حجم دادن به لب با تزریق ژل و چربی ،مزایا و هزینه

بالا رفتن سن، ژنتیک و عامل‌های متعدد دیگر به تدریج جوانی را به یغما می‌برد. هرچند متوقف کردن زمان غیرممکن است، اما امروزه ما با سلاح‌هایی موثر به جنگ زمان می‌رویم تا جوانی و زیبایی از دست رفته را برگردانیم. نازک شدن لب بالا غالباً حالتی عصبانی و خسته به چهره می‌دهد و چین و چروک دور لب، موسوم به خطوط سیگار، نیز سن را بیشتر نشان می‌دهد. متخصصین زیبایی امروزه از مواد مطمئن‌تر و پیشرفته‌تری برای برجسته کردن و جوانسازی لب استفاده می‌کنند یا حالت قلوه‌ای و برجسته‌ای را به لب‌ها می‌دهند که آرزوی همیشگی شما بوده است. روش‌های متفاوتی برای حجیم کردن لب وجود دارد؛ تزریق ژل و چربی در لب درمان‌های پرکاربردی هستند که لب‌ها را بلافاصله برای چندین ماه برجسته و خوش فرم می‌کنند.

لب‌های پر و برجسته غالباً نشانه سلامتی، زیبایی و جوانی در نظر گرفته می‌شود. تفاوتی ندارد که لب‌هایتان از بدو تولد باریک بوده است یا گذر زمان و فرایند طبیعی بالا رفتن سن منجر به باریک شدن لب‌هایتان شده است، اگر درصدد برجسته کردن لب‌ها هستید و می‌خواهید از بهترین روش حجیم کردن لب‌ها مطلع شوید، توصیه می‌کنیم از مشاوره رایگان با متخصین کلینیک زیبایی رازی بهره بگیرید. متخصصین ما پس از ارزیابی دقیق و اطلاع از خواسته‌های شما بهترین راه‌حل برجسته کردن لب، برای مثال تزریق ژل یا چربی، را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عمل‌های برجسته کردن و جوانسازی لب با تزریق ژل و چربی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان تنظیم شود.

برجسته کردن غیرجراحی لب


برجسته کردن لب عملی زیبایی است که لب‌ها را به گونه‌ای طبیعی پرتر، برجسته‌تر و سفت‌تر می‌کند. لب‌ها به موازات بالا رفتن سن غالباً نازک و صاف می‌شود. دلیل باریک شدن لب‌ها تحلیل رفتن بافت‌های نگهدارنده‌ای است که زیر پوست لب قرار دارد. صاف و باریک شدن حالتی عصبی، عبوس یا افسرده به چهره می‌دهد. تزریق در لب زمان را به عقب برمی‌گرداند و لب‌ها را دوباره جوان و خوش فرم می‌کند. مراجعین غالباً از ما می‌پرسند که آیا تزریق ژل و چربی به لب عملی ایمن است یا این تزریق برای تمام شکل‌های لب مناسب است یا خیر.

مزایای برجسته کردن لب

  • از بین بردن حالت افتادگی و نازکی لب‌ها و جوانسازی آنها
  • برجسته کردن لب‌های نازک و بازیابی تعادل و تناسب لب‌ها با دیگر اجزا چهره
  • بالا بردن (لیفت) گوشه‌های افتاده لب و جوان‌تر کردن لب و چهره
  • ایمن و سرپایی بودن عمل
  • موقت یا دائمی بودن نتایج به دلخواه بیمار

متقاضی مناسب


تمام افرادی که شکل فعلی لب‌های خود را دوست ندارند و می‌خواهند با برجسته کردن و جوانسازی لب‌ها چهره‌ای زیباتر و جوان‌تر داشته باشند یا سرانجام با لب‌هایی به شکل و فرم دلخواه لبخند بزنند، متقاضی مناسب این عمل به شمار می‌آیند. برخورداری از سلامت عمومی مناسب و داشتن انتظارات و اهداف واقع بینانه از شرایط لازم عمل است. پزشک وضعیت بیمار را در جلسه مشاوره بررسی می‌کند و طرح درمانی منحصر به فردی را پس از اطلاع از دغدغه‌های بیمار تهیه می‌کند.

تزریق لب


تزریق ژل

تزریق ژل عملی کاملاً ایمن است و معمولاً عوارض قابل توجهی را به دنبال ندارد. ژل حاوی اسیدی است که رطوبت را به خود جذب می‌کند و حالتی برجسته به لب‌ها می‌دهد. متقاضی مناسب لب‌هایی باریک دارد که زیبایی دیگر اجزاء صورت را تحت الشعاع قرار می‌دهد. البته متقاضی این عمل باید متوجه باشد که تزریق ژل به لب شخصیت را تغییر نمی‌دهد. ما همواره به مراجعین‌مان یادآوری می‌کنیم که اگرچه لب‌های جوان‌تر و برجسته‌تر اعتماد به نفس را ارتقاء می‌دهد، اما روحیه شما را متحول نخواهد کرد.

