درمان و رفع لاغری صورت و گونه ها و علت لاغر شدن صورت

هر فرد، بدون استثنا، لاغر شدن صورتش را تجربه کرده است. چربی صورت یکی از عناصر مهمی است که جوانی، سلامت، و ظاهر شاداب صورت را حفظ می‌کند. روند لاغری صورت اواسط سی‌سالگی شروع می‌شود و به‌تدریج باگذشت زمان ادامه می‌یابد. برای تشخیص تغییرات ایجاد شده کافی است عکس‌هایتان را در دهه‌های مختلف باهم مقایسه کنید. از دست دادن چربی صورت مختص شخص خاصی نیست و هیچ ربطی به وزن بدن ندارد. نتیجه این تغییرات، صورتی است که خسته و پیر به نظر می‌رسد. این اتفاق در سراسر چهره، مخصوصاً اطراف چشم‌ها، گونه‌ها، خط چانه و دهان می‌افتد.
پزشک با استفاده از روش‌های مختلف و با برجسته کردن گونه‌ها و قسمت پایین صورت و متناسب‌تر نشان دادن اجزای صورت در ارتباط با یکدیگر ظاهری بهتر به چهره می‌دهد. پزشک می‌تواند با این روش‌ها کاری کند که بینی بزرگ، کوچک‌تر یا صورت کشیده و گردتر به نظر برسد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

تناسب اجزای چهره نشانه‌ای از زیبایی است که با گذشت زمان کاهش می‌یابد. حفظ تناسب به‌ راحتی با روش‌های ساده به صورت چهره‌ای جذاب‌تر و ملیح‌تر می‌دهد. صورت لاغر چشم‌ها را خسته نشان می‌دهد و تعادل طبیعی و جذابیت صورت را از بین می‌برد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی پس از بررسی وضعیت شما بهترین روش‌ها را توصیه می‌کنند. این روش‌ها عبارت‌اند از: تزریق ژل و چربی و برجسته کردن گونه  که زیبایی طبیعی شما را برمی‌گرداند و یا حتی چهره‌ای زیباتر از قبیل به شما می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌ها شما می‌توانید شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس بگیرید. همکاران خوب ما برای رزرو نوبت به شما کمک می‌کنند.[/alert]

روش‌های مختلف رفع لاغری صورت و گونه


تزریق ژل

با افزایش سن  صورت لاغر می‌شود و ظاهر جوانش را از دست می‌دهد. استفاده از ژل‌های مختلف، خطوط و چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد و لاغری ناشی از پیری را برطرف می‌کند. ترریق ژل همچنین می‌تواند به‌ عنوان جایگزین غیر جراحی برای پروتزهای صورت برای درمان لاغری صورت و خلاص شدن از گودی زیر چشم استفاده شوند.

فرایند درمان

چگونگی درمان به نوع ژل  و ناحیه مورد نظر برای تزریق بستگی دارد. ژل‌هایی که برای برجسته کردن صورت استفاده می‌شوند در لایه‌ی عمیق‌تر پوست تزریق می‌شوند که درمان دشوارتر از زمانی است که ژل‌ها به خطوط و چین‌وچروک‌های سطحی‌تر تزریق می‌شوند. استفاده‌ی مناسب از سرنگ نیز به نوع ژل بستگی دارد، با این‌حال بسیاری از ژل‌ها با استفاده از سرنگ‌های مختلف تزریق می‌شوند.
در تمام درمان‌هایی که از ژل استفاده می‌شود یک سری تزریق به ناحیه‌ای از صورت انجام می‌گیرد. برای برخی نواحی چند تزریق مورد نیاز خواهد بود در حالی‌که در برخی دیگر تزریق‌های متعدد مورد نیاز است. ممکن است در طول درمان کمی سوزش احساس شود.

پس از تزریق ژل

پس از تزریق ژل برای رفع لاغری صورت، صورت قرمز و متورم و در برخی موارد حتی کبود می‌شود. همچنین ممکن است در اطراف مکان‌های تزریق خونریزی ایجاد شود. میزان تورم و قرمزی به عواملی از جمله مهارت پزشک، محل تزریق، نوع محصول مورد استفاده شده و مقدار محصول بستگی دارد. این عوارض جانبی برای چند روز طول می‌کشد اما می‌توان با آرایش پوشاند.

