کوچک کردن سینه با روش‌های جراحی و غیر جراحی

داشتن سینه‌های بزرگ می‌تواند به ایجاد اختلالات جسمی و روحی منجر شده و موجبات آزردگی زنان را  فراهم سازد. سایز و وزن سینه‌های بزرگ می‌تواند کمرویی، اندام نامناسب، درد در پشت و گردن، بثورات پوستی، مشکلات تنفسی و ناهنجاری‌های اسکلتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، بسیاری از زنان روش درمانی كوچك كردن سينه را برای رهایی از این مشکلات انتخاب می‌کنند.سینه‌های بزرگ و سنگین همچنین می‌تواند موجب ایجاد فشار بر روی بدن زن شود. وزن اضافی سینه‌های سنگین می‌تواند براي وضعيت جسماني مضر باشد و به مشکلات ستون فقرات منجر شود. داشتن سینه‌های بیش‌ ازحد سنگین علاوه بر ایجاد درد در كمر، گردن، و شانه، می‌تواند  به مشکلات تنفسی و دیگر عارضه‌های جدی منتهی شود. جراحي كوچك كردن سينه و نیز روش‌های غیر جراحی می‌تواند به اصلاح وضعيت جسماني زن و رفع مشكلات مرتبط با آن کمک كند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر شما داراي سینه‌های بسیار بزرگ هستيد، ممکن است انجام فعالیت‌های روزانه، که دیگران به‌سادگی انجام می‌دهند، ازنظر شما دشوار باشد. سینه‌های بزرگ می‌تواند موجب پايين آمدن عزت‌ نفس شود. جراحي كوچك كردن سينه به‌طور معمول براي رهايي شما از اين علائم انجام می‌شود.

اگر قصد انجام جراحي كوچك كردن سينه را دارید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی تمام اطلاعات لازم در مورد جراحي كوچك كردن سینه را در اختيار شما قرار خواهند داد. در طول مشاوره اولیه، مشخص می‌شود كه آيا شما نامزد خوبي براي جراحي كوچك كردن سينه هستيد يا خير. یکی از لازمه‌های انجام این عمل رشد کامل سینه‌ها است، مگر در مواردی که ناراحتی جدی وجود داشته باشد. در طول مشاوره، متخصصین ما شما را از خطرات احتمالی و مزایای مربوط به جراحی کوچک کردن سينه آگاه خواهند كرد.برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی می‌توانید با شماره‌های  02188334029 و  02188333259 تماس حاصل نمایید. همکاران ما جهت مشاوره یا رزرو نوبت شمارا راهنمایی خواهند کرد.[/alert]

[dopts id=”21″]

مزایا


جراحی كوچك كردن سينه می‌تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. دلیل اصلی انجام این عمل توسط زنان ایجاد احساس راحتی بیشتر است. در جراحی كوچك كردن سينه، نتايج بلافاصله پس از جراحي و ليپوساكشن آشکارشده و کاهش وزن اتفاق می‌افتد. علاوه بر این مزيت، زنان از تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر در انجام فعالیت‌های فیزیکی، مانند بازی‌های ورزشی، دويدن و پريدن برخوردار خواهند شد. درنهایت، بهبود ظاهر یکی دیگر از مزایای بزرگ اين روش محسوب می‌شود. زنان خواستار داشتن بهترين ظاهر و احساس در سینه‌های خود هستند. سینه‌های بزرگ ممکن است با قد و وزن ساير اعضاي بدن تناسب نداشته باشد. جراحی كوچك كردن سينه به ایجاد سینه‌هایي متناسب با آناتومی بدن شما منجر شده و عزت‌نفس را براي هميشه به شما بازمی‌گرداند.

اکثر زناني که تحت عمل جراحي كوچك كردن سينه قرار می‌گیرند، از نتايج حاصل ابراز رضایت می‌کنند.   احساسي سبک‌تر، شادتر و عاری از هرگونه ناراحتی جسمی یا عاطفی در آن‌ها ايجاد می‌شود. هنگام تصمیم‌گیری برای انجام جراحی كوچك كردن سینه، به مزاياي آن فكر كنيد. بی‌دلیل نیست که این عمل هرروز در حال کسب محبوبیت بیشتر است.

