راه های چاقی صورت(چاق، پر و گرد شدن صورت)

با افزایش سن، چربی‌های موجود در صورت ما به‌خصوص در مناطقی مثل دور چشم، گونه‌ها، شقیقه‌ها و دهان از بین می‌روند. این مشکل سبب لاغر شدن و خستگی ظاهری صورت می‌شود که در پیری آن را مشاهده می‌کنیم. اگر دچار مشکل لاغری صورت شده‌اید می‌توانید از روش‌هایی که برای چاق کردن صورت طراحی شده‌اند استفاده کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا ظاهر گرد و پر چهره‌ی خود را بازیابی کنید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر گذر عمر بر چهره شما آثار لاغری  و گودی صورت را برجا گذاشته یا بعد از رژیم‌های طولانی، چاقی و گردی صورتتان از دست ‌رفته است، نگران نباشید. روش‌های مختلف درمانی مانند تزریق ژل و چربی و یا پروتز می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی بعد از مشاوره و صحبت درباره هدف شما از انجام این کار مناسب‌ترین روش را برای چاقی صورت برایتان توضیح داده و درباره مراحل درمان و مزایا و عوارض آن صحبت خواهند کرد. پس از انجام این کار می‌توانید نتایج و تأثیرات آن را مشاهده کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

[dopts id=”44″]

متقاضیان درمان


  • افرادی که گونه‌ها و شقیقه‌های آن‌ها لاغر شده است.
  • افرادی که زیر چشم آن‌ها گود شده است.
  • افرادی که چانه یا خط فک آن‌ها نیاز به افزایش حجم دارد.
  • افرادی که بین دو ابروی آن‌ها خطوط عمودی به نام خطوط اخم ایجاد شده است.
  • افرادی که خطوط افقی عمیقی بر روی پیشانی آن‌ها ظاهر شده است.
  • افرادی که قصد چاق کردن بخش تحتانی صورت خود را دارند.

در اکثر موارد، از چربی و ژل‌های تزریقی برای چاق کردن صورت استفاده می‌شود. البته می‌توان از تزریق چربی در نقاط دیگر بدن هم برای ایجاد ظاهری بهتر برای مثال پس از وقوع یک حادثه یا آسیب استفاده کرد. روش‌های چاق شدن صورت برای افراد سالم و غیر سیگاری که کمتر از 65 سال سن دارند مناسب است.

راه‌های چاقی صورت


تزریق ژل

زمانی که به آینه نگاه می‌کنید و فردی را می‌بینید که بسیار پیرتر از تصور شماست، این مشکل می‌تواند برای شما ناامیدکننده باشد. لاغر شدن صورت نه ‌تنها شما را به‌طور فیزیکی تحت تأثیر قرار می‌دهد بلکه می‌تواند عوارض روحی و روانی نیز برای شما داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از افرادی که تحت تأثیر لاغری زودرس صورت قرار گرفته‌اند از روش تزریق ژل استفاده می‌کنند.

تزریق ژل یک روش آسان برای چاق و تپل کردن صورت است که نیازی به انجام عمل جراحی ندارد. این روش می‌تواند خیلی زود گونه‌های افتاده‌ی شما را دوباره برجسته کرده و ظاهری جوان را برای شما ایجاد کند. می‌توان این ژل‌ها را با مهارت تمام به مناطق مختلف صورت تزریق کرده و حجم آن‌ها را افزایش داد. این مواد معمولاً در گونه‌ها و در امتداد خط فک تزریق می‌شوند تا جاهای خالی را پر کرده و چهره‌ی فرد را پرتر کنند.

نحوه‌ی انجام فرایند

تزریق ژل یک روش نسبتاً سریع بوده و حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. تجربه نشان داده است که این درمان معمولاً نیازی به بی‌حسی نداشته و تحمل آن برای فرد راحت است. با این‌حال اگر تحمل شما نسبت به درد کم باشد، از ژل‌های بی‌حس‌کننده در زمان انجام درمان استفاده خواهد شد. پس از درمان شما می‌توانید بلافاصله کلینیک را ترک کرده و به انجام کارهای روزمره‌ی خود بپردازید.

