امروزه برخی از مردان و زنان از مشکل طاسی رنج می‌برند و به دنبال پیدا کردن راه‌حلی برای مخفی کردن آن می‌گردند. در حال حاضر راه‌حل‌های موقت بسیاری برای این مسئله وجود دارد؛ اما دائمی‌ترین راه‌حل مشکل طاسی، کاشت مو است.کاشت مو تنها راه‌حل جامع اثبات شده جهت پرپشت کردن مو و از بین بردن طاسی سر می‌باشد. امروزه کاشت مو چنانچه توسط متخصصین امر انجام پذیرد با توجه به ویژگی‌های طبیعی هر فرد انجام شده و مختص وی می‌باشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]چنانچه با مشکل ریزش مو و یا طاسی سر مواجه هستید استفاده از کاشت مو می‌تواند در جهت حل این مشکل به شما کمک کند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی این روند را برای شما به صورت مرحله به مرحله اجرا کرده و شما را تا رسیدن به نتیجه دلخواه در جریان کلیه مراحل قرار خواهند داد. متخصصین ما بعد از بررسی شرایط شما روش مناسب کاشت مو و مراقبت‌های بعد از آن را توضیح می‌دهند تا بدون هیچ‌گونه نگرانی به انجام این کار اقدام کنید. برای دریافت مشاوره در خصوص کاشت مو یا جهت رزرو وقت ملاقات می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و02188333259  تماس حاصل فرمایید.[/alert]

کاشت مو چیست؟


کاشت مو به طور عمده با برداشتن پیوندها یا فولیکول‌های مو از پشت سر که نسبت به تغییرات هورمونی مقاوم‌تر هستند و قرار دادن آن‌ها در مناطقی که کم مو است و یا طاس است انجام می‌پذیرد. دو روش جهت برداشتن پیوندها وجود دارد: روش جابجایی واحدهای فولیکولی (FUT) و روش استخراج واحدهای فولیکولی (FUE). این روش به عنوان راه‌حل دائم برای ریزش مو نیز نامیده می‌شود.در روش FUT باریکه‌ای از پوست از پشت سر برداشته می‌شود و به پیوندهای مجزایی تقسیم می‌شود.در روش FUE واحدهای فولیکولی یا پیوندها به طور جداگانه و با بریدن اطراف آن به وسیله دستگاه مخصوصی از پشت سر بیمار برداشته می‌شود. این روند خسته کننده بوده و مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد اما پس از تزریق قدری داروی بی‌حس‌کننده روشی بدون درد است.

مزایای روش‌های کاشت مو


مزایای روش FUT 

مزایای روش FUE

متقاضی مناسب کاشت مو


متقاضیان روش FUT

متقاضیان نامناسب برای این روند درمانی چه کسانی هستند؟


روند درمان


 روش Fut

در روش FUT فولیکول‌های زیادی به طور هم‌زمان برداشته می‌شود. این روش نسبت به روش واحدهای جداگانه فولیکولی (FUE) مزایای زیادی دارد.هر مرحله از روش FUT به طور دستی انجام می‌شود. ابتدا پزشک باریکه‌ای از موها را از پشت سر بیمار برداشت می‌کند و از یک میکروسکوپ جهت جدا کردن واحدهای فولیکولی از بافت استفاده می‌کند. موهای موجود در پوست سر به طور طبیعی در گروه‌های کوچک با هم رشد می‌کنند. هر واحد شامل یک تا چهار مو خواهد بود که با یکدیگر کاشته می‌شوند.برداشت واحدهایی از فولیکول‌های مو به جای برداشتن تک‌تک آن‌ها اجازه می‌دهد پزشک تعداد موی بیشتری را در زمان کوتاه‌تری در سر بیمار بکارد. هر واحد فولیکولی مجزا می‌تواند با جزئیات بیشتری در فضای کوچک‌تری قرار گیرد بنابراین پزشک می‌تواند پیوندها را به طور بهتر و مؤثرتر در سر بیمار توزیع و بکارد. در حین روند درمانی، به طور دوره‌ای وضعیت پوست سر بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، فولیکول‌ها را در مناطقی قرار می‌دهد که موهای سر بیمار کاملاً طبیعی به نظر برسد و به طور یکپارچه در قسمت‌های بدون مو پخش شود