متقاضیان


بسیاری از بیماراني كه به دنبال ماموپلاستي كوچك كردن سينه هستند، در دوران بلوغ مشكلاتي را در سینه‌های خود تجربه کرده‌اند. ( مشكل بزرگ شدن بیش‌ازحد سینه‌ها می‌تواند يك عامل وراثتي باشد).نوجوانان در موارد حاد می‌توانند كانديد جراحي كوچك كردن سينه باشند. آن‌ها بايد از بلوغ کافی برای درک خطرات احتمالی و مسئولیت‌پذیری کافی برای انجام دستورالعمل‌های پس از عمل برخوردار باشند. ازآنجایی‌که جراحی كوچك كردن سينه مي‌تواند با شيردهي تداخل داشته باشد، زنانی که قصد انجام این عمل رادارند باید روند بچه‌دار شدن خود را طی کرده باشند. زنان داراي وزن ایده آل يا نزديك به ایده آل از دیگر کاندیدهای مناسب این نوع جراحی به شمار می‌روند. افزايش وزن پس از جراحی، ممکن است به بزرگ شدن سايز سینه‌ها منجر شود. عدم استفاده از سيگار (يا ترك سيگار پيش از عمل جراحي) از دیگر لازمه‌های جراحی کوچک کردن سینه می‌باشد.

روش‌های درمانی مختلف در كوچك كردن سينه


لیپوساکشن

لیپوساکشن سینه زنان با روش نوین بی‌حسی موضعی می‌تواند به کاهش قابل‌ توجه سايز سينه و نیز بالا كشيدن نسبی اما لذت‌بخش سينه منتهي شود.

بیمار به‌احتمال‌زیاد تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد گرفت؛‌ چربی از طریق لوله‌های مکش کوچک (میکرو کانولا) ساکشن (مکش) می‌شود. این محبوب‌ترین شكل لیپوساکشن است.

 استفاده از میکرو کانولا  امکان انجام عمل كوچك كردن سينه با حداقل درد پس از عمل، بهبودی سریع، و بازگشت زودهنگام به فعالیت‌های عادی، و عدم ايجاد اسكار را فراهم می‌آورد. ليپوساكشن نه‌تنها قادر به كاهش سايز سینه‌ها تا بيش از 50 درصد است، بلكه سینه‌ها تا ميزان قابل‌توجه نیز بالا كشيده می‌شوند. اسكارهاي جراحي در اکثر بیماران پس از كوچك كردن سينه از طريق ليپوساكشن با استفاده از ميكرو كانولا قابل‌رؤیت نیست. اثرات برش‌های ريز معمولاً در عرض چند ماه از بین می‌رود.

احساس درد در سینه‌ها یک یا دو روز پس از عمل امری طبیعی است، اما این درد نباید شدید باشد. داروهای مسکن برای استفاده در چند روز اول به‌منظور تسهیل حرکت و خواب تجویز می‌شود. نیاز به استفاده از مسکن از روز سوم کاهش می‌یابد. بااین‌حال، برخی از بیماران آستانه درد پایینی دارند و، بنابراین، ممکن است داروهای مسکن را تا بیش از پنج روز استفاده کنند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک به‌اندازه لیپوساکشن سنتی مؤثر است، اما می‌تواند تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. بهره‌گیری از تکنیک‌ها و تجهیزات خاص در این روش درمانی، درمان را عاری از درد و بهبودی را سریع و آسان می‌سازد.

تفاوت این روش با روش‌های پیشین لیپوپلاستی در استفاده از کانولاهای فعال‌شده با فشار هوا است. حرکت سه‌گانه نوسانی،‌چرخشی و ارتعاشی عاری از گرمای کانولا، موجب حذف مؤثرتر چربی از سینه نسبت به دیگر روش‌ها شده و درعین‌حال بافت‌های غیر چرب دست‌نخورده باقی می‌ماند. لیپوماتیک امکان کوچک کردن دقیق سینه با ترومای کمتر را فراهم می‌آورد که این به معنای کاهش ادم، کبودی و ناراحتی است.

