جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها;عوارض، مزایا

روش‌های کمی در دنیای امروز وجود دارند که بتوانند به میزان مشاهده یک لبخند گرم و صمیمی تاثیر مناسب بر شرایط روحی افراد داشته باشند. به بیان دیگر تاثیر یک لبخند دلپذیر در تعاملات اجتماعی روزمره را نمی‌توان به هیچ وجه مورد بی‌توجهی قرار داد. در حقیقت هنگامی که انسان‌ها با یک فرد دارای طرح لبخند مناسب مواجه می‌شوند، بطور عادی وی را فردی مهربان، دوست داشتنی، شاد و صمیمی در نظر می‌گیرند، در حالی که این شرایط برای افراد اخمو و ناراحت صادق نیست. به هر حال، برخی افراد احساس نامناسب درباره طرح لبخند خود داشته و از ظاهر لب‌های نازک خود و چروک دور لب ناراضی هستند. از سوی دیگر برخی افراد تمایل دارند هنگام لبخند زدن دندان‌های بالای آنها در دهان نمایان شود.

در صورتی که لب‌های شما نازک بوده و به همین خاطر از ظاهر لب‌ها و طرح لبخند خود راضی نیستید، امکان استفاده از دو روش برای رفع این مشکل و بهبود شرایط ظاهری لب‌ها و طرح لبخند وجود دارد که یکی از آنها تزریق ژل و چربی به لب و روش دیگر استفاده از عمل جراحی لیفت لب است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]
گاهی اوقات لیفت صورت برای دستیابی به یک ظاهر جوان و شاداب برای فرد کافی نیست. با وجودی که امروزه بسیاری افراد سعی می‌کنند مشکلات ظاهری ناشی از افزایش سن در ناحیه لب‌های خود را با تزریق ژل و پروتز برطرف کنند، درمان زیبایی «لیفت لب» می‌تواند از نقش موثرتر در بازیابی جوانی و شادابی صورت برخوردار باشد. متخصصین کلینیک رازی برای افرادی که فاصله بین لب و بینی آنها زیاد است و همچنین نیاز به جوان‌سازی و برجسته کردن لب دارند، لیفت لب را پیشنهاد می‌کنند. لیفت لب یک روش جراحی است که می‌تواند نتایج طبیعی برای فرد در ارتباط با از بین بردن تاثیرات ناشی از جاذبه بر روی صورت به همراه داشته و با کوتاه کردن و اصلاح ناحیه بالای لب‌ها و زیر بینی، این امکان را فراهم کند که در هنگام لبخند زدن بخش بیشتری از دندان‌های بالا نمایان شوند. متخصصین ما همواره آماده ارائه مشاوره به شما درباره بهترین روش‌های درمان قابل استفاده برای جوان‌سازی و ترمیم شرایط ظاهری لب‌ها هستند. اگر نمی‌دانید که کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید یا نه، می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس گرفته، همکاران ما آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما یا رزرو نوبت هستند.[/alert]

 [dopts id=”8″]

لیفت لب


لب‌های ایده آل از نظر ظاهری فقط لب‌های حجیم و برجسته نیستند. در حقیقت ظاهر مناسب لب از طریق ایجاد تناسب بین لب بالا و پایین و نیز ایجاد هماهنگی با نواحی اطراف لب‌ها ایجاد می‌شود. گاهی اوقات، به عنوان بخشی از فرآیند بالا رفتن سن، لب‌ها لاغر شده و حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند. این شرایط باعث می‌شود بخش کمتری از ناحیه صورتی رنگ لب نمایان شده و فاصله بیشتری بین بینی و لب بالا ایجاد گردد.

هنگامی که فرد با این شرایط مواجه می‌شود، گاهی اوقات استفاده از درمان زیبایی برجسته یا حجیم کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی برای رفع مشکل کافی نیست. به این ترتیب در این حالت لازم است از یک روش دارای حداقل سطح تهاجم به نام لیفت یا بالا کشیدن لب بر روی بیمار تحت بی‌حسی موضعی استفاده شود تا در نتیجه این کار بتوان ظاهر جوان و زیبای مورد نظر را در ناحیه لب‌ها ایجاد کرد.

افراد مناسب برای لیف لب


اکثر افرادی که از جراحی لیفت لب استفاده می‌کنند بطور طبیعی لب‌های نازک دارند. به هر حال، برخی عوامل دیگر نیز می‌تواند باعث نازک شدن لب‌ها شده، عدم نمایش دندان‌ها در هنگام لبخند زدن را به همراه داشته، یک فاصله زیاد بین بینی و لب‌ها ایجاد کرده، باعث برجسته به نظر رسیدن لب بالا شده، یا عدم موفقیت در نتایج حاصل از تزریق ژل را برای فرد به همراه داشته باشد.

