لاغری موضعی با کرایولیپولیز: مزایا ، هزینه و عوارض

آیا از وجود توده‌های سرسخت چربی که با رژیم‌های لاغری یا ورزش کردن هم از بین نمی‌رود، خسته شده‌اید؟ کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی است که چربی‌های مقاوم ناحیه‌های شکم، پهلو، ران و پشت بدن را با موفقیت از بین می‌برد. این درمان سلول‌های چربی را متلاشی می‌کند تا ناحیه‌های انتخابی لاغر شود. کرایولیپولیز تعداد سلول‌های چربی یک ناحیه مشخص را کاهش می‌دهد و با پیکرتراشی و بهبود شکل آن بخش اعتماد به نفس را نیز ارتقاء می‌دهد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]
اگر به دنبال راهی برای لاغری و بهبود چشمگیر تناسب اندام هستید، متخصصین ما پس از گوش سپردن به دغدغه‌ها و خواسته‌های شما بهترین راه‌حل را در جلسه مشاوره پیشنهاد می‌دهند که ممکن است ترکیبی از برنامه‌های کاهش وزن و کرایولیپولیز باشد تا شما را در کمترین زمان ممکن به وزن دلخواه برساند. کرایو لیپولیز درمانی غیرتهاجمی و بدون درد است. نتایج این روش لاغری موضعی برای تمام بیماران یکسان نیست. ماندگاری نتایج بالا است، البته به شرطی که بیمار سبک زندگی سالمی داشته باشد و وزن ایده‌آل را حفظ کند. به روش کرایولیپولیز می‌توان دو ناحیه از بدن را به طور همزمان و چند ناحیه را در یک روز درمان نمود. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت درمورد مراحل درمانی کرایولیپولیز یا رزرو نوبت می توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

[dopts id=”14″]

کرایولیپولیز


کرایولیپولیزر درمانی کاملاً غیرتهاجمی، ایمن و موثر برای لاغری موضعی است. هزینه پایین این عمل در مقایسه با روش‌های جراحی باعث شده تا کرایولیپولیز جایگزینی ایده‌آل برای لیپوساکشن محسوب شود.

زمانی که سلول‌های چربی در دمای پایینی بین منفی یک و منفی پنج درجه سلسیوس قرار داده شود، سلول‌ها تبدیل به کریستال می‌شود. کریستالی شدن سلول‌های چربی واکنشی التهابی را تولید می‌کند که باعث منقبض شدن سلول‌های چربی و در نهایت مرگ آنها می‌شود. سلول‌های چربی در دماهای پایین آسیب پذیرتر هستند و در مقایسه با دیگر بافت‌ها در دماهای پایین‌تری منجمد می‌شوند. ساختارهایی مانند بافت پوست، رگ‌های خونی و سیستم عصبی به انجماد حساس نیستند و بنابراین کرایو لیپولیز کمترین آسیبی به آنها نمی‌زند. بدن سلول‌های آسیب دیده را طی هفته‌های آتی به روش طبیعی از راه سیستم لنفاوی دفع می‌کند.

کرایو لیپولیز درمانی بسیار متداول برای کاهش غیرجراحی و سریع چربی است که سودمندی آن اثبات شده است.

درمان 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و می‌توان 4 ناحیه از بدن را در یک جلسه درمان کرد تا زمان درمان به حداقل برسد.

پس از کرایولیپولیز نیازی به استراحت کردن نیست و این روش عملی سرپایی و سریع است که می‌توان آن را در ساعت استراحت و ناهار وسط یک روز کاری نیز انجام داد. نتایج به تدریج بهتر می‌شود و در هفته‌های ششم تا هشتم پس از عمل قابل مشاهده است، البته این نتایج اولیه تا هفته دوازدهم بهتر و بهتر می‌شود.

مزایا


کرایو لیپولیز مزایای متعددی دارد. اول این که ناحیه هدف برای مثال شکم، ران، باسن و غبغب را به خوبی لاغر می‌کند؛ یعنی این که برخلاف لیپوساکشن که باید ناحیه درمان بزرگ باشد تا نتیجه دقیقی به دست آید، به روش لیپولیز می‌توان ناحیه‌های کوچک را به صورت دلخواه درمان کرد. به علاوه لیپولیز برای تمام نقاط بدن کاربرد دارد و چند کیلو چربی مقاوم باقیمانده را با موفقیت از بین می‌برد. البته کرایولیپولیز یک درمان لاغری محسوب نمی‌شود، اما ناحیه‌های مشکل ساز را به خوبی هدف قرار می‌دهد و بهترین نتیجه ممکن را به دست می‌دهد.

متقاضی ایده‌آل کرایولیپولیز


 همه نمی‌توانند متقاضی کرایولیپولیز باشند، بعضی ناحیه‌های چربی برخی بیماران واکنش مناسبی به کرایولیپولیز نشان نمی‌دهد. کرایو لیپولیزر روی توده‌های نرم و فشرده شونده چربی یا ناحیه‌های چربی زیرپوستی قابل انجام است.