بهبودی

ممکن است بلافاصله پس از درمان، بر روی منطقه‌ی مورد درمان یخ گذاشته شود تا از کبودی و تورم احتمالی جلوگیری شود. اکثر افراد پس از انجام درمان مقدار خفیفی درد و ناراحتی را گزارش می‌کنند که می‌توانند در صورت نیاز از تیلنول استفاده کنند. آسپرین، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) و دیگر داروهایی که ممکن است باعث خونریزی و کبودی شوند به مدت یک هفته قبل از عمل و یک هفته بعد از آن منع می‌شوند. تورم و کبودی خفیف در صورت وقوع ممکن است بین 7 تا 10 روز باقی‌مانده و می‌توان این مشکلات را با استفاده از کمپرس سرد رفع کرد. مواد آرایشی و دیگر محصولات زیبایی را می‌توان بلافاصله پس از انجام درمان مورد استفاده قرار داد تا قرمزی و کبودی ایجاد شده را بپوشاند. اکثر افراد در همان روز انجام تزریق به فعالیت‌های عادی و محل کار خود بازمی گردند.

تزریق چربی

با استفاده از تزریق چربی به صورت، شما می‌توانید صورت خود را به شکل طولانی‌مدت چاق‌تر کنید. در تزریق چربی از سلول‌های چربی بدن خود فرد برای برجسته کردن منطقه‌ی مورد نظر استفاده می‌شود و می‌توان با استفاده از این روش، ظاهری پر و جوان‌تر را برای فرد ایجاد کرد.

تزریق چربی، نسبتاً یک درمان جوان‌سازی و ضد پیری است. در این روش، چربی برداشته‌شده از یک نقطه از بدن، به صورت تزریق می‌شود. تزریق چربی به شکل مؤثری می‌تواند حجم ازدست‌رفته‌ی صورت در نقاط چانه و گونه‌ها را بازیابی کند. این روش همچنین می‌تواند خطوط ریز و چین و چروک‌ها را از بین ببرد.

نحوه‌ی انجام درمان

تزریق چربی را می‌توان با استفاده از بیهوشی، یا بدون استفاده از آن انجام داد. در این درمان دومرحله‌ای، در ابتدا چربی از یک نقطه از بدن مانند شکم و ران‌ها که چربی اضافه دارند برداشته می‌شود. سپس چربی برداشته به نقطه‌ی دیگری از بدن که به آن نیاز دارد تزریق می‌شود. همانند عمل لیپوساکشن، در این عمل نیز چربی با استفاده از یک لوله‌ی مکنده‌ی کوچک یا کانولا برداشته می‌شود.

به‌منظور جلوگیری از آسیب، سلول‌های چربی برداشته‌شده با مراقبت شدید حمل می‌شوند تا احتمال زنده ماندن آن‌ها پس از تزریق دوباره به بدن بیشتر شود. از یک کانولای کوچک (به اندازه‌ی مغزی مداد) برای انتقال دوباره‌ی چربی به بدن استفاده می‌شود.

روش‌های تزریق چربی کنونی، با استفاده از لوله‌های مکنده‌ی کوچک و کم تهاجمی، تکه‌های چربی را از بدن خارج می‌کنند. تکه‌های کوچک‌تر چربی زمانی که به بدن تزریق شوند شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

نتایج پس از درمان

آثار ایجاد شده در تزریق چربی به شکل فوری ظاهر می‌شوند البته ممکن است مقداری از چربی‌های تزریق شده از بین بروند. بنابراین، احتمال دارد ظاهر شدن نتایج نهایی به 3 تا 4 ماه زمان احتیاج داشته باشد. اکثر افراد ظاهری کاملاً طبیعی داشته و می‌توانند در عرض 7 تا 10 روز به محل کار خود بازگردند.

