برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

هر روزه مردان و زنان بیشتری برای رسیدن به ظاهر زیبا و دلخواه خود به سمت درمان‌های زیبایی کشیده می‌شوند. یکی از این درمان‌های بدون جراحی، بهبود حالت چانه است که می‌توان در افراد، ظاهری زیباتر را در بخش تحتانی چهره ایجاد کند.

برجسته‌سازی چانه در مردان می‌تواند چهره‌ای قدرتمند و خط فک تراشیده و صورت جوان‌تری را ایجاد کند. در حقیقت این روش بدون جراحی با تزریق ژل و چربی یکی از پرطرفدارترین روش‌ها در بین مردان از تمامی سنین است. تحقیقات نشان می‌دهند که مردانی با چانه‌ی برجسته ظاهری قدرتمندتر و پر اراده‌تر از دیگران دارند. برای زنان این درمان می‌تواند چانه‌ی تراشیده‌ای ایجاد کند که با افتادگی صورت در اثر پیری مقابله کرده و ظاهر کلی صورت را جوان‌تر، قوی‌تر و بانشاط‌‌تر نشان می‌دهد. در این مقاله به استفاده از تزریق چربی و تزریق ژل برای برجسته کردن و بهبود ظاهر چانه می‌پردازیم.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر احساس می‌کنید که چانه‌ی شما در هماهنگی کامل با صورت و چهره‌ی شما نیست، نگران نباشید، خبر خوب این‌ است که روشی بی‌خطر و غیرتهاجمی برای رفع این مشکل وجود دارد. تزریق ژل و تزریق چربی از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانند ظاهر چانه‌ی شما را بهتر کرده و تعادل و هماهنگی آن با چهره‌ی شما را بهبود بخشند. متخصصین کلینیک رازی بعد از بررسی شرایط شما بهترین روش را برای برجسته کردن چانه پیشنهاد می‌دهند تا بتوانید نتیجه‌ی دلخواه را کسب کنید. برای دریافت مشاوره با شماره تلفن‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

[dopts id=”45″]

متقاضی مناسب


تزریق ژل و چربی به چانه برای افرادی مناسب است که احساس می‌کنند برای یک تغییر دائمی آماده نیستند. افرادی با چانه‌ی عقب‌رفته و نامتقارن، خط فک نامتوازن و یا چانه‌ی کوچک داوطلبین مناسبی برای انجام عمل برجسته‌سازی بدون جراحی چانه هستند. به ‌علاوه، افرادی که می‌خواهند چانه‌ی خود را بدون ایجاد تغییر دائمی یا پروتز چانه برجسته کنند، نیز می‌توانند از برجسته‌سازی چانه بدون جراحی استفاده کنند چرا که آثار ایجاد شده در این روش در نهایت از بین می‌روند. اگر تغییرات ایجاد شده برای شما خوشایند بودند می‌توانید این روش را تکرار کرده و یا با استفاده از عمل جراحی تغییری دائمی در صورت خود ایجاد کنید.

قبل از درمان


یک جلسه‌ی مشاوره‌ی جامع توسط پزشک متخصص برای شما برنامه‌ریزی‌شده و در این جلسه مشخص می‌شود که آیا شرایط انجام این درمان را دارید یا خیر. پزشک اهداف شما را بررسی کرده و گزینه‌های درمانی متعددی را پیش روی شما می‌گذارد تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. اهداف درمان بررسی شده و در نهایت یک برنامه‌ی درمانی شخصی سازی شده برای شما طراحی می‌شود. پزشک این برنامه‌ی درمانی را با جزئیات کامل برای شما توضیح داده و به سؤالات احتمالی شما پاسخ خواهد داد. وقتی که برنامه‌ی درمانی از نظر شما تأیید شد، یک کرم بی‌حسی به مدت 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست شما گذاشته می‌شود.

روش‌های بدون جراحی برجسته‌سازی چانه


تزریق ژل

ژل‌های تزریقی موادی هستند که به ‌وفور برای ایجاد حجم، تراش دادن خطوط چهره و رفع جای زخم و چین و چروک‌ها و دیگر عارضه‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد معمولاً بافت نرمی داشته و با هدف تزریق به پوست به ‌منظور بهبود ظاهر چانه طراحی می‌شوند. عموماً این محصولات از جنس مواد مختلف مصنوعی و طبیعی ساخته شده و بسته به کاربردشان با استانداردهای مختلفی تولید می‌شوند.

نحوه‌ی انجام درمان

جراح شما از یک داروی بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن مناطق اطراف چانه استفاده می‌کند. جراح با استفاده از یک سوزن نازک با دقت تمام ژل را به زیر پوست تزریق کرده و برای ایجاد ظاهری طبیعی و توزیع ژل در زیر پوست، منطقه را ماساژ می‌دهد. این روش سریع بوده و فرد به هنگام انجام آن عملاً دردی را احساس نمی‌کند.

بهبودی

تزریق ژل به چانه معمولاً هیچ محدودیتی برای کارهای روزمره‌ی شما ایجاد نمی‌کند. با این‌حال ممکن است به مدت چند روز مقداری تورم و به ‌احتمال کمتر مقداری کبودی خفیف را شاهد باشید. شما تقریباً بلافاصله پس‌ از انجام درمان می‌توانید نتایج آن را مشاهده کنید. یک نکته‌ی مورد توجه درباره‌ی تزریق ژل به چانه این است که این درمان، چانه‌ی شما را برجسته کرده و به آن حجم می‌دهد ولی این روش اثرات محدودی داشته و نمی‌تواند ظاهر چانه را کاملاً تغییر دهد.

