ميكرودرم چیست؟

در روش میکرودرم ابریژن یا میکرودرم ابریشن، کل پوست را در معرض تماس با یک ماده معدنی بی ضرر که همان پودر اکسید آلومینیوم می باشد قرار می دهند که این پودر با داشتن کریستال های ریز باعث می شود که پوست ساییده شده و بافت های مرده از بین رفته و ترمیم پوست فعال گردد.

از بین بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی پوست و همچنین تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست با تحریک فیبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی برای همکاری با سایر درمان های دارویی پوستی و موثرتر شدن داروها می شود.

پودر اکسید آلومینیوم توسط دستگاهی جدید بر روی پوست صورت پخش شده و دوباره از روی آن مکیده می شود. این عمل درد و ناراحتی نداشته و عارضه خاصی ندارد، تنها ممکن است تا یک روز مختصری قرمزی روی پوست صورت دیده شود و بعد از آن رفع می شود.

برای انجام این روش آمادگی قبلی نیاز نمی باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتی نداشته و بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و شخص می تواند به محل کار خود مراجعه کند.

میکرودرم ابریژن را می توان علاوه بر صورت، برای اصلاح ضایعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمی توانند انجام دهند، به کار برد

این روش بدون درد می باشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی‌حس کنندهای موضعی نیست و ظرف 15 تا 30 دقیقه انجام می شود. مهم ترین مزیت این روش اینست که این روش کاملا بی عارضه است.میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.

در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

روش انجام

در ابتدا پوست تمیز می شود و از آرایش و چربی کاملاً پاک می شود،سپس با استفاده از دسته پروب دستگاه به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام می شود.

طول زمان لازم  یک ابریژن صحیح بر روی پوست حدوداً 20 تا 30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن سایش توسط  دستگاه میکرودرم ابریژن انجام می گیرد.

پس از خاتمه درمان صورت پاک و سپس شسته می شود . یک کرم قابض(مثل اکسید دو زنک یا کالامین) به محل مالیده می شود . به جز مصرف ضد آفتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که همزمان با پروسه درمان در بیرون مشغول بکار نیز می باشند مناسب است . تعداد درمان بر حسب تمایل افراد درمانجو  قابل تغییر می باشد . ولی فواصل درمان را بر حسب نیاز درمانجو می توان تغییر داد و از هفته‌ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد. چروک‌های خیلی عمیق با این روش درمان نمی‌شوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و محکم‌تر می‌شود.

موارد منع مصرف

این درمان برای تمام افراد مناسب است تنها در كسانیكه طی 12 ماه اخیر اكوتان مصرف كرده اندیا بیماری پسوریازیس دارند مناسب نیست.

آیا میکرودرم برای همه افراد یكسان انجام میشود ؟ این عمل در انواع سطحی. نیمه عمقی وعمیق انجام میشود.ش

شدت انجام طی جلسات متوالی بنا به تشخیص پزشك و مشكل بیمار متفاوت میباشد

مراقبتهای بعد از درمان

این درمان زیبایی نیاز به بی حسی ندارد. بعد از میکرودرم بیمار نیازی به استراحت نداردومیتواند به كار های روزمره خود برسد.

تنها باید به مدت یك هفته از كرمهای ترمیم كننده به همراه ضد آفتاب استفاده شود.

درمان از 5 تا 7 جلسه و به فواصل 4 هفته انجام میشود.

مدت انجام آن برای هر بیمار بین 20 تا 25 دقیقه میباشد

میکرودرم چگونه گود رفتگی ها یا جای اسكار زخمها را درمان میكند؟

با ایجاد زخمهای سطحی در محل اسكارهای روی پوست موجب تحریك پوست به تولید بافت كلاژنی در محل و پر كردن اسكارهای جوش قدیمی که گاهی از بین بردن آثار آن سخت تر از، از درمان جوش صورت است ، میگردد.این ترمیم با استفاده همزمان از كرم های ترمیمی كه توسط پزشك تجویز میگردد تسریع میشود.

آخرین مقالات