بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی باعث زیباتر کردن ظاهر پایین‌تنه و کپل‌ها می‌شود. این روش شامل لیپوساکشن بدن، برداشتن چربی اضافه و تزریق آن به باسن جهت ایجاد پایین‌تنه‌ای زیباتر و جذاب‌تر است. این کار علاوه بر فرم دهی مجدد به باسن می‌تواند باعث فرم دهی قسمت‌های پایین کمر و کفل گشته و به آن‌ها ظاهری زیباتر و انحناهای جذاب‌تر دهد. تزریق چربی در قسمت‌های سرینی بسیار موردتوجه است زیرا نتایج حاصله طبیعی‌تر و لطیف‌تر است.این نوع جراحی، روشی بسیار عالی برای بهبودی اندازه و فرم باسن است به‌نحوی‌که با این کار تناسب بهتری بین اجزای بدن حاصل می‌شود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

آیا از فرم باسن خود راضی هستید؟ اگر جوابتان منفی است می‌توانید با استفاده از عمل بزرگ کردن باسن به نتیجه دلخواه خود برسید. اگر اندازه باسن کوچکی دارید، نقصی در آن می‌بینید و یا در قسمتی از آن تورفتگی‌هایی مشاهده می‌کنید پیوند چربی راه‌حل مناسبی برای شما خواهد بود. تزریق چربی در قسمت‌های مختلف بدن شما و از جمله در باسن می‌تواند صورت پذیرد. این روند روز به روز بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از زنان جهت بهبود ظاهر خود به دنبال روش‌هایی جهت بزرگ کردن و لیفت باسن هستند. چنانچه درصدد افزایش اندازه باسن به وسیله تزریق چربی هستید از راهنمایی‌های متخصصین ما بهره گیرید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسات مشاوره به بررسی شرایط شما پرداخته و شما را جهت رسیدن به بهترین نتیجه راهنمایی خواهند نمود. برای آشنایی بیشتر با این روش درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره های  02188334029 و  02188333259  باتماس حاصل نمایید.[/alert]

مزایا


یکی راه های بزرگ شدن باسن، تزریق چربی است؛ تزریق چربی مزایای متعددی دارد. در ادامه به برخی از این مزیت‌ها اشاره شده است:

  • قسمت‌هایی که برای لیپوساکشن انتخاب می‌شوند معمولاً قسمت‌هایی هستند که چربی زیادی انباشته می‌کنند و چربی آن‌ها به سختی توسط رژیم غذایی و ورزش آب می‌شود. این نواحی معمولاً پهلوها، ران‌ها، پایین کمر و شکم است.
  • با زدودن چربی از قسمت‌های مزبور، نواحی اطراف باسن کوچک‌تر و لاغرتر به نظر می‌رسند.
  • معمولاً پزشک جراح بیش از آنچه برای بزرگ سازی باسن نیاز است چربی از بدن بیمار برداشت می‌کند؛ زیرا برخی از چربی‌ها در فرایند بزرگ کردن باسن هدر می‌رود.
  • با توجه به اینکه در نتیجه این عمل نواحی اطراف باسن کوچک‌تر به نظر می‌رسد، باسن بزرگ‌تر و چشمگیرتر نمایان می‌شود.
  • چربی برداشت‌شده، در قسمت‌های ربع بالایی باسن تزریق می‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد که به طرف مکان صحیح لیفت شده است.
  • نتیجه این عمل، ایجاد اندامی با انحنای S مانند و زیباست.
  • استفاده از چربی‌های بدن بیمار خطر ابتلا به عفونت و احتمال پس‌زدگی چربی توسط بدن را کاهش می‌دهد.
  • این روند در اصل ترکیبی از چند عمل جراحی زیبایی است ولی یک زمان بهبودی با مدت زمان بستری کوتاه‌مدت نیاز دارد.

