انواع جراحی های زیبایی سینه برای فرم دادن به سینه و گرد کردن آن

اگر می‌خواهید سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشید اندازه‌ها و شکل‌های مختلف پروتزهای سینه این امکان را به شما می‌دهد که سایز، شکل و ظاهر کلی سینه را به حالت دلخواه خود درآورید. روش لیفت سینه برای خانم‌هایی که می‌خواهند فرم، برآمدگی و موقعیت سینه خود را به حالت جوانی بازگردانند روش مناسبی است. لیفت سینه می‌تواند افتادگی و شلی که به مرور زمان در سینه به وجود آمده را برطرف کند و می‌تواند اعتماد به‌ نفستان را نسبت به فرم سینه‌ها و ظاهرتان به شما بازگرداند.

جراحی کوچک کردن سینه و لیپوساکشن با کوچک کردن اندازه سینه‌ای که احساس می‌کنید از نظر زیبایی یا به دلایل پزشکی بیش‌ از حد بزرگ است، به اندامتان فرم جدیدی دهد. اگر از کمردرد یا گردن درد رنج می‌برید یا از بزرگی ناهماهنگ سینه‌ها ناراحتید ممکن است عمل جراحی کوچک کردن سینه برایتان مناسب باشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر به هر دلیلی از ظاهر سینه خود ناراضی هستید، با یکی از جراحان بسیار ماهر و مجرب ما جلسه مشاوره فردی را تعیین کنید تا در مورد بهترین راه برای رسیدن به اهداف زیبایی خود صحبت کرده و مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طی جلسه مشاوره وضعیتتان را مورد توجه قرار داده و بر اساس نیازتان بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما متعهدند تا از اولین جلسه مشاوره تا معاینات و چکاب‌های نهایی پس از عمل، تجربه مفید و مثبتی را برایتان بسازند.

در کلینیک زیبایی رازی از تکنیک‌های جراحی زیبایی استفاده می‌شود که این امکان را به شما می‌دهد تا بر اساس نیازهای فردی بدن و اهدافتان از انجام جراحی زیبایی سینه، بهترین روش مورد نظر برای شما انتخاب شود. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

دلایل انجام جراحی زیبایی سینه 


بسیاری از خانم‌ها در صورتی‌که از کوچکی یا افتادگی سینه‌های خود ناراضی باشند و یا بزرگی سینه باعث بروز درد یا ناراحتی در آن‌ها شده باشد، تصمیم به انجام جراحی زیبایی سینه می‌گیرند. این وضعیت متداول ممکن است ژنتیکی یا بخشی از فرایند طبیعی بالا رفتن سن باشد. جراحی سینه می‌تواند به بهبود تناسب بدن و ظاهر سینه کمک کند.

آمادگی قبل از جراحی


در جلسه مشاوره اولیه در مورد فرایند کوچک کردن سینه و اینکه آیا شما متقاضی مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر صحبت می‌شود. تاریخچه بیماری‌هایتان بررسی می‌گردد و از شما خواسته می‌شود که جهت انجام چکاب جسمانی و انجام چند تست آزمایشگاهی پزشک معالج خود را ملاقات کنید تا اطمینان حاصل شود که می‌توانید بدون هیچ خطری، تحت این عمل جراحی قرار گیرید. اگر سیگاری هستید از شما خواسته می‌شود که دو هفته قبل و دو هفته پس از عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید تا فرایند جراحی به‌طور ایمن انجام گیرد و بهترین نتایج را از این عمل به دست آورید.

انواع مختلف جراحی‌های زیبایی سینه


بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه عمل جراحی است که در طی آن سینه به‌ وسیله کاشت یک پروتز سیلیکونی پرشده از محلول سالین (آب‌نمک) یا محلول ژل سیلیکون، بزرگ می‌شود.

