راههای از بین بردن خط خنده و لبخند

خط خنده یا خط لبخند، چروک‌هایی است که در دو طرف دهان به وجود آمده و به سمت بالا و تا دو طرف بینی امتداد پیدا می‌کند. این خطوط طبیعی بوده و به طور عادی یک مشخصه مهم در مشخصات چهره یک فرد است. با گذشت زمان این خطوط عمیق و زشت گشته و باعث شلی و افتادگی صورت فرد می‌شود. همچنین باعث خسته و افسرده به نظر رسیدن چهره فرد می‌گردد. راه‌های مختلفی جهت اصلاح این مشکل وجود دارد. این درمان‌ها شامل عمل جراحی و یا بدون عمل جراحی هستند. در این مقاله در مورد راههای از بین بردن خط خنده و مزایای آن صحبت شده است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر به چهره خود دقیق نگاه کنید خطوط و چین‌هایی در اطراف دهان و چشم ملاحظه خواهید کرد. لازم است بدانید با گذشت زمان، این چین‌ها ثابت می‌شود و حتی زمانی که صورت شما هیچ حرکتی نداشته باشد این چین‌ها بر روی صورت باقی می‌مانند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی جهت اصلاح این خطوط استفاده از روش‌های جراحی و غیر جراحی را پیشنهاد می‌کنند. درمان برای افراد مختلف با توجه به ویژگی‌های صورت آن‌ها و تعداد ماهیچه‌های صورت آن‌ها که در عمل خندیدن درگیر هستند متفاوت می‌باشد. روش‌های درمانی برای رفع خط خنده و لبخند در کلینیک رازی شامل تزریق بوتاکس، ژل و چربی و همچنین با استفاده از لیفت با نخ و لیفت صورت می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اینکه کدام روش برای شما مناسب است می‌توانید از همکاران ما مشاوره دریافت کنید.برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

داوطلبان


چنانچه در مورد ظاهر خود هنگام خندیدن حساس هستید و می‌خواهید ظاهر بهتری داشته باشید این درمانها به کمک شما خواهند آمد. افراد با سن بالاتر و یا افراد لاغر دارای خطوط خنده مشخص‌تری نسبت به سایر افراد هستند. در فرم و ظاهر خطوط خنده، ژنتیک نیز نقش مهمی بازی می‌کند. درمان خط خنده معمولاً بر روی تمامی مردان و زنانی که دارای سلامت عمومی خوبی هستند قابل انجام است.

روش‌های مختلف در درمان‌های رفع خط خنده


بوتاکس

باوجودی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند تزریق بوتاکس مشابه تزریق ژل است، اما در حقیقت آن‌ها به‌گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. تزریق بوتاکس یکی از راههای از بین بردن خط خنده است که از انقباض ماهیچه‌ها در قسمت تزریق شده جلوگیری می‌کند. هنگامی‌که داروی سمی بوتالینیوم در ماهیچه‌ها تزریق می‌شود باعث مسدود شدن ضربه‌های عصبی شده و از رسیدن پالسهای عصبی به آن ماهیچه جلوگیری می‌کند. به همین دلیل ماهیچه‌های مربوطه همیشه رها بوده و منقبض نمی‌شوند. لذا پوست آن قسمت بدن صاف‌تر شده و خطوط و چروک‌هایی که توسط آن ماهیچه‌ها ایجاد شده‌اند کم‌عمق‌تر شده و کم‌کم ناپدید می‌شوند. افراد پرمشغله و مادران پرکار معمولاً جهت برگشتن سریع به فعالیت‌های طبیعی خود از این روش استفاده می‌کنند. در این روش درمانی هیچ‌گونه خطر و عوارضی که ناشی از عمل‌های جراحی است به بیمار وارد نمی‌شود.نتیجه تزریق بوتاکس برای چندین ماه ماندگار است. پس‌ازآن، جهت تمدید و نگهداری نتیجه لازم است تکرار گردد.

تزریق ژل 

تزریق ژل به استفاده از مواد ترکیبی مخصوصی جهت افزایش حجم قسمتی از صورت که تزریق در آن صورت پذیرفته، اطلاق می‌گردد. تزریق ژل انواع مختلفی دارد ولی تمامی آن‌ها باعث رفع چروک صورت شده و چهره‌ای جوانتر و جذابتر برای بیمار ایجاد می‌کنند.پس از بی‌حس شدن پوست، تزریق ژل آغاز می‌گردد. پس از اینکه ژل به خط خنده تزریق شد، پوست ماساژ داده می‌شود. این روند تا جایی انجام می‌شود که خطوط خنده را پر کرده و رضایت بیمار و متخصص پوست را حاصل کند. گاهی جهت کنترل درد و کاهش تورم، پس از تزریق ژل از کمپرس آب سرد استفاده می‌شود.به طور کلی نتیجه تزریق ژل تا چندین ماه باقی می‌ماند. در صورت تمایل به ماندگارتر شدن نتیجه عمل تزریق ژل پس از چند ماه تکرار می‌شود. پس از عمل ممکن است کمی تورم یا کبودی در محل درمان مشاهده شود که موقتی بوده و پس از چند روز برطرف می‌شود. ژل آرنیکا در این زمینه بسیار مفید خواهد بود. جهت جلوگیری از بروز عفونت تا 8 ساعت پس از عمل از هیچ‌گونه کرم و یا مواد آرایشی در قسمت تحت درمان استفاده نکنید. اگر قبلاً از تزریق ژل استفاده کرده بودید ممکن است در آنها هم کمی تورم یا کبودی مشاهده کنید که موقت است.