در صورت ابتلا به هر یک از عارضه‌های زیر متاسفانه نمی‌توانید متقاضی ایده‌آل این روش باشید. به علاوه ما توصیه می‌کنیم که کرایولیپولیز در سنین کمتر از 18 سالگی انجام نشود.

 • بارداری یا شیردهی
 • ناراحتی‌های قلبی مانند وجود پیس میکر (ضربان ساز)
 • سابقه ترومبوز یا ترومبوفلبیت
 • مصرف داروهای ضدانعقاد مانند وارفارین
 • سرطان
 • دیابت
 • صرع
 • عارضه‌های خودایمنی
 • جراحی پیوند
 • داروهای نازک کننده پوست
 • احتباس آب

عمل


کرایولیپولیز درمانی منحصر به فرد است و چند حس عجیب را در بیمار ایجاد می‌کند. هنگامی که دستگاه بافت چربی را رو به بالا می‌کشد، بیمار مکشی را  در بدن حس می‌کند. زمانی که انجماد بافت چربی شروع می‌شود، ناحیه درمان سرد می‌شود یا گزگز یا سوزشی در این ناحیه حس می‌شود. البته این حس‌ها پس از 10 تا 12 دقیقه از بین می‌رود و بیمار در مدت باقیمانده درمان کاملاً راحت خواهد بود. ناحیه درمان شده پس از برداشتن دستگاه از روی بدن کاملاً یخ و بی حس است. بدن به سرعت این ناحیه را گرم می‌کند و بی حسی نیز از بین می‌رود.

 زمان مشاهده نتایج


 زمانبندی مشاهده نتیجه در تمام بیماران یکسان نیست، اما نتیجه نهایی معمولاً 8 هفته پس از درمان مشاهده می‌شود و در این زمان است که از بیمار خواسته می‌شود تا برای بررسی نتایج به مطب مراجعه کند.

نتایج معمولاً 6 تا 12 هفته پس از درمان قابل مشاهده است، بااین حال برخی بیماران نتایج را پس از فقط 4 تا 5 هفته می‌بینند. متابولیسم دائماً انجام می‌شود و سلول‌های آسیب دیده 4 تا 6 ماه پس از درمان اولیه از ناحیه درمان محو می‌شود.

کرایولیپولیز را می‌توان در کنار درمان‌های دیگری مانند کویتیشن اولتراسوند نیز انجام داد تا اثر درمان و کاهش چربی بیشتر شود.

ماندگاری نتایج


کرایولیپولیز سلول‌های چربی ناحیه مورد نظر را از بین می‌برد و این سلول‌ها به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود. نتایج ماندگار است، البته به شرطی که وزن در حد سالم نگه داشته شود.

کرایولیپولیز سلول‌های چربی را از بین می‌برد، اما تمام سلول‌های چربی ناحیه درمان شده را خارج نمی‌کند. بنابراین وزن اضافه شده پس از درمان تاثیر منفی برا نتایج دارد و دیگر سلول‌های چربی نیز زیاد می‌شوند.

مطمئن‌ترین راه برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و حفظ آن این است که توصیه‌های متخصص در خصوص مراقبت پس از درمان را جدی بگیرید.

مراقبت پس از کرایولیپولیز


 • وزن خود را ثابت نگه دارید.
 • حداقل روزی دو لیتر آب یا مایعات بنوشید تا به سیستم لنفاوی کمک کرده باشید. کاهش مصرف کافئین نیز مفید خواهد بود.
 • فعالیت بدنی یا ورزی نیز در هر سطحی برای سلامت عمومی بدن و مدیریت وزن سودمند است. ورزش منظم نیز به سیتسم لنفاوی کمک می‌کند، چرا که عمل پمپاژ عضلات هنگام ورزش کردن و فعالیت گردش لنفاوی را بهتر می‌کند.

عوارض


 کرایولیپولیز درمانی ایمن و موثر برای لاغری موضعی است، بااین حال ممکن است عوارض زیر بروز یابد:

 • کبودی ناحیه درمان شده: این کبودی پس از 5 روز برطرف می‌شود. کبودی به ویژه در صورت درمان چانه و از بین بردن غبغب قابل توجه خواهد بود.
 • اثر بی‌حسی موضعی به مدت 2 تا 5 ساعت وجود دارد. البته اثر بی‌حسی در بعضی موارد تا دو هفته نیز از بین نمی‌رود.
 • ناحیه درمان سرد و سفت می‌شود، این اثرهای جانبی ظرف چند ساعت تا چند روز از بین می‌رود.

هزینه


هزینه کرایولیپولیز به ناحیه درمان، تعداد جلسات و اهداف نهایی بیمار بستگی دارد. به همین دلیل است که متخصص برنامه درمانی سفارشی و منحصر به فردی را بر اساس شرایط جسمی بیمار، نیازها و بودجه هر بیمار برای وی تهیه می‌کند.

آخرین مقالات