همانند دیگر جراحی‌های زیبایی پلاستیکی، لازم است که درک واضح و شفافی از علت اینکه می‌خواهید عمل جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهید داشته باشید و باید در مورد این مسائل به‌طور صادقانه با جراح خود صحبت کنید. یقیناً بهبود ظاهر می‌تواند اعتماد به ‌نفستان را افزایش دهد.

تکنیک‌های مختلفی برای بزرگ کردن سینه وجود دارد. معمولاً جراح فرایند جراحی را با ایجاد یک برش کوچک در زیر سینه در قسمت بالای چین سینه، اطراف هاله و یا در زیر بغل شروع می‌کند. سپس، جراح از طریق لیفت یا بالا کشیدن بافت و پوست سینه، فضایی را به وجود می‌آورد. این فضا یا در زیر عضله دیواره قفسه سینه (عضله پکتورال) و یا مستقیماً در پشت بافت سینه ایجاد می‌شود.

پروتز درون این فضا قرار داده می‌شود، سپس ممکن است یک لوله تخلیه کوچک و باریک به‌طور موقت در زیر پوست گذاشته می‌شود تا خون و مایعاتی که در آن ناحیه جمع می‌شود را تخلیه کند. در نهایت جراح برش‌ها را به‌ وسیله چند بخیه کوچک می‌بندد و جهت محافظت از آن بر روی آن ناحیه پانسمان قرار می‌دهد.

بهبودی

پس از جراحی جهت جلوگیری از بروز عفونت، احتمالاً سینه به‌وسیله گاز پانسمان پوشانده می‌شود. ظرف چند روز این پانسمان به همراه لوله تخلیه ترشحات برداشته می‌شود همچنین ممکن است از شما خواسته شود که سینه‌بند مخصوص جراحی به تن کنید.

تا چند هفته پس از جراحی سینه، سینه دچار کبودی و تورم می‌گردد و ممکن است به مدت چند روز یا در طی دوره بهبودی در نوک سینه احساس سوزش داشته باشید. بخیه‌ها ظرف یک هفته تا 10 روز کشیده می‌شوند. شما باید پس از حدود یک هفته بتوانید به فعالیت‌های خود بازگردید. سینه‌ها تا چندین هفته نسبت به تماس، حساس خواهد شد.

این جراحی اسکار یا اثر زخم دائمی برجای می‌گذارد و ممکن است حتی پس از چند ماه میزان آن بیشتر هم شود؛ اما به مرور زمان محو خواهند شد و به‌راحتی با لباس پوشانده می‌شوند.

تمام جراحی‌ها دارای خطراتی هستند. در این روش عوارض و تأثیرات جانبی جدی به‌ندرت روی می‌دهند اما این عوارض عبارتند از:

  • بروز خونریزی پس از جراحی سینه
  • عفونت
  • بروز تغییر در حس نوک سینه (سینه ممکن است بسیار حساس، کم حس و یا حتی بی‌حس شود)

شکستن یا پاره شدن پروتز سینه، یکی دیگر از مشکلات احتمالی است. اگر پروتز از محلول سالین (آب نمک) پر شده باشد، بدن بدون هیچ‌گونه آسیبی آن را جذب خواهد کرد. علائمی مانند درد مفاصل یا تورم، تب، خستگی، سینه‌درد و دیگر علائم مرتبط با بیماری‌های سیستم ایمنی بسیار به‌ندرت در خانم‌هایی که از پروتز استفاده کرده‌اند به وجود می‌آید.

لیفت سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه نام یکی از عمل‌های جراحی است که از آن برای لیفت و خوش فرم کردن سینه و گاهی کاهش اندازه هاله سینه استفاده می‌شود. هدف از انجام این فرایند این است که از طریق لیفت و بالا کشیدن سینه به‌طور موقتی تأثیرات طبیعی بالا رفتن سن و نیروی جاذبه را رفع کرده و به فرد ظاهر جوان‌تری بخشید. ماستوپکسی توانایی شیردهی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

فرایند

تکنیک‌های مختلفی جهت لیفت و خوش فرم کردن سینه وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های لیفت سینه با سه برشی که جراح به شکل لنگر ایجاد می‌کند آغاز می‌شوند. يک برش در دور هاله داده می‌شود و ديگری به‌صورت خط عمودی از لبه زيرين هاله پستان تا چين زير سينه امتداد می‌یابد و خط سوم انحنای طبيعی خط زير سينه را دنبال می‌نماید.

