چال گونه

چال گونه همان فرورفتگی كوچكی است كه بعضی افراد وقتی می‌خندند به‌ طور طبیعی و ژنتیكی روی لپ‌هایشان ایجاد می‌شود و به باور عام چهره بانمكی پیدا می‌كنند، اما چنین جراحی‌هایی به ‌هیچ‌وجه علمی نیست، زیرا در هیچ‌‌یك از منابع آموزشی جراحی پلاستیك و زیبایی به این عمل‌ها اشاره‌ای نشده است و متاسفانه پزشكان به‌صورت سلیقه‌ای و با درخواست مراجعان و صرفا برای درآمد بیشتر دست به این جراحی‌های عجیب و غریب می‌زنند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید روش خاصی هم برای كاشت و ایجاد چال گونه وجود ندارد تا بر مبنای آن پزشكان اقدام به جراحی كنند. بنابر‌این باید گفت كاشت چال‌گونه‌، یك جراحی منطبق با سلیقه جراح است و هیچ معیار علمی برای انجام آن وجود ندارد.

چرا همه افراد اين چال خنده زيبا را ندارند؟!

اگر قرار بود که همه افراد، مثل هم آفريده مي‌شدند که ديگر نمي‌توانستيم زيبايي را معنا کنيم. اصلا ممکن است تعريف زيبايي از نظر افراد مختلف، متفاوت باشد. مثلا من و شما چال گونه را زيبا بدانيم و خيلي‌هاي ديگر از آن بدشان بيايد. به هر حال، زيبايي امري سليقه‌اي است.

chalegone

انواع چال که در زیبایی صورت موثرند ، کدامند ؟

این چال عمدتا در دو ناحیه مطرح می شود : 1- چال گونه بسیار متداول تر است که فرد دردو طرف گونه هایش حین خندیدن فرورفتگی ایجاد می شود و زاویه ای به صورت می دهد که فرد را جذاب تر نشان می دهد. وقتی قرار باشد این چال توسط جراحی زیبایی در صورت ایجاد شود ، در مورد محل و عمق آن با فرد متقاضی صحبت می شود تا آن چه مد نظر اوست و البته از نظر زیبایی شناسی در نوع صورتش کاربرد بهتری دارد ، انتخاب شده و کار گذاشته شود. 2- چال چانه ( زنخدان ) که این چال هم می تواند مادرزادی وجود داشته یا اگر نباشد توسط جراح زیبایی در چانه فرد ایجاد شود. نکته قابل توجه این است که ایجاد هر دو نوع چال ، فقط به روش جراحی قابل اجراست که البته یک جراحی بسیار ساده و سرپایی محسوب می شود. خبر خوب اینکه اکثر افراد می توانند در صورت تمایل ، این چال را در گونه یا چانه ایجاد کنند.

تنها کافی است با مراجعه به جراح زیبایی ، وضعیت عمومی سلامت آن ها بررسی شده و این کار را به فرد حاذق و با تجربه بسپارند.در ایجاد چال گونه که متداول تر است ، بی حسی موضعی کفایت می کند. قبل از انجام جراحی ، محل چال توسط جراح روی صورت فرد متقاضی علامت گذاری شده و با مشاوره بین جراح و فرد متقاضی ، محل نهایی تائید می شود سپس در کلینیک یا مطب جراح ، سوراخ کوچکی در داخل دهان به سمت گونه ایجاد می شود و با کاری که جراح روی عضله مذکور از داخل دهان انجام می دهد چال گونه ایجاد می شود. سوراخ ایجاد شده در داخل دهان با بخیه های بسیار ریز که اکثرا جذبی است بسته می شود و فرد متقاضی بعد از مدت کوتاهی به راحتی می تواند تمام فعالیت های طبیعی دهان و صورت را داشته باشد. نکته مثبت این جراحی در آن است که تمام کار از داخل دهان انجام می شود و به هیچ وجه بیرون و ناحیه صورت اثری از جراحی وجود ندارد.

 این جراحی بسیار سریع انجام شده ، نسبتا بی درد است و کاملا سرپایی انجام می شود و هیچگونه جای زخمی در ظاهر صورت نمی شود.

درباره چال گونه بیشتر بدانید
چال گونه می تواند در یک طرف یا دو طرف صورت ظاهر شود که بر حسب سلیقه بیمار انتخاب می شود.
چال گونه باید فقط در موقع حرکت صورت و یا هنگام خندیدن نمایان شود.
گودی که در حالت استراحت صورت در ناحیه گونه ایجاد می شود و ناشی از ساکشن چربی گونه می باشد چال گونه محسوب نمی شود. اما برای افرادی که صورت بسیار چاق دارند می توان از این شیوه بهره برد.

آخرین مقالات