فرایند درمان

تزریق ژل یا چربی در لب درمانی سرپایی است. تزریق ماده پر کننده برجستگی مختصری را در بافت ایجاد می‌کند که ماندگاری قابل توجهی دارد. افتادگی لب بالا اصلاح می‌شود و لب پایین نیز برجسته‌تر می‌شود. کل عمل فقط 20 دقیقه طول می‌کشد. متخصص زیبایی میزان ژل تزریقی را کاملاً تحت کنترل دارد. بنابراین هر تزریق به گونه‌ای انجام می‌شود که مناسب‌ترین نتیجه را برای هر بیمار به دست دهد. تزریق لب کل چهره را زیباتر می‌کند. افرادی که پیش از تزریق لب‌هایی باریک داشتند، چهره‌شان پس از تزریق به دلیل متناسب‌تر بودن لب‌ها با چشم‌ها، بینی و گونه‌ها متعادل‌تر می‌شود. به همین خاطر است که همواره قبل و بعد از عمل عکس‌هایی از بیمار گرفته می‌شود تا خود بتواند تغییر مثبت حاصل شده را مشاهده کند.

تزریق چربی

تزریق چربی به لب یکی دیگر از روش‌های برجسته کردن لب است. در این روش چربی بدن خود بیمار در لب تزریق می‌شود. این عمل اندکی پیچیده‌تر از یک عمل زیبایی ساده است و اگرچه می‌توان آن را در مطب تحت بی‌حسی موضعی نیز انجام داد، اما معمولاً در اتاق عمل و همزمان با عمل‌های دیگری مانند لیفت صورت و تزریق چربی در دیگر نقاط صورت انجام می‌شود.

 فرایند درمان

 در اکثر موارد مقدار کمی چربی از ران‌ها، شکم یا باسن گرفته و سپس در ناحیه(های) مورد نظر تزریق می‌شود. پیش از انجام عمل تمام ناحیه‌ها با داروی بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. چربی خارج شده از بدن بیمار تخلیص و مایعات اضافی آن جدا می‌شود، سپس با سوزن دیگری در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. این عمل آن‌قدر تکرار می‌شود تا اصلاح مورد نظر یا برجستگی دلخواه به دست آید. چنانچه چربی به نحو صحیح استخراج و تزریق شود، نتایج آن دائمی خواهد بود، البته این که چه مقدار از سلول‌های چربی تزریق شده زنده می‌ماند یا جذب می‌شود، کاملاً قابل پیش بینی نیست. بخش اعظم چربی در اکثر موارد در محل تزریق شده باقی می‌ماند و نیازی به تکرار عمل نیست. چربی باقیمانده دقیقاً شبیه دیگر چربی‌های بدن است و در صورت کاهش یا افزایش وزن قابل توجه تغییر خواهد کرد. تنها نقطه ضعف تزریق چربی این است که چربی تزریق شده گاهی زنده نمی‌ماند. علت این اتفاق دقیقاً مشخص نیست، اما اگر چربی زنده نماند، هیچ نتیجه‌ای به دست نمی‌آید. به همین دلیل است که اکثر متخصصین زیبایی چندان بر روی انجام این عمل پافشاری نمی‌کنند.

نتایج درمان برجسته کردن غیرجراحی لب


نتایج عمل برجسته کردن لب بلافاصله پس از اتمام تزریق مشخص می‎شود و ظرف روزها و هفته‌های آتی بهتر می‌شود. بیماران غالباً از نتایج عمل رضایت کامل دارند و به واسطه زیباتر شدن لب‌ها و وصورت خود اعتماد به نفس بیشتری حس می‌کنند. ماندگاری نتایج معمولاً سه تا شش ماه است؛ برای ماندگارتر شدن نتایج توصیه می‌شود که عمل هر 3 تا 6 ماه یک بار تکرار شود.

جایگزین‌ تزریق ژل یا چربی در لب 


پروتز لب از راه شکاف کوچک ایجاد شده در گوشه‌ها دهان در لب قرار داده می‌شود. پروتز لب از مواد سنتزی یا طبیعی تهیه می‌شود. افرادی که تمایلی به انجام جراحی ندارند، روش‌های تزریق ژل یا چربی در لب را برای برجسته کردن لب انتخاب می‌کنند.

هزینه


هزینه عمل برجسته کردن لب به نوع ژل تزریقی و حجم مورد نیاز ژل بستگی دارد، اگر تزریق چربی برای حجیم کردن انتخاب شده باشد، چون عمل پیچیده‌تر می‌شود، طبعاً هزینه آن از تزریق ژل بیشتر خواهد بود. متخصص هزینه عمل تزریق ژل یا چربی به لب را در جلسه مشاوره اعلام می‌کند.