راه و روش های کوچک کردن و لاغری باسن

بسیاری از افراد در آرزوی داشتن باسن بزرگ هستند اما برخی تمایل دارند باسن کوچک‌تری داشته باشند. امروزه کاهش چربی باسن یک روش درمانی متداول بوده و جراحان متخصصی در این زمینه وجود دارند. در این روش تنها از چربی‌های باسن کاسته نمی‌شود بلکه جهت فرم‌دهی زیبای باسن، چربی از قسمت‌های مختلفی برداشته می‌شود. در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد فقط برجستگی باسن وی کم شود می‌توان این روند درمانی را فقط بر روی باسن انجام داد. رسوب کردن و انباشته شدن چربی در قسمت‌های کفل در زنان، امری رایج است و کاهش چربی کفل و پهلوها باعث می‌شود نمای باسن بهبود پیدا کرده و زیباتر شود. مشابه همین روند برای ران‌ها، پایین کمر و میان تنه نیز صادق است.

این فرایند درمانی مختص زنان نیست. امروزه مردان بسیاری جهت بهبود فرم باسن به ما مراجعه کرده و خواهان این درمان هستند. کاهش چربی در قسمت‌های پایین کمر، پهلوها و باسن باعث به وجود آمدن میان تنه‌ای خوش‌تراش و زیبا می‌شود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر از اندازه باسن خود راضی نیستید و می‌خواهید باسن کوچک‌تری داشته باشید نگران نباشید. هم اکنون روش‌های درمانی متعددی جهت تأمین خواست شما وجود دارد. روش‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، کویتشن و آر اف از جمله روش‌هایی هستند که بهترین نتیجه را به شما خواهند داد. این روش‌ها باسن را خوش‌تراش کرده و شما را از ظاهری که در لباس خواهید داشت راضی خواهد کرد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی بعد از بررسی شرایط شما، بهترین روند درمانی جهت رساندن شما به هدفتان را پیشنهاد خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با روش‌های لاغر کردن باسن می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک برای ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.[/alert]

روش‌های مختلف برای کوچک کردن باسن


کویتیشن

کویتیشن یکی از پیشرفته‌ترین روش‌ها در طب علم امروزه است. این روش کوچک کردن باسن به بدن شما اجازه می‌دهد که سلول‌های چربی را بشکند. سپس این سلول‌ها در روند سوخت‌وساز طبیعی بدن جذب می‌شوند.

کویتشین باعث می‌شود چربی به حالت معلق درآید. به ‌این ‌ترتیب خارج کردن آن‌ها از بدن به روش‌های مختلف مانند غدد لنفاوی و ادرار آسان‌تر انجام می‌شود. جهت نتیجه‌گیری بهتر در این روش، لازم است بیمار قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب (حداقل یک و نیم لیتر) بنوشد. همچنین توصیه می‌شود قبل از درمان از رژیم غذایی کم کالری استفاده شود و استفاده از کربوهیدرات‌ها را به مدت حداقل 12 ساعت قبل از درمان به حداقل رساند. با توجه به اینکه این روش، روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی است، درمانی ایمن بوده و نیاز به بستری شدن بعد از عمل ندارد.

آر اف

روش آر اف یا رادیو فرکانسی باعث شکسته شدن چربی‌ها می‌شود. بر خلاف روش لیپوساکشن قدیمی، در روش آر اف از تزریق و بی‌هوشی استفاده نشده و نیاز به بستری شدن بعد از درمان ندارد. این موارد باعث شده است این روش درمانی به عنوان روشی عالی جهت کاهش چربی و سلولیت مطرح شود.

در حین درمان آر اف پزشک نکات درمانی را بر روی پوست شما پیاده‌سازی می‌کند، در حالی که لایه خارجی پوست (لایه اپیدرمیس) هنوز سرد است، لایه داخلی پوست (لایه درمیس) را با دقت گرم می‌کند. با توجه به وسعت ناحیه تحت درمان، زمان معالجه بین 30 تا 75 دقیقه متغیر خواهد بود. در این روش نتایج را به صورت تدریجی مشاهده خواهید نمود.

در این روش درمانی بیمار بلافاصله بعد از درمان، می‌تواند کارهای روزمره خود را از سر گیرد. ممکن است قدری قرمزی در محل درمان مشاهده شود که در کمتر از 24 ساعت از بین می‌رود. روش رادیوفرکوئنسی روشی ایمن، مؤثر و با نتایجی ماندگار است و درمان‌های نگهداری آن ممکن است قدری به طول انجامد. همان‌گونه که می‌دانید قدرت تحمل درد در انسان‌های مختلف متفاوت است. بیشتر بیماران به خوبی درمان آر اف را تحمل می‌کنند. بیماران احساس طی این روش درمانی را مشابه ماساژ گرم توصیف می‌کنند.

کرایولیپولیز

روش کرایلیپولیز باعث کاهش 25 تا 40 درصدی چربی‌ها در قسمت باسن در طی جلسه درمانی خواهد شد. این روش باعث از بین رفتن سریع و مؤثر احساس ناخوشایند ناشی از داشتن باسن گرد و چاق در شما بدون بهره‌گیری از عمل جراحی یا رژیم غذایی خواهد شد. این نتایج از 4 تا 6 هفته بعد از عمل قابل‌مشاهده خواهند بود.