انتقال چربی

تزریق چربی یا میکولیپواینجکشن از قوانینی مشابه تزریق ژل بهره می‌برد. تفاوت این دو روش در این است که در روش تزریق چربی از تزریق چربی‌های برداشت شده از بدن بیمار جهت پر کردن خطوط و چروک‌ها استفاده می‌شود. معمولاً قسمتهای شکم و کفلها، اهداکننده‌های چربی جهت تزریق چربی می‌باشند.

مرحله یک: بی‌هوشی و مسکن برای بیمار استفاده می‌شود.

مرحله دو: برداشت چربی: چربی از قسمت‌های پایین بدن مانند پایین شکم، رانها، کفل‌ها و داخل زانوها برداشته می‌شود.

مرحله سه: انجام عملیات بر روی چربی‌ها: چربی‌ها در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده شده و سلول‌های چربی از آن جدا و حذف می‌شوند.

مرحله چهار: تزریق چربی: پزشک چربی تسویه شده را به خطوط خنده تزریق کرده و آن را مدیریت می‌کند تا به طور متقارن قرار گرفته و ظاهری طبیعی برای بیمار ایجاد کند.

پس از عمل ممکن است بیمار با اندکی درد، کبودی و یا تورم مواجه شود. درد معمولاً به سرعت فروکش می‌کند؛ اما تورم تا چند هفته ادامه پیدا می‌کند. ممکن است در چند روز اولیه پس از عمل از مسکن‌های تجویز شده جهت تسکین درد استفاده شود. پس‌ازآن مسکن‌های بدون نسخه نیز کارآمد خواهند بود. مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن بیمار جذب می‌شود اما قسمت عمده آن باقی مانده و نتیجه‌ای طولانی‌مدت و عالی برای بیمار به همراه خواهد داشت. در این روش بیمار از مزایای کاهش چربی نیز به طور همزمان بهره خواهد برد.

لیفت با نخ 

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که تزریق ژل برای شما مناسب نیست می‌توانید از روش لیفت با نخ جهت از بین بردن خط خنده استفاده نمایید.نخ‌های PDO جهت بهبود سختی پوست و کاهش عمق خطوط خنده در زیر پوست قرار داده می‌شود. این نخ‌ها از فناوری جدیدی با عنوان لیفت با نخ سکوبندی شده استفاده می‌کند و باعث ارتقاء کیفیت پوست شما در طی 6 تا 8 ماه درمان می‌شود. نخ‌ها انتخابی امن بوده و قابل بازگشت هستند به طوریکه پس از 6 تا 8 ماه به طور کامل حل می‌شوند.نتیجه این عمل پوستی نرم‌تر و صافتر بوده که از داخل کشیده و محکم شده است. بیمار در این روش درمانی دردی را متحمل نمی‌شود و کمترین میزان تورم و کبودی را تجربه خواهد کرد.عوارضی که ممکن است در این روش درمانی رخ دهد عبارت است از: کمی قرمزی در قسمت نقطه ورود، تورم کمی در قسمت درمان شده و گاهی کمی کبودی در آن قسمت که پس از چند روز از بین می‌رود. معمولاً جهت نگهداری نتیجه عمل نیاز به جلسات دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شود نتیجه عمل تا یک سال یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.

لیفت صورت

یکی از شایع‌ترین روش‌های رفع خط خنده لیفت صورت است. این روش محبوب جوان‌سازی صورت برای چروکهای ناشی از بالا رفتن سن و چروک‌های قسمت مرکزی صورت بسیار مناسب است.در این روش، شکاف‌هایی در اطراف قسمت بالایی پشت گوش و قسمت پایینی موهای جلوی گوش ایجاد می‌شوند. از بین این شکافها، ساختار داخلی صورت تنظیم شده و پوست‌های اضافه حذف می‌شوند. پوستهای باقیمانده جهت کاهش عمق خطوط، رفع چروک دور چشم و اصلاح افتادگی پوست گونه‌ها کشیده می‌شوند.این عمل نیاز به بی‌هوشی کامل دارد و بیمار بعد از عمل نیاز به استراحت و طی کردن دوره بهبودی دارد. این روش درمان معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن طولانی‌مدت در بیمارستان شناخته می‌شود ولی برخی بیماران نیاز است یک شب در بیمارستان بستری شوند. دوره مراقبت و بهبودی بعد از عمل معمولاً بین 2 تا 3 هفته طول می‌کشد. نتیجه این روش درمانی بسیار چشمگیر بوده و معمولاً تا ده سال باقی می‌ماند.

 

آخرین مقالات