشکی بیمار همیشه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 نحوه انجام مزوتراپی


در هنگام اجرای عمل مزوتراپی، مقادیر کمی از داروها در ناحیه تحت درمان به کار برده می‌شود که میزان آن به شرایط بیماری بستگی دارد. با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز (0.4 تا 0.6 سانتیمتر یا سوزن‌هایی به اندازه مژه)، داروها بدون درد در مزودرم تزریق می‌شوند. در برخی موارد از روش تزریق‌های چندگانه استفاده می‌شود که در آن چند تزریق سریع بدون درد در یک ناحیه مشخص انجام می‌شود. دوره درمان شامل 4 تا 10 درمان بوده که به سایز ناحیه تحت درمان و نتایج مورد انتظار بستگی دارد.

 نتایج


مزوتراپی برای تراشیدن بدن و رفع چاقی‌های موضعی شامل کاهش وزن می‌شود. حفظ وزن کم شده و بهینه با انجام تمرینات ورزشی (با ورزش‌های قلبی عروقی و آموزش‌های کم مقاومت) و مدیریت رژیم غذایی (با تأکید بر پروتئین گوشتی و کربوهیدرات کم) حاصل می‌شود. معمولاً بیمار باید درمان را هر 6 – 12 ماه تجدید کند.

عوارض جانبی


عوارض جانبی شایع مزوتراپی شامل قرمزی پوست، علائم جزئی کبودی در محل تزریق، احساس گزگز و سوزش در هنگام تزریق و برخی ورم‌های موضعی می‌شود. پزشک به بیمار توصیه می‌کند که قبل از عمل داروهای رقیق‌کننده خون (آسپیرین، ایبوپروفن، موترین، آدویل، کومادین، روغن ماهی) مصرف نکند. وی از یخ یا سرما روی ناحیه تحت درمان استفاده می‌کند تا مطمئن شود که بیمار احساس راحتی می‌کند. به بیماران توصیه می‌شود که پس از عمل در منزل از یخ و سرما بر روی محل تزریق استفاده کرده تا روند بهبودی تسریع شود.

 آیا انجام مزوتراپی دردناک است؟


در زمان تزریق شما احساس سوزن سوزنی و سوزش می‌کنید. به هر حال، شما می‌توانید کرم‌های بیحسی خریداری کرده و یک ساعت قبل از شروع عمل روی محل مورد درمان استعمال کنید.

هزینه


هزینه‌های مزوتراپی برای کاهش چربی به سختی قابل پیش‌بینی است. هزینه درمان به سایز ناحیه تحت درمان بستگی دارد. برای مثال برداشتن چربی‌های زیر چشم یا غبغب کمتر از برداشتن چربی‌های پهلوها است. هزینه (یا مبلغ نهایی) با تعداد درمان‌های مورد نیاز تعیین می‌شود.

آخرین مقالات