پس از اینکه برش‌ها ایجاد شدند، جراح بافت اضافی پوست را برداشته و هاله و نوک سینه را به موقعيت بالاتری منتقل می‌کند و پوستی که قبلاً در بالای هاله بود را به پایین می‌کشد و به هم جمع می‌کند تا به سینه فرم مجدد داده شود.

در پایان جراحی، جراح یک لوله تخلیه ترشحات کوچک و باریکی را در زیر پوست هر دو سینه قرار می‌دهد تا خون و مایعاتی که در آن ناحیه جمع می‌شود را تخلیه کند. درن هایت جراح برش‌ها را به‌وسیله یک نخ بخیه کوچک می‌بندد و جهت جلوگیری از بروز عفونت بر روی آن ناحیه پانسمان قرار می‌دهد.

دوره بهبودی

پس از اتمام جراحی، سینه به‌وسیله گاز پانسمان یا باندهای کشی یا سینه‌بندهای مخصوص جراحی پوشانده می‌شود. باند و لوله تخلیه ترشحات در طی اولین هفته پس از جراحی برداشته می‌شود اما به مدت چند هفته باید از سینه‌بندهای محافظتی طبی استفاده کنید. تا چند هفته پس از جراحی، سینه دچار تورم و کبودی خواهد شد.

کوچک کردن سینه

جراحی

رایج‌ترین روش‌های کوچک کردن سینه با سه برشی که جراح به شکل لنگر ایجاد می‌کند آغاز می‌شوند. يک برش در دور هاله داده می‌شود و ديگری  به‌صورت خط عمودی از لبه زيرين هاله پستان تا چين زير سينه امتداد می‌یابد و خط سوم انحنای طبیعیخط زير سينه را دنبال می‌نماید.

پس‌ از اینکه برش‌ها تشکیل شدند، جراح بافت پوست و چربی و بافت اضافی سينه را برداشته و معمولاً هاله و نوک آن به موقعيت بالاتری منتقل می‌شود. اگر بتوان بدون قطع اتصال نوک سینه و هاله با اعصاب و رگ‌های خونی متصل به آن‌ها، این قسمت‌های سینه را جابجا کرد در این صورت، حس این نقاط حفظ می‌شود.

لیپوساکشن

ریداکشن سینه نام تخصصی عمل جراحی کوچک کردن سینه است. در این روش با برداشتن چربی، بافت غده‌ای و پوست اضافی، اندازه سینه کاهش داده می‌شود. شما بایستی با جراح در مورد انتظاراتتان صحبت کنید. اگرچه بسیاری از خانم‌ها عمل کوچک کردن سینه را برای درمان ناراحتی‌های جسمانی انجام می‌دهند؛ اما این عمل جراحی ظاهرتان را تغییر خواهد داد.

کوچک کردن سینه با استفاده از روش لیپوساکشن بدون اینکه مانند روش‌های عادی و معمول کوچک کردن سینه اثر زخم برجای بگذارد، طی درمانی سریع‌تر و دوره بهبودی کوتاه‌تر به هدف خانم‌ها برای کوچک کردن سینه جامه عمل می‌پوشاند. فرایند انجام این روش نسبتاً ساده و آسان است. محلولی به نام تاموسنت به سینه تزریق می‌شود تا به درد تسکین داده و خونریزی حین جراحی کاهش یابد. سپس دو برش کوچک حدوداً 3 میلی‌متری بر روی هر یک از سینه‌ها ایجاد شده و سپس لیپوساکشن انجام می‌گیرد تا حجم مورد نظر از سینه برداشته شود. پس از تخلیه چربی به میزان کافی، برش‌ها بسته و بیمار به هوش خواهد آمد.

آخرین مقالات