بهترین داوطلبان انجام عمل


بزرگ کردن باسن با تزریق چربی باعث افزایش اندازه و فرم دهی مجدد باسن می‌شود. این عمل برای زنان و مردان قابل انجام است و به اشخاصی که از فرم باسن خود راضی نیستند پیشنهاد می‌شود. هنگامی‌که فرد با کمک تمرینات ورزشی و رژیم غذایی نمی‌تواند به نتیجه دلخواه برسد استفاده از عمل جراحی چاره‌ساز خواهد بود. گاهی افراد به دلایلی چون کاهش وزن، بالا رفتن سن و یا تغییرات هورمونی دچار کاهش اندازه باسن شده و درصدد ترمیم آن برمی‌آیند. برخی از افراد از شکل ساختاری باسن خود که ممکن است وابسته به نژاد وی باشد راضی نیستند. در این‌گونه موارد با استفاده از تزریق چربی به باسن، فرد به باسن دلخواه و جذاب موردنظر خود خواهد رسید. قبل از انجام تزریق چربی به باسن، لازم است بیمار در سلامت کامل بوده و از داروهایی که باعث افزایش خونریزی می‌شود مانند آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی استفاده ننماید. همچنین بیمار از نظر پزشکی نباید در شرایطی باشد که با انجام عمل جراحی یا روند معالجه تداخل داشته باشد. بهتر است شخص دخانیات استعمال ننموده و انتظارات منطقی از عمل داشته باشد.

روش‌های مختلف بزرگ کردن باسن


روند تزریق چربی

این روند معمولاً یک عمل سرپایی به حساب می‌آید. عمل بزرگ کردن باسن به‌طورمعمول بین 90 دقیقه تا 4 ساعت به طول می‌انجامد. این زمان به عوامل مختلفی مانند میزان چربی‌های برداشته شده از بدن بیمار، تعداد مکان‌هایی از بدن بیمار که تحت درمان قرار می‌گیرد و فرم و اندازه باسن که مورد نظر بیمار است، بستگی دارد. لیپوساکشن ورم‌کرده و انتقال چربی مشتق شده از بدن بیمار به باسن، شایع‌ترین روشی است که استفاده می‌شود. مایع ورم‌کرده استفاده شده برای این روند که از ترکیبی از ماده بی‌هوشی موضعی و آدرنالین گرفته شده است به قسمت‌های تحت درمان تزریق می‌شود. علاوه بر بی‌حس کردن نواحی تحت درمان، مایع ورم‌کرده باعث کنترل خونریزی و جذب بهتر چربی در کانولا (ابزار لوله‌ای شکل و نوک پهن) می‌شود. چربی استخراج شده از طریق لیپوساکشن ورم‌کرده، قبل از قرارگیری در سرنگ به طور استریل جمع‌آوری گشته، عملیاتی بر روی آن انجام شده و با محلول‌های آنتی‌بیوتیک مخصوص دو بار شسته می‌شوند. این سرنگ‌ها سپس به کانولاهای مخصوص وصل می‌شوند. کانولاها جهت تزریق دقیق چربی به ماهیچه‌های باسن و وارد کردن چربی به عمق بافت‌ها استفاده شده و فرمی زیباتر به باسن می‌دهد.

روند ایمپلنت

این روند درمانی شامل قرار دادن ایمپلنت‌های ساخته شده از سیلیکون (ژل سیلیکونی چسبناک یا سیلیکون جامد) در باسن جهت بهبود اندازه، فرم و انحنای باسن است.

در بیشتر مواقع جهت ماندگاری بیشتر، ایمپلنت در زیر لایه‌های ماهیچه‌های و چربی باسن قرار داده می‌شود.

بعد از قرار دادن پروتز باسن ، لازم است به مدت دو تا سه هفته از لباس مخصوصی جهت محافظت آن استفاده نمایید. نتیجه کامل عمل معمولاً پس از سه ماه قابل نمایش است. در این زمان تورم‌های ناشی از عمل برطرف شده و ایمپلنت در محل طبیعی خود ثابت گشته است.

