کاشت و پیوند موی طبیعی سر : روش ها و هزینه

امروزه برخی از مردان و زنان از مشکل طاسی رنج می‌برند و به دنبال پیدا کردن راه‌حلی برای مخفی کردن آن می‌گردند. در حال حاضر راه‌حل‌های موقت بسیاری برای این مسئله وجود دارد؛ اما دائمی‌ترین راه‌حل مشکل طاسی، کاشت مو است.کاشت مو تنها راه‌حل جامع اثبات شده جهت پرپشت کردن مو و از بین بردن طاسی سر می‌باشد. امروزه کاشت مو چنانچه توسط متخصصین امر انجام پذیرد با توجه به ویژگی‌های طبیعی هر فرد انجام شده و مختص وی می‌باشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]چنانچه با مشکل ریزش مو و یا طاسی سر مواجه هستید استفاده از کاشت مو می‌تواند در جهت حل این مشکل به شما کمک کند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی این روند را برای شما به صورت مرحله به مرحله اجرا کرده و شما را تا رسیدن به نتیجه دلخواه در جریان کلیه مراحل قرار خواهند داد. متخصصین ما بعد از بررسی شرایط شما روش مناسب کاشت مو و مراقبت‌های بعد از آن را توضیح می‌دهند تا بدون هیچ‌گونه نگرانی به انجام این کار اقدام کنید. برای دریافت مشاوره در خصوص کاشت مو یا جهت رزرو وقت ملاقات می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و02188333259  تماس حاصل فرمایید.[/alert]

کاشت مو چیست؟


کاشت مو به طور عمده با برداشتن پیوندها یا فولیکول‌های مو از پشت سر که نسبت به تغییرات هورمونی مقاوم‌تر هستند و قرار دادن آن‌ها در مناطقی که کم مو است و یا طاس است انجام می‌پذیرد. دو روش جهت برداشتن پیوندها وجود دارد: روش جابجایی واحدهای فولیکولی (FUT) و روش استخراج واحدهای فولیکولی (FUE). این روش به عنوان راه‌حل دائم برای ریزش مو نیز نامیده می‌شود.در روش FUT باریکه‌ای از پوست از پشت سر برداشته می‌شود و به پیوندهای مجزایی تقسیم می‌شود.در روش FUE واحدهای فولیکولی یا پیوندها به طور جداگانه و با بریدن اطراف آن به وسیله دستگاه مخصوصی از پشت سر بیمار برداشته می‌شود. این روند خسته کننده بوده و مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد اما پس از تزریق قدری داروی بی‌حس‌کننده روشی بدون درد است.

مزایای روش‌های کاشت مو


مزایای روش FUT 

 • در جلسات کمتر، فضای بیشتری از قسمت‌های بدون موی سر پوشش داده می‌شوند.
 • میزان برش (پیوندهایی که در حین برداشتن قطع می‌شوند) کمتر خواهد بود و بنابراین نتایج بهتری حاصل خواهد شد. البته میزان برش به مهارت جراح و دستیاران وی نیز بستگی دارد.

مزایای روش FUE

 • ازآنجایی‌که این روش مستلزم برداشتن قسمت‌هایی از پوست سر نمی‌شود لذا برش و یا بخیه‌ای در این روش وجود ندارد.
 • در این روش زمان بهبودی بسیار سریع‌تر بوده و معمولاً بیمار یک روز بعد از درمان می‌تواند به محل کار خود بازگردد.
 • در این روش جای زخم خطی در سر به وجود نمی‌آید.هر دو روش فوق نوعی عمل جراحی هستند لذا قبل از انجام آن بهتر است با پزشک متخصص مشاوره کرده و از مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها آگاه شد. این روش جراحی معمولاً ساعت‌ها به طول می‌انجامد بنابراین باید کل روز خود را آزاد کرده و از لحاظ ذهنی نیز برای انجام آن آماده باشید.

متقاضی مناسب کاشت مو


متقاضیان روش FUT

 • افرادی که فضای بی‌موی بزرگ‌تری در سر داشته و تمایل دارند مشکل آن‌ها در یک جلسه درمانی برطرف گردد.
 • کسانی که به ایجاد بریدگی، بخیه و داشتن زمان بهبودی طولانی‌تر اهمیتی نمی‌دهند و وجود آن‌ها برایشان مسئله‌ای نیست.متقاضیان روش FUE
 • این روش برای بیمارانی که فضای بدون موی کوچک‌تری در سر دارند مناسب‌تر است.
 • کسانی که می‌خواهند سبک موی کوتاهی داشته باشند.
 • افرادی که سبک زندگی بسیار فعالی دارند مانند ورزشکاران.
 • زنانی که فضای بدون مو در سر آن‌ها کوچک است.
 • افرادی که خواهان روش درمان غیرتهاجمی هستند و نمی‌خواهند در سر خود بریدگی و یا بخیه ایجاد شود.
 • کسانی که می‌خواهند دوره بهبودی سریع‌تری داشته باشند.

متقاضیان نامناسب برای این روند درمانی چه کسانی هستند؟


 • افرادی که زیر 25 سال سن دارند و با ریزش موی در حال پیشرفت مواجه هستند.
 • کسانی که با مشکلات متعدد پزشکی و یا مشکلات قلبی، دیابت کنترل نشده و فشارخون مواجه هستند (دیابت خود می‌تواند باعث ریزش مو شود).
 • ریزش موی تشخیص داده نشده. اگر دلیل آن آلوپسی آندروژنیک نباشد، لازم است علت ریزش مو تشخیص داده شود. اگر سوزش، خارش و یا دانه‌هایی در پوست سر وجود داشته باشد لازم است علت آن مشخص و درمان شود.
 • Trichotillomania: این افراد مشکل روانی داشته و به طور متناوب موهای خود را می‌کشند. چنانچه برای بیماری این مشکل وجود داشته باشد لازم است تحت مشاوره روانشناسی قرار گیرد. سایر انواع ریزش مو نیز بررسی گردد.
 • کم‌پشتی موهای پشت سر. این‌گونه افراد نمی‌توانند میزان کافی از فولیکول‌های مو برای از بین بردن طاسی سایر قسمت‌های سر را تأمین کنند.