روش fue

استخراج واحدهای فولیکولی، تکنیک برداشت دوم است. در این روش، با کمک بی‌حسی موضعی، فولیکول‌های مو به طور جداگانه برداشته می‌شوند. این کار با کمک تیغه میکروسکوپی و سوزن‌های بسیار نازک انجام می‌شود. این روش، روشی بسیار زمان‌بر است؛ بنابراین ممکن است یک و یا چندین جلسه درمانی به طول بینجامد. عامل مهم در زمان موردنیاز در این روش درمانی، مهارت پزشک و تعداد موهایی است که لازم است کاشته شوند. این روند ممکن است فقط دو ساعت یا دو روز به طول بینجامد. نتیجه در این روش طبیعی‌تر بوده اما هزینه آن بالاتر است.بعد از اینکه زمان کافی جهت آرامش به شما داده شد و فولیکول‌های مو آماده شدند، یک بی‌حسی دیگر به شما داده می‌شود. در این مرحله بی‌حسی به منطقه دریافت کننده فولیکول‌ها داده می‌شود. در این زمان پزشک سوراخ‌های کوچکی در منطقه پذیرنده ایجاد کرده و فولیکول‌های برداشت شده را در آن قرار می‌دهد. در این مرحله تمرکز کامل پزشک بسیار لازم بوده و پزشک باید به تمامی جزئیات در روند کاشت مو توجه کند. این مسئله باعث می‌شود نتیجه این روند درمانی بسیار طبیعی به نظر برسد. عمق هر واحد بایستی توسط پزشک با دقت بررسی گردد.

بعد از روند درمانی


بعد از اینکه فولیکول‌ها در جای خود قرار گرفتند، پزشک جای‌گیری مناسب آن‌ها را بررسی می‌کند. در این زمان دستیاران پزشک دستورالعمل‌هایی را به شما ارائه می‌کنند و به شما توصیه‌های لازم جهت مراقبت صحیح از نواحی کاشت شده را ارائه خواهند داد. در این زمان به شما داروهایی نیز داده خواهد شد که دستیار پزشک شما را از نحوه و زمان مصرف آن‌ها آگاه خواهد کد. دستیار پزشک به شما نحوه برخورد با هرگونه درد و ناراحتی را ارائه خواهند کرد.بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو، لازم نکانی را در ذهن داشته باشید. بعد از عمل، سر خود را به طور مناسب شستشو دهید. بعد از آن لازم است موها توسط یک متخصص مو مورد آزمایش قرار گیرند. اگر می‌خواهید نیاز به ملاقات با دکتر نداشته باشید از موهای خوب به خوبی مراقبت کنید. ممکن است قدری خارش یا درد در موهای خود تجربه کنید. این مسئله جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد. بهتر است از محل کار خود مرخصی گرفته و یک روز در خانه استراحت کنید. در طول چند روز اول شاهد خواهید بود که قسمت دریافت کننده پیوند مو، بریده و قرمز به نظر می‌رسد. گاهی ممکن است سر شما متورم گردد. در مورد این عوارض نگران نباشید زیرا پس از یک یا دو روز از بین می‌روند. بعد از یک هفته از عمل جراحی، درد و تورم تمام خواهند شد.

هزینه


هزینه این روش درمانی به خواسته‌های بیمار و تعداد درمان‌هایی که برای وی موردنیاز است بستگی دارد. با تأمین مالی بیشتر بیماران با کمترین هزینه، موهای از دست رفته خود را بازیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.