بهبودی


پس از به هوش آمدن بعد از عمل جراحی بزرگ کردن باسن برای ساعاتی ناراحتی‌های را تجربه خواهید کرد. پزشک در این موقع داروهایی جهت آرام کردن و کاستن از درد به شما خواهد داد. در هفته اول پس از عمل باید از نشستن خودداری کنید. جهت کاهش تورم لازم است تا دو هفته یک لباس مخصوص را بپوشید. استفاده از کمپرس آب سرد جهت کاهش تورم و کم کردن ناراحتی‌های پس از عمل مفید خواهد بود. معمولاً یک روز پس از عمل می‌توان دوش گرفت اما بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند چند روز صبر کنند. پس از حمام لازم است محل شکاف‌ها با استفاده از پدهای خشک‌کننده و یا سشوار سرد خشک شوند. آب‌های ناشی از عمل پس از یک هفته قطع می‌شود. بخیه‌ها پس از ده روز کشیده می‌شود. برخی از بیماران کبودی‌هایی در محل جراحی مشاهده خواهند کرد که پس از سه تا چهار هفته برطرف می‌شود. اثرات شکاف‌های ایجاد شده در بدن معمولاً در طول یک سال پس از عمل بهبودی می‌یابند. عدم استعمال دخانیات طی هفته‌های اول و دوم پس از عمل بسیار به بهبود سریع بدن کمک خواهد کرد.بیمارانی که شغلشان به صورتی است که نیاز به نشستن طولانی‌مدت ندارند پس از چند روز می‌توانند به محل کار خود بازگردند. سایر بیماران لازم است تا دو هفته پس از عمل صبر کنند.

ایمپلنت باسن در مقابل تزریق چربی به باسن


ایمپلنت باسن محدودتر است زیرا در آن فقط می‌توان اندازه قسمت‌های خاصی را افزایش داد و بسیاری از انحناها و تغییر اندازه‌ها که مورد نظر بیماران برای رسیدن به فرم دلخواه است در این روش قابل انجام نیست. به‌علاوه ایمپلنت باسن کمتر از تزریق چربی بیمار به باسن طبیعی است. احتمال بروز عوارض پروتز باسن پس از عمل مانند عفونت، تغییر مکان، خمیده شدن، انقباض کپسولی (ایجاد جای زخم) و مشکل در بهبودی محل شکاف‌ها نسبت به تزریق چربی بیشتر است. به همین خاطر استفاده از عمل ایمپلنت باسن توسط بسیاری از جراحان متخصص پیشنهاد نمی‌شود.

چه مقدار از چربی‌های تزریق شده دائمی می‌مانند؟


این مسئله از شخصی به شخص دیگر و با توجه به روشی که در عمل جراحی استفاده شده است متفاوت است اما به‌طورکلی 70 درصد از چربی‌های تزریق شده دائمی می‌مانند. بعد از حدود 6 ماه از عمل، میزان چربی جذب نشده در قسمت‌های تزریق شده، دائمی انگاشته می‌شوند. اگر طی عمل چربی به طور صحیح برداشت، فراوری و تزریق شده باشد نتیجه عمل طولانی‌مدت خواهد بود.

عوارض احتمالی


مانند تمامی عمل‌های جراحی، این عمل نیز ممکن است با عوارضی همراه باشد. بسیار خوب است که قبل از اینکه وارد روندی شوید از عوارض احتمالی آن آگاهی داشته باشد. شایع‌تری عارضه‌ای که با این عمل همراه است امکان جذب شدن چربی در طی هفته‌های پس از عمل است. با اینکه این مسئله خطرناک نیست اما ممکن است نیاز شود عمل تزریق چربی مجدداً انجام پذیرد. معمولاً عمل مجدد در تمامی موارد رضایت‌بخش است.احتمال افتادگی مجدد باسن بخصوص در بیمارانی که اضافه وزن داشته و یا پوست اضافه دارند، وجود دارد. در برخی از بیماران ممکن است عدم تقارن در دو طرف باسن به وجود بیاید. این مسئله به ویژه در بیمارانی که قبل از عمل دارای عدم تقارن آشکار در باسن بوده‌اند نمایان‌تر است. این مشکل با عمل مجدد حل خواهد شد.

هزینه


هزینه روند بزرگ کردن باسن مقداری ثابت نبوده و متغیر است. میزان آن بستگی به عواملی مانند بی‌هوشی، تجهیزات اتاق عمل یا سایر هزینه‌ها دارد.هزینه دستمزد پزشک بسته به میزان تخصص وی متفاوت است. روشی که پزشک در روند معالجه استفاده می‌کند و محل جغرافیایی انجام درمان نیز در میزان هزینه‌ها مؤثر است.

آخرین مقالات