جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر Co2 فرکشنال

جوان‌سازی و زیبا سازی پوست با لیزر یک روش زیبایی است که به‌واسطه بیم‌های حرارتی متمرکز لیزر، لایه بیرونی پوست برداشته می‌شود. این کار به‌سلامت پوست کمک کرده و باعث تولید لایه جدید در پوست می‌شود. این ابزار بسیار دقیق است، به‌نحوی‌که می‌تواند بر روی لایه‌های پوست به‌صورت مجزا مدیریت داشته باشد. این روش برای جوان‌سازی پوست مؤثر است، زیرا که می‌تواند لایه‌ای از پوست را برداشته و کمک کنند تا لایه‌ای جدید شکل بگیرد. همچنین این روش باعث تحریک تولید کلاژن‌ها می‌شود. کلاژن‌ها برای سلامتی پوست بسیار مهم هستند. هنگامی‌که برای رفع چین‌وچروک‌های صورت یا دیگر ناهنجاری‌های پوستی از لیزر استفاده می‌شود، افزایش کلاژن‌ها قوام پوست را افزایش داده و ظاهر پوست را جوان‌تر می‌کنند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر برای جوان‌سازی پوست، به دنبال روشی هستید که بهبودی آن سریع باشد و یا نیاز به بستری شدن نداشته باشد، متخصصین کلینیک زیبایی رازی لیزر (CO2) را برای شما توصیه می‌کنند.جهت درمان با لیزر، در خصوص جزئیات آن با شما بحث خواهد شد و بسته به شرایط پوست بیمار و اهداف زیبایی او، بهترین روش منطبق با نیازهای بیمار پیشنهاد خواهد شد.

کلینیک زیبایی رازی خدمات لیزر فرکشنال را برای درمان مشکلات پوستی و رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی صورت ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره از همکاران ما می‌توانید با شماره های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل نماييد.[/alert]

[dopts id=”26″]

انواع لیزر برای بازسازی و جوان‌سازی پوست


لیزر لایه‌بردار بر اساس شدت تأثیری که روی پوست دارد به دو دوسته تقسیم می‌شود:

لیزرهای تخریبی (ابلیتیو)

این روش درمانی تهاجمی‌تر است (به همین علت این روش “ابلیتیو” و یا “تخریبی” نامیده می‌شود). این روش بخش بیشتری از اپیدرم را برمی‌دارد تا پوست بتواند یک لایه جدید ایجاد نماید. دوره بهبودی این روش ممکن است تا 3 هفته طول بکشد.

لیزرهای غیر تخریبی (غیر ابلیتیو)

 این روش درمانی سبک‌تر است و باعث تخریب پوست نمی‌شود، در این روش هیچ‌کدام از لایه‌های پوستی حذف نمی‌شوند. بلکه لایه‌های عمیق‌تر پوستی تحریک می‌شوند تا تولید کلاژن‌ها افزایش یابد. با استفاده از این روش دیگر بیمار نیاز به بستری شدن نخواهد داشت. هر دو روش به بازسازی و جوان‌سازی پوست کمک خواهند نمود. به‌واسطه تشکیل لایه جدید، مشکلات پوستی مانند چین‌وچروک‌ها، جای زخم‌های خفیف و تغییر رنگ به حداقل میزان خواهد رسید.

 لیزر (CO2) محبوب‌ترین نوع لیزر ابلیتیو محسوب می‌شود که با برداشت لایه اپیدرم شرایط را برای رشد لایه جدید پوستی و همچنین تولید کلاژن‌ها فراهم می‌سازد. شدت پرتوهای لیزر CO2 بالا می‌باشد. بسته به شرایط پوست بیمار و اهداف زیبایی او، پزشک لیزری را توصیه می‌کند که برای بیمار مناسب‌تر بوده و نتیجه بهتری را فراهم نماید.

فرد متقاضی مناسب برای درمان با لیزر CO2


اگر شما به دلیل و جود آکنه و یا دلایل دیگر دچار اسکار و یا جای زخم بر روی پوست خود شده باشید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای درمان با” لیزر CO2 فراکشنال” محسوب شوید.

اگر شما برای درمان اسکارهای آکنه درمان با لیزر CO2 فرکشنال را انتخاب کرده باشید، پزشک می‌تواند از شما یک معاینه و ارزیابی کامل به عمل آورد تا مفید بودن این روش درمانی را برای شرایط شما تأیید و یا رد نماید. ممکن است لیزر CO2 فرکشنال با ترکیب روش‌های درمانی دیگر، اثر بهتری برای شما داشته باشد، بنابراین شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود و باید توسط پزشک مورد ارزیابی قرار گیرد.

بهترین کاندیدای مناسب برای جوان سازی پوست صورت با لیزر CO2 فراکشنال، افرادی هستند که در دهه چهل‌سالگی و یا بالاتر قرار داشته ​​و شدت چین‌وچروک‌های آن‌ها متوسط تا شدید باشد. علاوه بر این، کسانی که دچار برخی از اسکارها و یا جای زخم می‌باشند و همچنین کسانی که پوست آن‌ها ناهموار است، ممکن است از این روش درمانی سود ببرند.