در اکثر موارد، افراد مقادیر خفیف تورم و ناراحتی را تجربه می‌کنند. داروهای خوراکی و کرم‌های موضعی برای رفع کبودی معمولاً برای تسکین کبودی‌های خفیف استفاده می‌شوند که در عرض 5 تا 7 روز از بین خواهند رفت. باید انتظار تورم موقتی در صورت خود را داشته باشید البته میزان این تورم به مقدار چربی تزریق شده بستگی خواهد داشت. داروهای استروئیدی معمولاً پس از جراحی برای کاهش تورم مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً تورم ایجاد شده در عرض چند هفته به‌طور کامل از بین می‌روند ولی در برخی از موارد ممکن است تا چند ماه باقی بماند.

برجسته‌سازی گونه

برجسته‌سازی گونه یک عمل جراحی است که حجم گونه‌ها را افزایش داده و هماهنگی آن‌ها با اجزای چهره را بهبودی می‌بخشد که این امر سبب ایجاد ظاهری گرد و بهتر برای صورت شما خواهد شد. گونه‌های برجسته از قدیم به‌عنوان نشانه‌ای از زیبایی شناخته شده و می‌توان با پروتز گونه با استفاده از عمل جراحی، آن‌ها را برجسته کرد. عمل برجسته‌سازی گونه می‌تواند ظاهر اجزای صورت شما را بهتر کرده و یا به بهبودی ظاهر کلی صورت شما کمک کند. افرادی که به دنبال افزایش حجم و برجسته کردن گونه‌های خود هستند می‌توانند از این عمل جراحی استفاده کنند.

نحوه‌ی درمان

ممکن است برای عمل برجسته‌سازی گونه، از بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی استفاده شود. پزشک این عمل را با ایجاد یک بریدگی در پشت لب فوقانی و یا پشت پلک تحتانی آغاز می‌کند. زمانی که بریدگی‌ها ایجاد شدند، بافت‌ها کشیده شده و یک حفره در درون آن‌ها ایجاد می‌شود که پروتز در این حفره قرار داده می‌شود. سپس این بریدگی‌ها بخیه خورده و بسته می‌شوند. عمل برجسته‌سازی گونه ممکن است از نیم ساعت تا یک ساعت و حتی بیشتر زمان ببرد.

زمانی که جراحی تکمیل شد، گونه‌ی شما پانسمان می‌شود. مقداری ناراحتی برای فرد پس از انجام درمان طبیعی است که می‌توان آن را با استفاده از داروهای تجویز شده کنترل کرد. ممکن است تا مدتی حرکت دادن لب‌ها و دهان برای شما مشکل باشد و لازم باشد تا از رژیم‌های غذایی خاصی پیروی کنید. محل ایجاد بریدگی‌ها در پشت لب تحتانی و یا پلک تحتانی باعث می‌شود تا جایی از زخم‌ها باقی نماند. اکثر افراد می‌توانند پس از گذشت یک تا دو هفته از انجام عمل، به محل کار خود بازگردند ولی فعالیت‌های شدیدتر باید به مدت چندین هفته به تعویق انداخته شوند.

بهبودی

بیمار پس از انجام عمل برجسته‌سازی گونه، مقداری ناراحتی را تجربه می‌کند که می‌توان آن را با استفاده از داروهای تجویز شده کنترل نمود. به‌علاوه ممکن است بیماران تا مدتی برای حرکت دادن لب‌ها و دهان خود با مشکل مواجه شوند و یا لازم باشد تا از رژیم‌های غذایی خاصی پیروی کنند. بخیه‌ها پس از حدود 10 روز کشیده شده و یا جذب بدن می‌شوند. با اینکه فعالیت‌های شدید باید به مدت چندین هفته به تعویق انداخته شوند. اکثر افراد می‌توانند پس از گذشت یک تا دو هفته به محل کار خود بازگردند.

آخرین مقالات