رفع ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) و کوچک کردن سینه

تقریباً ۵۰ درصد از مردان از داشتن سینه‌های بزرگ مردانه‌ی خود خجالت می‌کشند که این وضعیت تحت عنوان ژنیکوماستی (gynecomastia) شناخته می‌شود. این مشکل می‌تواند در اثر عواملی مانند ژنتیک، افزایش سن یا کاهش یا افزایش وزن شدید رخ دهد. صرفنظر از دلیل آن، این وضعیت می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد بطوری که فرد از انجام اموری مانند رفتن به ساحل یا عوض کردن لباس در اتاق رختکن احساس خوبی نداشته باشد. پزشکان برای این بیماران روشی فراهم می‌کنند تا بدن خود را از طریق جراحی کوچک کردن سینه تغییر دهند. بیماران از ظاهر سینه‌های خود پس از جراحی شگفت‌زده خواهند شد و دیگر از به نمایش گذاشتن بدن اصلاح شده‌ی خود نگرانی ندارند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]
متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در حین مشاوره با شما نتایج مورد نظرتان را مورد بحث قرار می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که این جراحی بهترین انتخاب برای شما و بدنتان است. پیش از انجام جراحی کوچک کردن سینه تمام گزینه‌های موجود با دقت بین بیمار و پزشک بررسی خواهد شد تا راحتی هرچه بیشتر بیمار تضمین شود.
جهت مشاوره درباره‌ی جراحی کوچک کردن سینه از طریق شماره  02188334029 و  02188333259  با ما تماس بگیرید تا گزینه‌های شما بررسی شوند و یا یک وقت مشاوره رزرو نمایید.[/alert]

[dopts id=”29″]

ژنیکوماستی چیست؟


ژنیکوماستی به معنی بزرگ بودن سینه‌های مردان یا پسران می‌باشد. این وضعیت بسیار شایع بوده بطوری که بین ۴۰ تا ۶۰ درصد از مردان دچار آن هستند. با اینکه دلیل ژنیکوماستی اغلب نامشخص است، دلایل دیگر آن می‌تواند ناشی از عوارض جانبی داروها، عوارض اختلالات پزشکی یا وراثت باشد. این مشکل گاهی اوقات در مردانی که مقدار زیادی از وزن خود را کم کرده‌اند نیز مشاهده می‌شود. با اینکه ورزش می‌تواند موثر باشد، اما اغلب پوست دچار افتادگی شده و در این شرایط جراحی کوچک کردن سینه توصیه می‌شود. با انجام این جراحی، سینه‌ی مرد صاف‌تر و تراشیده‌تر شده و جلوه‌ی بهتری پیدا می‌کند.

مزایای درمان بزرگی سینه در مردان


 با اینکه ژنیکوماستی موجب هیچگونه مشکل سلامتی قابل توجهی در بیمار نمی‌شود، اما جراحی کوچک کردن سینه‌ی مردان دارای چندین مزیت است که عبارتند از:

  • افزایش اعتماد بنفس: اگر به دلیل بزرگی بافت سینه‌ی خود خجالت می‌کشید، جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند اعتماد بنفستان از ظاهر جسمی خود را افزایش دهد.
  • افزایش قابلیت ورزش و انجام فعالیت‌های روزانه: با از بین بردن بافت اضافه، انجام فعالیت‌های فیزیکی راحت‌تر و آسان‌تر می‌شود، بویژه برای مردانی که مبتلا به ژنیکوماستی پیشرفته هستند.
  • نتایج با ماندگاری بالا: با مشاوره با پزشکان دیگر و تشخیص و برطرف شدن دلیل اصلی این مشکل، نتایج این عمل می‌تواند برای سال‌های زیادی دوام داشته باشد.
  • دوره‌ی بهبودی نسبتاً کوتاه: بیشتر بیماران می‌توانند ظرف هفت روز پس از جراحی به کار خود بازگردند و پس از چند هفته فعالیت‌های ملایم را از سر بگیرند.
  • قابلیت پوشیدن لباس‌های تنگ‌تر و متناسب‌تر: مردان مبتلا به ژنیکوماستی اغلب لباس‌های گشاد می‌پوشند تا این مشکل را مخفی کنند. پس از انجام این جراحی، می توان بدون لباس به ساحل رفت و دیگر نگرانی از ظاهر خود نداشت.

متقاضی‌های مناسب برای این درمان


با اینکه سن عامل چندان مهمی نمی‌باشد، اما یک متقاضی مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه مردی است که دارای سینه‌های بزرگی بوده اما از طرف دیگر سالم است، سیگار نمی‌کشد و پوست وی انعطاف‌پذیر و محکم می‌باشد. پزشک پیش از جراحی سابقه‌ی پزشکی بیمار را بررسی می‌کند. همچنین ویتامین‌ها و مکمل‌ها یا سایر داروهای مصرفی بیمار را یادداشت کرده و سوالاتی درباره‌ی میزان نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و یا سابقه‌ی انجام عمل جراحی در ناحیه‌ی سینه را از وی می‌پرسد.