روند درمان


 روش Fut

در روش FUT فولیکول‌های زیادی به طور هم‌زمان برداشته می‌شود. این روش نسبت به روش واحدهای جداگانه فولیکولی (FUE) مزایای زیادی دارد.هر مرحله از روش FUT به طور دستی انجام می‌شود. ابتدا پزشک باریکه‌ای از موها را از پشت سر بیمار برداشت می‌کند و از یک میکروسکوپ جهت جدا کردن واحدهای فولیکولی از بافت استفاده می‌کند. موهای موجود در پوست سر به طور طبیعی در گروه‌های کوچک با هم رشد می‌کنند. هر واحد شامل یک تا چهار مو خواهد بود که با یکدیگر کاشته می‌شوند.برداشت واحدهایی از فولیکول‌های مو به جای برداشتن تک‌تک آن‌ها اجازه می‌دهد پزشک تعداد موی بیشتری را در زمان کوتاه‌تری در سر بیمار بکارد. هر واحد فولیکولی مجزا می‌تواند با جزئیات بیشتری در فضای کوچک‌تری قرار گیرد بنابراین پزشک می‌تواند پیوندها را به طور بهتر و مؤثرتر در سر بیمار توزیع و بکارد. در حین روند درمانی، به طور دوره‌ای وضعیت پوست سر بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، فولیکول‌ها را در مناطقی قرار می‌دهد که موهای سر بیمار کاملاً طبیعی به نظر برسد و به طور یکپارچه در قسمت‌های بدون مو پخش شود

روش fue

استخراج واحدهای فولیکولی، تکنیک برداشت دوم است. در این روش، با کمک بی‌حسی موضعی، فولیکول‌های مو به طور جداگانه برداشته می‌شوند. این کار با کمک تیغه میکروسکوپی و سوزن‌های بسیار نازک انجام می‌شود. این روش، روشی بسیار زمان‌بر است؛ بنابراین ممکن است یک و یا چندین جلسه درمانی به طول بینجامد. عامل مهم در زمان موردنیاز در این روش درمانی، مهارت پزشک و تعداد موهایی است که لازم است کاشته شوند. این روند ممکن است فقط دو ساعت یا دو روز به طول بینجامد. نتیجه در این روش طبیعی‌تر بوده اما هزینه آن بالاتر است.بعد از اینکه زمان کافی جهت آرامش به شما داده شد و فولیکول‌های مو آماده شدند، یک بی‌حسی دیگر به شما داده می‌شود. در این مرحله بی‌حسی به منطقه دریافت کننده فولیکول‌ها داده می‌شود. در این زمان پزشک سوراخ‌های کوچکی در منطقه پذیرنده ایجاد کرده و فولیکول‌های برداشت شده را در آن قرار می‌دهد. در این مرحله تمرکز کامل پزشک بسیار لازم بوده و پزشک باید به تمامی جزئیات در روند کاشت مو توجه کند. این مسئله باعث می‌شود نتیجه این روند درمانی بسیار طبیعی به نظر برسد. عمق هر واحد بایستی توسط پزشک با دقت بررسی گردد.

بعد از روند درمانی


بعد از اینکه فولیکول‌ها در جای خود قرار گرفتند، پزشک جای‌گیری مناسب آن‌ها را بررسی می‌کند. در این زمان دستیاران پزشک دستورالعمل‌هایی را به شما ارائه می‌کنند و به شما توصیه‌های لازم جهت مراقبت صحیح از نواحی کاشت شده را ارائه خواهند داد. در این زمان به شما داروهایی نیز داده خواهد شد که دستیار پزشک شما را از نحوه و زمان مصرف آن‌ها آگاه خواهد کد. دستیار پزشک به شما نحوه برخورد با هرگونه درد و ناراحتی را ارائه خواهند کرد.بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو، لازم نکانی را در ذهن داشته باشید. بعد از عمل، سر خود را به طور مناسب شستشو دهید. بعد از آن لازم است موها توسط یک متخصص مو مورد آزمایش قرار گیرند. اگر می‌خواهید نیاز به ملاقات با دکتر نداشته باشید از موهای خوب به خوبی مراقبت کنید. ممکن است قدری خارش یا درد در موهای خود تجربه کنید. این مسئله جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد. بهتر است از محل کار خود مرخصی گرفته و یک روز در خانه استراحت کنید. در طول چند روز اول شاهد خواهید بود که قسمت دریافت کننده پیوند مو، بریده و قرمز به نظر می‌رسد. گاهی ممکن است سر شما متورم گردد. در مورد این عوارض نگران نباشید زیرا پس از یک یا دو روز از بین می‌روند. بعد از یک هفته از عمل جراحی، درد و تورم تمام خواهند شد.

هزینه


هزینه این روش درمانی به خواسته‌های بیمار و تعداد درمان‌هایی که برای وی موردنیاز است بستگی دارد. با تأمین مالی بیشتر بیماران با کمترین هزینه، موهای از دست رفته خود را بازیابند.

آخرین مقالات