لیزر فرکشنال چگونه کار می‌کند؟


کلاژن و الاستین تولیدشده توسط این روش درمانی می‌تواند در رفع خطوط و چین‌وچروک‌های پوست مؤثر باشد. هنگامی‌که به میزان معینی این مواد در پوست کاهش می‌یابند، خطوط و چین‌وچروک‌ها بر روی پوست پدیدار می‌گردند. وجود کلاژن باعث می‌شود پوست پرحجم و با طراوت به نظر برسد. هنگامی‌که سطح کلاژن‌ها دوباره نزدیک به دوران قبل شود، ظاهر پوست جوان‌تر شده و نزدیک به دوران جوانی شما خواهد شد.

فرایند درمان


برای دستیابی به بهترین نتیجه، ممکن است جراح پلاستیک قبل از اجرای فرایند درمان با لیز، شروع به یک سری درمان‌هایی کند تا پوست برای لیزر درمانی آماده گردد. اغلب، این درمان‌ها 6 هفته یا بیشتر، قبل از لیزرمانی آغاز خواهند شد. این درمان‌ها بر اساس شرایط پوست بیمار به‌صورت منحصربه‌فرد طرح‌ریزی می‌شوند تا عوارض عمل به کمترین میزان ممکن برسد و بیمار بهترین نتیجه را دریافت نماید. درمان لیزر به‌منظور زیبایی معمولاً به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و به‌طورمعمول بین 30 دقیقه تا 2 ساعت طول خواهد کشید. لیزر پوست می‌تواند دردناک باشد. به همین دلیل است ممکن است پزشک پوست را با داروهای بی‌حس‌کننده موضعی بی‌حس نماید. همچنین ممکن است برای آرامش بیشتر شما یک داروی آرام‌بخش به شما داده شود. اگر قرار باشد ناحیه گسترده‌ای از پوست شما تحت درمان قرار بگیرد و یا اگر قرار باشد به‌طور هم‌زمان عمل‌های زیبایی دیگری نیز صورت بپذیرد، ممکن است شما تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید. پس‌ازآن، پزشک برای راحتی شما مسکن‌هایی را آماده خواهد کرد. برای آماده‌سازی صورت، به‌طور کامل و دقیق صورت شما پاک و تمیز خواهد شد، همچنین ممکن است برای محافظت از چشمان شما، یک عینک محافظ به شما داده شود.

دوره بهبودی


دوره بهبودی بعد از لیزر CO2 فرکشنال، به‌اندازه خود فرایند درمان و لیزر مهم خواهد بود. چراکه هدف اولیه درمان در همین دوره بهبودی حاصل خواهد شد. به همین دلیل، مهم است که شما تمام دستورالعمل مطرح‌شده توسط پزشک را به‌دقت دنبال نمایید. رعایت دقیق این دستورالعمل‌ها نه‌تنها باعث می‌شود دوره بهبودی شما به نحو بهتری سپری شود، بلکه باعث می‌شود بهترین نتیجه ممکن را نیز به دست آورید. در زیباسازی صورت به‌وسیله‌ی لیزر CO2 فرکشنال، دوره بهبودی بیشتر از دو هفته طول نخواهد کشید. در طول این مدت پوست شما قرمز به نظر رسیده و پوسته پوست خواهد شد. این امر بخشی از روند طبیعی فراینده بهبودی شما است و نشانگر آن است که در انتهای فرآیند درمان،  پوست شما بازسازی و جوان خواهد شد.

 اثرات منفی درمان بر روی پوست


اگرچه این روش درمانی باعث بازسازی و جوان شدن پوست می‌گردد، اما احتمال وجود خطراتی نیز وجود دارد، مانند ایجاد جای زخم، به‌خصوص اگر دستورالعمل‌های بعد از عمل به‌خوبی رعایت نشوند. بسیار مهم است به پزشکی مراجعه کنیم که از مهارت و تخصص بالایی برخوردار باشد. همچنین او باید از تجربه کافی در خصوص لیزر پوست برخوردار باشد. بسیار مهم است که جراح از تکنولوژی‌های مختلف لیزر آگاه باشد و اثرات آن‌ها را بر روی انواع مختلف پوست‌ها درک نمایند. اگر این روش به‌درستی اجرا شود، نتیجه آن برخورداری طولانی‌مدت از پوستی سالم و شاداب خواهد بود. پوستی که نشانه‌های پیری از آن زدوده شده و جوان گشته است.

 نتایج درمان


 صرف‌نظر از فرایند طبیعی افزایش سن، عادت‌های شخصی و عوامل محیطی، نتیجه عمل می‌توانند در طولانی‌مدت دوام داشته باشد. پس از گذشت زمان و بازگشت نشانه‌های افزایش سن، می‌توان از درمان‌های نگه‌دارنده استفاده نمود.

 هزینه


بسته به نوع لیزر و اندازه ناحیه تحت درمان، هزینه‌های درمان متفاوت خواهد بود. هزینه‌های اضافی می‌توانند شامل مواردی همچون: داروها، هزینه پزشک، هزینه‌ی تسهیلات یا درمان‌های اضافی دیگر باشد.

آخرین مقالات