آماده‌سازی برای جراحی کوچک کردن سینه


در هفته‌های پیش از جراحی، بیمار باید از مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن پرهیز کند. این داروها می‌توانند لخته شدن خون پس از جراحی را با مشکل مواجه کنند. اگر بیمار درد داشته باشد، باید از داروهای ضد درد مانند استامینوفن استفاده کند. بیمار باید سیگار کشیدن را حداقل دو هفته قبل از عمل متوقف کند. سیگار کشیدن مانند مصرف الکل موجب سخت شدن بهبودی پس از جراحی می‌گردد. همراه بیمار باید شخص دیگری باشد تا پس از عمل وی را تا خانه همراهی کند و حداقل روز اول پس از جراحی نزد وی بماند.

پزشک و بیمار همچنین نوع بیهوشی مورد استفاده و جزئیات رژيم قبل از عمل را مورد بحث قرار می‌دهند.

روش انجام عمل


برخی پزشکان بر این عقیده نیستند که یک روش واحد برای جراحی‌های زیبایی وجود دارد و جراحی کوچک کردن سینه مردان نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل آنها دو روش مجزا برای از بین بردن بافت اضافه‌ی سینه پیشنهاد می‌کنند. در حین مشاوره‌های پیش از جراحی، پزشک با بررسی‌های کامل تعیین می‌کند که کدام روش به بهترین شکل نیازهای شما را برآورده کرده و بهترین ظاهر مردانه را نتیجه می‌دهد. روش‌های مختلفی برای کوچک کردن سینه مردان وجود دارند از جمله: عمل جراحی و لیپوساکشن.

لیپوساکشن

اگر ذخایر چربی اضافه در سینه‌ها وجود داشته باشد اما رشد غده‌ای زیاد نباشد، ممکن است لیپوساکشن روش ایده‌آلی برای شما باشد. این درمان به پزشک اجازه می‌دهد تا نواحی مورد نظر چربی را بردارد و پوست روی آن را سفت و کشیده کند تا ظاهر سینه مردانه باشد. این روش سریع و راحت بوده و تحت بی‌حسی موضعی در داخل کلینیک قابل انجام است، همچنین دوره‌ی بهبودی بسیار سریعی نیز خواهد داشت.

جراحی

اگر بافت اضافه سینه را نتوان از طریق لیپوساکشن از بین برد، ممکن است پزشک عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی را توصیه کند. در این صورت، پزشک یک برش کوچک در امتداد پایین نوک سینه ایجاد می‌کند و حجم اضافه را برمی‌دارد. پس از آن معمولاً عمل لیپوساکشن انجام می‌شود تا سینه ظاهری مردانه پیدا کند و نتایج نهایی دقیقا مطابق با آنچه که بیمار می‌خواسته گردد.

بهبودی و نتایج


پس از جراحی ناحیه‌ی تحت درمان پانسمان و بسته می‌شود تا از عدم حرکت پوست اطمینان حاصل شود. معمولاً مقداری کبودی و تورم در آن ناحیه مشاهده می‌شود و درد را نیز می‌توان با مصرف دارو کنترل کرد. تورم را نیز می‌توان در صورت استفاده‌ی بیمار از گن فشاری به مدت یک یا دو هفته کنترل کرد. نتایج جراحی کوچک کردن سینه را می‌توان بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد هرچند نتایج نهایی پس از حدود سه تا شش ماه قابل مشاهده خواهند بود. پس از دو هفته نیز بخیه‌ها برداشته می‌شوند.

بیماران معمولاً پس از دو روز می‌توانند کار و سایر فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند به شرطی که شغل یا فعالیت آنها پرفشار نباشد. بیمار حداقل به مدت سه هفته نباید اجسام سنگین بلند کند یا ورزش‌های پرفشار انجام دهد. جای زخم‌ها پس از عمل قابل ملاحظه می‌باشند اما پس از ۹ ماه تا یک سال ناپدید می‌شوند. عوارض پس از عمل نادر بوده و به راحتی قابل درمان هستند. بیشتر بیماران مبتلا به بزرگی سینه از نتایج جراحی کوچک کردن سینه‌ی خود بسیار راضی می‌باشند.

هزینه


هزینه‌ی دقیق جراحی کوچک کردن سینه بستگی به نیازهای خاص بیمار دارد. این هزینه شامل تجهیزات جراحی، هزینه‌ی متخصص بیهوشی و جراح و جلسات پس از عمل می‌باشد.

آخرین مقالات