مراقبت پس از عمل برای بیماران لیپوماتیک بسیار آسان است. بیماران اغلب در عرض چند هفته به‌طور کامل بهبود می‌یابند و به‌طورمعمول در عرض چند روز می‌توانند به زندگی روزمره خود بازگردند. بیماران باید به‌منظور جلوگیری از عفونت از محل‌های برش در سینه‌های خود مراقبت کنند. بااین‌حال، تمیز کردن محل برش‌ها یک‌بار در روز کافی است. اغلب، پزشکان مسکن‌های ضعیف را تنها در موارد نیاز تجویز خواهند کرد.

درمان

در جراحی‌های سنتی کوچک کردن سینه، پوست، چربی و بافت از پایین‌ترین ناحیه سینه به‌منظور کاهش حجم سینه برداشته می‌شد. در اغلب موارد، نوک سینه‌ها به مکان بالاتر منتقل می‌شود، اما همچنان به اعصاب و عروق خونی متصل می‌ماند. اما، برای سینه‌های بسیار بزرگ، ممکن است نیاز به برداشتن نوک سینه‌ها و پیوند آن‌ها به یک محل جدید باشد. در چنین مواقعی، نوک و هاله سینه حس خود را از دست خواهند داد. پس از انتقال نوک سینه به محل جدید،‌ پوست بالای نوک سینه به سمت پایین و دور سینه کشیده شده و برش ایجادشده بسته می‌شود.

در جراحی کوچک کردن سینه با برش عمودی، یک برش به شکل آب‌نبات‌چوبی در اطراف نوک و پایین سینه ایجاد می‌شود. پس از برداشتن بافت و پوست سینه،‌ پزشک برش را از طریق جمع‌کردن پوست اضافی بر روی سینه بخیه می‌زند. در این روش نیز امکان انتقال نوک سینه به مکان بالاتر با شیوه‌ای مشابه با روش‌های سنتی وجود دارد،‌اما این جابجایی نباید از چند میلی‌متر تجاوز کند.

در جراحی کوچک کردن سینه با اسکار اندک، تنها یک برش بسیار کوچک در چین سینه ایجاد می‌شود. یک لوله نازک جراحی، به نام کانولا، به‌منظور لیپوساکشن بافت چرب اضافی سینه به محل وارد می‌شود. این روش به جراحی کوچک کردن سینه با اسکار اندک معروف است،‌ زیرا اسکارها جزئی بوده و به دلیل قرار گرفتن در زیر سینه قابل‌رؤیت نیستند.

بهبودی

پس از جراحی کوچک کردن سینه، سینه شما در ابتدا دردناک، متورم، و کبود خواهد بود. ممکن است پانسمان‌ها تا دو روز پس از جراحی بر روی سینه شما باقی بماند. فعالیت باید برای یک تا دو هفته در سطح حداقل نگه‌داشته شود. همچنین شما باید از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش و دیگر فعالیت‌های شدید تا حداقل چهار هفته پس از عمل اجتناب کنید. برای محافظت بیشتر، استفاده از یک سینه‌بند جراحی مخصوص نرم و یا سینه‌بند ورزشی توصیه می‌شود.

بخیه‌ها دو تا سه هفته پس از جراحی کوچک کردن سینه کشیده می‌شوند. بسیاری از زنان در حدود دو هفته پس از انجام جراحی کوچک کردن سینه، قادر به بازگشت به کار و دیگر فعالیت‌های روزانه خواهند بود.

هزینه


هزینه کلی روش‌های درمانی کوچک کردن سینه متأثر از عوامل متعدد است. در اغلب موارد، هزینه‌های عمل کوچک کردن سینه عبارت‌اند از:

  • هزینه جراح
  • هزینه‌های بیمارستان
  • بیهوشی
  • داروها
  • آزمایشات
  • سینه‌بندهای پس از جراحی،‌ پوشش‌های فشرده‌سازی سینه
  • دیگر هزینه‌های احتمالی

آخرین مقالات