در بیشتر مواقع یک جلسه درمانی (45 تا 60 دقیقه) جهت رسیدن به نتیجه دلخواه کافی خواهد بود اما گاهی با توجه به خواسته بیمار ممکن است نیاز به جلسه دوم درمان نیز باشد. نتایج این روش با همراهی تمرینات ورزشی و رژیم غذایی متعادل تثبیت می‌شود.

 کرایلیپولی  از لحاظ لغوی به معنای شکستن چربی‌ها با سرما می‌باشد. در ضمن، این روش بر مبنای چربی‌ها و حساسیت آن‌ها نسبت به سرماست؛ بنابراین روش کرایلیپولیز  باعث از هم گسیختگی طبیعی سلول‌های چربی بدون خطر آسیب رساندن به بافت‌های مجاور می شود. این روش آپوپتوز را رها می‌کند یا به عبارتی باعث پارگی غشای چربی اطراف سلول می‌شود و چربی را در داخل سلول گیر می‌اندازد. این کار موجب می‌شود این چربی‌ها آزاد شوند. سپس آن‌ها در 4 تا 6 هفته به طور طبیعی توسط سیستم لنفاوی بیرون رانده می‌شوند.

لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک از انرژی مادون صوت جهت شکستن چربی‌ها استفاده می‌شود. این روش از طریق یک شکاف کوچک و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این درمان جهت تخریب سلول‌های چربی از یک کانولای مرتعش که ایجاد ضربات متعدد می‌کند استفاده می‌شود. این ارتعاش ممکن است باعث قطع احساس درد در ناحیه تحت درمان شود. لیپوماتیک نسبت به روش برداشتن چربی‌ها درصد موفقیت بیشتری دارد.

در این روش از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. گاهی در صورت درخواست بیمار، برای بیمار داروی ضد اضطراب تجویز می‌شود. کانولا از طریق یک شکاف کوچک وارد بدن بیمار می‌شود. این شکاف معمولاً کمتر از 3 میلی‌متر طول دارد. سپس به‌آرامی و با کمک مواد بی‌حسی تزریق شده، به اصلاح بافت‌های چربی می‌پردازد.

این روند درمانی، تقریباً بدون درد است. بیماران در این روش فقط ارتعاش کانولا را حس خواهند کرد. گاهی احساس خیسی ناشی از تراوش مایع بی‌حسی بر روی پوست و یا احساس سوزش ناشی از تورم حاصل از مایع بی‌حسی و یا کشیدگی بافت‌ها را حس خواهند کرد. بیشتر بیماران احساس سوزش تورم را با حس سوزش نیشگون مشابه می‌دانند. در هنگام انجام عمل لیپوساکشن ممکن است درد بسیار کمی در بیمار بروز کند. زمان درمان وابسته به میزان چربی است که باید خارج شود. معمولاً بعد از جلسات این روش درمانی نیاز به بخیه کردن نیست.

روش لیپوماتیک شامل مزایای درمان حداقل تهاجم مانند بهبودی سریع و عدم نیاز به بی‌هوشی است. پزشک متخصص کمک خواهد کرد تا بهترین برنامه درمانی مطابق با ویژگی‌های بدن شما انتخاب شود تا بتوانید بهترین نتیجه را از این روش درمانی کسب کنید.

لیپوساکشن

لیپوساکشن باسن نیاز به مهارت و تخصص دارد. این روش برای هر شخصی مخصوص به خود وی است تا بهترین نتایج را با توجه به جنسیت، ساختار بدن و اهداف زیبایی بیمار تأمین کند. لیپوساکشن باسن با بی‌حسی موضعی آغاز می‌شود. بی‌حسی به بیمار کمک می‌کند در طول روند درمان آرام بوده و دردی را احساس نکند. یک کانولای بسیار باریک که برای ساکشن چربی طراحی شده است از طریق شکاف‌هایی که در قسمت‌های مناسب تعیین شده است وارد بدن می‌شود. این قسمت‌ها قبل از شروع روند درمانی، توسط پزشک مشخص شده و علامت‌گذاری گردیده‌اند.

فناوری پیشرفته اسمارت لیپو باعث می‌شود رسوبات چربی ذوب شده و راحت‌تر ساکشن شوند. در این صورت تجربه ساکشن با درد کمتری همراه خواهد بود. جراح لایه خارجی چربی باسن و در صورت امکان نوحی اطراف آن را برمی‌دارد و با این کار حالتی گرد و خوش‌فرم برای آن ایجاد می‌کند. پس از اینکه جراح به نتایج مورد نظر در مورد فرم باسن رسید، پوشش جراحی را بر روی آن انجام داده و از لباس فشرده کننده برای آن قسمت استفاده می‌کند.

لازم است لباس فشرده کننده برای حداقل دو هفته پس از درمان در تمامی ساعات روز و شب پوشیده شود. پس از عمل بیمار باید به مدت چندین روز استراحت کرده و از حضور در محل کار خودداری نماید بخصوص اگر کار وی به گونه‌ای است که مستلزم نشستن طولانی‌مدت است. بیمارانی که لیپوساکشن باسن را انجام داده‌اند باید تا زمانی که به آن‌ها گفته نشده بر روی شکم بخوابند یا استراحت کنند. بعد از چندین روز بیمار می‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد. پیاده‌روی پس از درمان باعث جریان بهتر خون در اندام‌ها شده و بسیار به بیمار توصیه می‌شود. پس از فرونشستن تورم‌های ایجاد شده در محل تحت درمان، بیمار می‌تواند فرم گرد و زیبای باسن خود را داده و از نتایج درمان لذت ببرد.

آخرین مقالات