مزایای لیفت لب


مزایای اصلی لیفت لب به شرح زیر هستند:

  • بهبود طرح لبخند از طریق بالا کشیدن لب بالا و تغییر وضعیت آن به صورتی که دارای هماهنگی با دندان‌ها باشد.
  • پهن‌تر کردن لب‌ها از طریق اصلاح ظاهر و نیز افزایش بخش قابل مشاهده از ناحیه ورمیلیون لب. ناحیه صورتی رنگ لب در اصطلاح ورمیلیون نامیده می‌شود.
  • بزرگ‌تر و برجسته‌تر کردن اندک لب بالا از نظر ظاهری.
  • ایجاد ظاهر جوان و جذاب برای لب‌ها و دهان فرد.
  • کمک به ایجاد ظاهر شاد و طرح لبخند زیبا برای فرد.
  • بهبود کلی از نظر زیبایی در ناحیه صورت.

سه نوع مختلف لیفت لب


لیفت لب بال هورن یا زیر بینی

لیفت لب بال هورن از طریق برداشتن یک ناحیه بیضی شکل از بافت پوست زیر بینی انجام شده و به این ترتیب فاصله بین بینی و لب بالا کاهش پیدا می‌کند. در ادامه پوست این ناحیه بالا کشیده شده و به پایین بینی بخیه زده می‌شود. در نتیجه این کار بخش بیشتری از ناحیه صورتی رنگ لب بالا نمایان شده و ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر برای لب‌ها ایجاد می‌شود. این درمان یک روش ساده برای بیمارانی است که به دنبال یک روش با حداقل سطح تهاجم و دوره بهبودی کوتاه و سریع باشند.

لیفت لب گولوینگ یا ارتقای ورمیلیون

لیفت لب گولوینگ از طریق ایجاد یک شکاف در مرز صورتی رنگ لب انجام شده و به این ترتیب برداشتن پوست اضافی از این ناحیه و لیفت لب به سمت بالا امکان‌پذیر می‌شود. این درمان می‌تواند باعث افزایش عرض ناحیه صورتی رنگ لب و بزرگ‌تر شدن آن شود.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب از طریق برداشتن مقدار کمی از پوست در دو طرف لب در گوشه دهان در طول خط ورمیلیون انجام شده و از این طریق می‌توان افتادگی لب‌ها در گوشه‌های دهان را برطرف کرد.

روش درمان


این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و فقط بر یک ناحیه کوچک از صورت تاثیر می‌گذارد. به این منظور پزشک یک شکاف زیر بینی ایجاد کرده و یک نوار کوچک از پوست و بافت این ناحیه را بر می‌دارد. در این حالت معمولاً مقداری پوست از این ناحیه برداشته می‌شود تا پایه بینی به مرز لب بالا نزدیک شود. مقدار پوست برداشته شده در این درمان در حدود 2/1 سانتیمتر برای خانم‌ها و 5/1 سانتیمتر برای آقایان است.

پزشک در ادامه پوست باقیمانده را در محل ایجاد شکاف در موقعیت جدید با نخ‌های بخیه قابل جذب تثبیت نموده و باعث بالا کشیدن لب و ایجاد ظاهر مناسب برای آن می‌شود. نتایج این درمان در نهایت می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن لب بالا و شکل‌گیری ظاهر مناسب و طبیعی برای آن شود. توجه داشته باشید همواره امکان استفاده از این روش به همراه درمان‌های زیبایی دیگر همچون لیفت صورت و جراحی پلک نیز وجود دارد.

ریکاوری


پس از لیفت لب پزشک وضعیت بیمار را تحت کنترل قرار می‌دهد تا به این ترتیب از فرآیند بهبودی مناسب و راحت بیمار مطمئن شود. در این زمان معمولاً به بیمار توصیه می‌شود از کمپرس سرد بر روی لب بالا به منظور حداقل کردن ورم استفاده کند. بطور معمول بیمار می‌تواند فعالیت‌های کاری و شغلی خود را با گذشت چهار روز از این جراحی دوباره آغاز کند، اما همواره به فرد توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌های شدید برای حداقل 2 هفته پس از جراحی خودداری نماید. در اکثر موارد، ورم و التهاب ایجاد شده پس از این درمان با گذشت یک هفته برطرف خواهد شد.

خطرات و عوارض جانبی


مشابه اکثر موارد روش‌های درمان زیبایی، جراحی لیفت لب دارای خطرات و عوارض جانبی همچون درد، عفونت، جای زخم کلوئید، عکس‌العمل به داروی بی‌حسی، حالت تهوع، استفراغ، سفت شدن ناحیه تحت درمان، بی‌حسی، تغییر شکل طرح لبخند، مشکلات تنفسی، بلند شدن لب، کج شدن لب، فشار خون بالا، تشکیل لخته خونی، مشکلات گفتاری، فلج عصبی، نارسایی قلبی، و موارد مانند آن است.

هزینه


هزینه لیفت لب می‌تواند کمتر از سایر روش‌های جراحی زیبایی لب باشد، زیرا این درمان تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام شده و به این ترتیب برای این درمان نیازی به هزینه‌های اضافی مربوط به متخصص بی‌هوشی نیست. هزینه درمان با روش لیفت لب با توجه به جراح انتخاب شده برای درمان، موقعیت جغرافیایی انجام عمل جراحی، و پیچیدگی درمان متفاوت می‌باشد.

آخرین مقالات