تزریق چربی 

از دست دادن چربی همیشه خوب نیست، به‌ویژه هنگامی‌که در مناطق مهم صورت باشد. باور کنید یا نه، کمی چربی نقش زیادی در چهره‌ی توپر و جوان صورت دارد، اما با افزایش سن چربی صورت کاهش می‌یابد چین‌وچروک و خطوط در صورت ایجاد می‌شود. با تزریق چربی، پزشک با انتقال سلول‌های چربی به‌ صورت از منطقه‌ای از بدن که چربی بیش ‌از حد دارد، علائم پیری و لاغری صورت را کاهش می‌دهد.

نتایج تزریق چربی فوری هستند. البته ممکن است پس از عمل حجم صورت بیش از انتظار به نظر برسد اما پزشک توضیح خواهد داد که زمان انتقال چربی باید حجمی بیشتر را تزریق کرد به این دلیل که بدن به‌صورت طبیعی در طول درمان مقداری را جذب می‌کند. با بهبود صورت، تورم به‌طور طبیعی فروکش می‌کند و در نتیجه حجم مناسب ایجاد می‌شود.

فرایند درمان

پزشک تزریق چربی برای درمان لاغری صورت را در مطب انجام می‌دهد. در اکثر موارد، تنها بی‌حسی موضعی و عمومی در محلی که چربی از بدن برداشته می‌شود و مکان تزریق چربی نیاز است. مقدار کمی چربی از یک قسمت از بدن، اغلب شکم، برداشته می‌شود و پس از تصفیه به مناطق خاصی از صورت تزریق می‌شود.
از آنجایی‌که تزریق چربی شامل استفاده از سلول‌های چربی خود فرد است، عوارض جانبی بسیار کم است. همانند دیگر روش‌های زیبایی، خطر ابتلا به خونریزی یا عفونت هست. بدن به‌طور طبیعی مقداری سلول چربی جذب می‌کند بنابراین ممکن است گونه‌های نامتقارن ایجاد شود که این مشکل  با روش‌ترمیم به‌ راحتی قابل اصلاح است.
برخلاف پرکننده‌های مصنوعی صورت، درمان لاغری صورت با تزریق چربی می‌تواند برای سال‌ها دوام یابد. بسته به درجه‌ی لاغری صورت برخی از بیماران نیاز به چند روش تزریقی برای رسیدن به نتایج مطلوب دارند.

برجسته کردن گونه

گونه برجسته به‌عنوان یک ویژگی جذاب شناخته‌شده است. پروتز گونه تعادل صورت را بیشتر می‌کند و ظاهر را بهبود می‌بخشد. برای بهبود صورت کشیده‌ای که با عرض صورت متناسب نیست، پروتز گونه باعث تعادل و هماهنگی می‌شود و برای اصلاح صورت و استخوان گونه‌ی تخت مناسب است.
انواع بسیاری از پروتزهای صورت وجود دارد. پروتز سیلاستیک رایج‌ترین نوع است زیرا به‌راحتی قرار داده می‌شود، به‌خوبی با استخوان‌های صورت و بافت ادغام می‌شود، تمایل به‌جا به‌جایی و حرکت ندارد و به‌ندرت آلوده می‌شود.

فرایند درمان

یک برش کوچک در داخل دهان ایجاد می‌شود و پروتز در استخوان، بالاتر از استخوان گونه برای برجسته کردن استخوان گونه و یا در منطقه زیر استخوان گونه برای برجسته کردن آن، قرار می‌گیرد و سپس و برش نیز بسته می‌شود، پروتز روشی بی‌خطر است.

پس از جراحی پروتز گونه برای درمان لاغری صورت، تورم در ناحیه‌ی گونه ایجاد می‌شود که با گذشت زمان کاهش می‌یابد.  از بیماران خواسته می‌شود هیچ ضربه‌ای به این منطقه حداقل به مدت 6 هفته بعد از عمل وارد نشود.
جراحی گونه بدون خطر نیست. خطرات بالقوه شامل این موارد هستند:

  • عفونت
  • خونریزی
  • آسیب عصب
  • تغییر شکل گونه
  • حرکت پروتز
  • نیاز به عمل جراحی مجدد

آخرین مقالات