افرادی که خواستار داشتن اندامی زیبا و متناسب هستند، ورزش منظم و رژیم غذایی صحيح را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند. اما چاقی شكم می‌تواند تأثیری نامطلوب در ظاهر کلی شما ایجاد می‌نماید. چربی شكمی یکی از سرسخت‌ترین نوع چربی‌ها بوده و کاهش وزن، سایز و اصلاح فرم بدن در این نوع چاقی بسیار دشوار می‌باشد. مردان و زنان بسیاری برای رهايی از اين نوع چاقی سخت تلاش می‌کنند، اما رژیم غذایی و ورزش به‌تنهایی قادر به لاغری شکم نمی‌باشد. بااین‌وجود، روش‌های مختلف دیگر برای لاغری شکم و ایجاد ظاهری متناسب، تخت ‌و سفت در شکم به شما کمک کند. برخی از روش های لاغری شکم و پهلو جراحی بوده و نیازمند دوران بهبودی می‌باشند، درحالی‌که دیگر روش‌ها غیر جراحی هستند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر از افرادی هستید که به‌واسطه بی‌تحرکی و مصرف کالری بالا به چاقی شکم دچار شده‌اید، و رفع این چاقی برای شما دشوار می‌باشد،‌ متخصصین کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را برای لاغری شکم  به شما ارائه می‌دهند. این روش‌ها عبارت‌اند از:‌ لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپولیز و جراحی زیبایی شکم.  تعیین روش مناسب لاغری شکم برای شما پس از انجام معاینات لازم توسط پزشک صورت می‌پذیرد. این روش‌ها، روش‌های هدفمندی هستند که می‌توانند بدون آسیب رساندن به بافت مجاور، بافت چرب را از بین ببرند. این درمان‌ها بدون درد بوده و برای رسیدن به نتایج مطلوب اغلب به‌صورت ترکیبی انجام می‌شوند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های درمانی و تعیین وقت مشاوره با شماره‌های  02188334029 و  02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

متقاضیان


چنانچه فاصله شما با وزن ایده آل بیش از 10%  نمی‌باشد، و برای لاغری شکم تلاش می‌کنید، شما یک متقاضی خوب برای این درمان محسوب می‌شوید. بسیاری از بیمارانی که از طریق رژیم غذایی و ورزش موفق به لاغری شکم نشده‌اند، نیز کاندیدهای خوبی برای این روش‌های درمانی هستند. افرادی که زمانی طولانی برای لاغری شکم تلاش کرده‌اند، و یا آن‌هایی که صرفاً خواستار داشتن اندامی متناسب در فصل تابستان می‌باشند، از دیگر متقاضیان این روش‌ها به شما می‌روند.متقاضیان خوب برای درمان‌های لاغری شکم بیمارانی هستند که دارای اندامی نسبتاً مناسب بوده، اما در نواحی خاصی از بدن دارای چاقی موضعی می‌باشند. روش‌های درمانی لاغری شکم می‌توانند این نواحی را مورد هدف قرار داده و به حذف مداوم سلول‌های چربی منتهی گردند. اگر شما از آمادگی لازم  برای انجام این روش‌های درمانی برخوردار بوده و به دنبال حفظ یک شیوه زندگی سالم و ممانعت از افزایش وزن در آینده می‌باشید، شما یک نامزد خوب برای لاغری شکم به شمار می‌روید.

روش‌های مختلف لاغری شکم


رادیو فرکانسی

درمان رادیو فرکانسی (RF) یک تکنیک جدید است که در آن از امواج انرژی برای حل چربی پیش از خارج کردن آن استفاده می‌شود. امواج انرژی آراف از طریق یک ابزار دستی به پوست منتقل‌شده و موجب شکستن چربی می‌گردند. این چربی سپس از طریق سیستم ادراری از بدن دفع می‌شود. ازآنجایی‌که این روش به حذف لایه‌های سطحی و عمقی چربی منجر می‌شود، روشی فوق‌العاده مؤثر تلقی می‌گردد. بنابراین، اگر شما دارای یک شکم برآمده هستید، شما یک متقاضی دخوب برای درمان رادیو فرکانسی لاغری شکم محسوب می‌شوید.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک درمان غیر جراحی برای لاغری دائم شکم است. یک پد مخصوص برای محافظت از سطح پوست، بر روی پوست قرار داده می‌شود. دستگاه کرایولیپولیز دارای یک کلاهک است که  به‌طور کامل با پوست تماس پیدا کرده و حالت مکش ایجاد می‌نماید. این دستگاه بافت را تا یک سطح از پیش تعیین‌شده سرد می‌کند. پزشک شما قادر به تغییر درجه حرارت درمان و استفاده از کلاهک‌های دارای سایزهای مختلف است. سایزهای مختلف کلاهک امکان کنترل سطوح  عمقی و سطحی دخیل در حذف چربی را فراهم می‌آورد.این نوع درمان فاقد دوره ازکارافتادگی می‌باشد. برخی از بیماران قرمزی و بی‌حسی موقت پوست را تجربه می‌کنند. اما ازآنجایی‌که از هیچ‌گونه سوزن، برش، و یا شی‌ء خارجی در داخل بدن استفاده نمی‌شود، شما قادر خواهید بود که بلافاصله پس از درمان فعالیت‌های روزمره را از سر بگیرید.