ژل‌هایی با بافت نرم که به شکل بی‌خطر مورد استفاده قرار گرفته‌اند، ژل‌های موقتی رستیلین و ژوودرم می‌باشند. در هر تزریقی ممکن است مقداری تورم و کبودی خفیف ایجاد شود که مشکل جدی نبوده و معمولاً در عرض 2 تا 3 روز بهبود پیدا می‌کند. خطر ایجاد واکنش‌های آلرژیک نیز بسیار پایین بوده ولی قبل از انجام درمان یک تست حساسیت نسبت به مواد تزریقی از شما گرفته می‌شود.

برای پیشگیری از تورم و کبودی باید کارهای زیر را انجام دهید:

  • از مصرف آسپرین، اکسدرین، ایبوپروفن و استامینوفن تا یک هفته قبل از عمل و دو روز پس‌ازآن خودداری کنید. مصرف تیلنول مجاز است.
  • از مصرف ویتامین E به مدت 2 تا 3 روز قبل و بعد از درمان خودداری کنید (مصرف مولتی ویتامین مشکلی ندارد).
  • از ورزش کردن تا 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید (به‌جز پیاده‌روی).

تزریق چربی

تزریق چربی به شکل بی‌خطر و مؤثر می‌تواند ظاهر چانه‌ی شما را بهبود بخشد بدون اینکه نیازی به انجام عمل جراحی و عمل پرهزینه‌ی پروتز چانه داشته باشید. عمل برجسته‌سازی چانه می‌تواند چهره‌ی شما را جذاب‌تر کرده و هماهنگی اجزای صورت را بیشتر کند. داشتن چانه‌ی کوچک باعث ضعیف جلوه دادن صورت شده و بینی شما را بزرگ‌تر و فک شما را جلو رفته نشان می‌دهد. چربی استفاده شده برای تزریق چربی با استفاده از لیپوساکشن از نقطه‌ی دیگری از بدن شما مانند شکم یا ران‌ها برداشته شده و به منطقه‌ی چانه که نیاز به برجسته‌سازی دارد تزریق می‌شود.

نحوه‌ی انجام

تزریق چربی در اتاق عمل به‌صورت یک درمان سرپایی انجام می‌شود. هم منطقه‌ی برداشت چربی و هم منطقه‌ی تزریق آن با استفاده از یک داروی بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شوند. با استفاده از یک سوزن نازک و سرنگ، چربی از نقطه‌ای از بدن شما که تراکم زیادی دارد مانند ناحیه‌ی شکم برداشته می‌شود. چربی پس از برداشته شدن فراوری‌شده و مایعات اضافی آن حذف می‌شوند، سپس چربی آماده شده به منطقه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. این درمان ممکن است تا زمان ایجاد تغییرات مطلوب تکرار شود. پس‌ از انجام تزریق چربی مقداری تورم مشاهده می‌شود ولی ناراحتی‌های ایجاد شده‌ی دیگر را می‌توان به‌راحتی با داروهای تجویزشده کنترل کرد. در طول چند ماه اول، بدن شما تقریباً 35 درصد از چربی تزریق شده را جذب می‌کند ولی 65 درصد باقیمانده معمولاً در جای خود ثابت می‌مانند. برای ایجاد اثرات ماندگارتر، معمولاً 3 تا 4 جلسه‌ی درمانی در طول 6 ماه انجام می‌شوند.

بهبودی

افراد معمولاً در طول 3 تا 5 روز اول پس‌ از انجام تزریق شاهد کبودی و تورم خفیف خواهند بود. اگر فرد متوجه وجود منطقه‌ای شود که مانند مناطق اطراف خود نرم نیست، ماساژ به شکل دایره‌ای می‌تواند به توزیع چربی در مناطق اطراف کمک کند. البته به یاد داشته باشید که وارد کردن فشار بیش ‌از حد بر روی منطقه می‌تواند باعث فرورفتگی چربی‌ها شود. برای اکثر بیماران یک جلسه‌ی درمانی پس از گذشت 4 تا 7 روز از عمل تعیین می‌شود که در این جلسه آثار ایجاد شده توسط پزشک بررسی می‌شوند. افراد معمولاً پس از گذشت 3 تا 5 روز از درمان می‌توانند به محل کار خود بازگردند. آثار نهایی تزریق چربی پس از گذشت چند ماه ظاهر شده و می‌توان آن‌ها را مورد بررسی قرار داد. اگر پس از گذشت مدت ذکر شده به حجم بیشتری در چانه نیاز باشد، یک برنامه‌ی درمانی دیگر برای تزریق چربی برنامه‌ریزی خواهد شد.

با اینکه تمامی عمل‌های جراحی خطرات مخصوص به خود را دارند، تزریق چربی یک عمل نسبتاً بی‌خطر است. در موارد نادر، افراد متوجه وجود توده‌ای از چربی در منطقه‌ی مورد درمان می‌شوند که نشانه‌ای از روند طبیعی بهبود بدن بوده و ربطی به مشکلات تکنیکی عمل ندارد. در صورت بروز این مشکل، ماساژ ملایم می‌تواند به صاف کردن توده‌ی ایجاد شده کمک کند.

 

آخرین مقالات