لیپولیز

لیپولیز یک تکنیک جدیدتر برای لاغری شکم و روشی کاملاً غیرتهاجمی است. لیپولیز را می‌توان برای رفع چاقی در نواحی مختلف بدن که به رژیم غذایی یا ورزش واکنش نشان نمی‌دهند، به کار گرفت. این روش هم‌چنین نتایجی مطلوب در لاغری شکم ارائه می‌دهد. بااین‌حال، لیپولیز تنها برای ایجاد تغییرات جزئی مؤثر است.در این روش، برخی از ترکیبات شیمیایی مؤثر به منطقه هدف تزریق می‌شود. فسفاتیدیل کولین و دئوکسی کولات عمدتاً برای این منظور استفاده می‌شوند. این ترکیبات شیمیایی چربی را به مایع تبدیل کرده و این چربی سپس از طریق سیستم ادراری از بدن دفع می‌شود. این درمان بسیار کوتاه و آسان است و هیچ‌گونه عوارض جانبی شدید به‌جز خارش، قرمزی و تورم خفیف و موقت ایجاد نمی‌نماید.

لیپوماتیک

لیپوماتیکیک تکنیک ابتکاری جدید لیپوساکشن است که روشی ایمن، مؤثر و آسان برای لاغری شکم محسوب می‌شود.لیپوماتیک را می‌توان بدون بیهوشی عمومی انجام داد. پزشک از طریق ایجاد چندین برش کوچک در ناحیه درمان، یک میله کوچک ارتعاشی که با سرعت بسیار بالا مرتعش می‌شود، را به محل وارد می‌سازد. این ارتعاش بدن را به تولید اندورفین، که یک اثر بی‌حس‌کنندگی در بافت تحت درمان ایجاد می‌نماید، تحریک می‌کند. این میله ارتعاشی، چربی را از حالت ‌جامد به یک امولسیون مایع تبدیل می‌کند، و سپس از طریق مکش به‌آرامی و بدون ایجاد آسیب در بافت‌های مجاور برداشته می‌شود.زمان بهبودی در لیپوماتیک شبیه به لیپوساکشن سنتی است. شما ممکن است برای چند روز درد را تجربه کنید و برای چند هفته مجبور به استفاده از پوشش‌های فشرده‌سازی باشید.  اغلب بیماران 5-3 روز پس از درمان قادر به بازگشت به روال عادی زندگی خود هستند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش بسیار معروف در میان روش‌های زیبایی است که موجب حذف مؤثر رسوبات چربی کوچک در نواحی مختلف بدن می‌شود. این روش در لاغری شکم نیز مؤثر می‌باشد، اما تنها قادر به حذف میزان کمی از چربی بوده و برای افرادی مناسب است که  دارای افتادگی یا شلی در پوست ناحیه شکم نمی‌باشند.علاوه بر این، لیپوساکشن یک روش جراحی است، اما تنها با ایجاد برش‌های کوچک انجام می‌شود و زمان بهبودی نیز نسبتاً کمتر است. در این روش، رسوبات چربی با استفاده از کانولای کوچکی که از طریق برش‌ها به محل وارد می‌شود، شکسته شده و سپس با استفاده از یک لوله مکش از بدن خارج می‌گردد. این روش، روشی ایده آل برای افرادی است که نیازمند تغییرات جزئی هستند.

عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. واترجت لاغری یک روش لیپوساکشن پیشرفته است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم – که به آبدومینوپلاستی نیز معروف است- یکی از مؤثرترین روش‌ها برای لاغری شکم بوده و برای افرادی مناسب است که دارای افتادگی در پوست ناحیه شکم می‌باشند. در این روش چربی و پوست اضافی برداشته‌شده و بافت و عضلات جابجا می‌شوند. درنتیجه ظاهری تخت، صاف و زیبا در شکم ایجاد می‌گردد.جراحی زیبایی شکم بهترین روش برای افرادی است که دارای پوستی شل در ناحیه شکم هستند.  زنانی  که خواستار لاغری شکم و پهلو پس از زایمان هستند، نیز از متقاضیان خوب این روش به شمار می‌روند.  جراحی زیبایی شکم یک روش گسترده و تهاجمی با ایجاد برش است و ازاین‌رو نیازمند یک دوره بهبودی چندهفته‌ای می‌باشد، اما نتایجی دائمی و بسیار قابل‌ملاحظه ایجاد می‌نماید.این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و به‌طورمعمول بین 2 تا 5 ساعت طول می‌کشد. چنانچه پوست اضافی در ناحیه درمان بسیار زیاد باشد، به آبدومینوپلاستی کامل نیاز است. جراح یک برش منحنی سرتاسری ایجاد می‌نماید و هرگونه پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود. سپس یک برش در زیرپوست بالای ناف شما ایجاد خواهد کرد، پوست به سمت پایین کشیده و سفت می‌شود. گاهی اوقات نیاز به بازسازی ناف و سفت کردن عضلات دیواره شکم می‌باشد.آبدومینوپلاستی جزئی برای افرادی مناسب است که تنها دارای پوست اضافی اندک در ناحیه درمان می‌باشند. جراح تنها یک برش کوچک درست بالای ناحیه تناسلی برای برداشتن پوست اضافی ایجاد می‌نماید.

‏‫

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.