لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست با جراحی لیفت و لیپوساکشن

طی روند طبیعی فرایند پیری، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. در نتیجه پوست دچار چین و چروک می‌شود. کاهش انعطاف‌پذیری در بازو می‌تواند منجر به افتادگی پوست شود که تحت عنوان مستعار بال خفاشی نامیده می‌‌شود. کاهش وزن می‌تواند این مشکل را تشدید کند. اگر تمایل دارید بازوهایتان لاغرتر و خوش‌تراش‌تر باشد، روش های مختلفی مانند لیپوساکشن، کرایولیپولیز و لیفت بازو می‌توانند روش‌های مناسبی برای این منظور باشند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر ورزش به تنهایی برای رفع افتادگی و چربی بازو کافی نباشد، می‌توان با لیپوساکشن و یا لیفت بازو این مشکل را برطرفف کرد. این روش با کاهش دور بازو و برداشتن پوست و چربی اضافه، یک ظاهر خوش‌فرم و جوان برای بازو ایجاد می‌کند. طی مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی، پزشکان درباره‌ی اهداف شخصی و نتیجه‌ی مورد انتظار بحث می‌کنند.برای دریافت مشاوره با متخصصین ما یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

[dopts id=”12″]

کوچک و لاغر کردن بازو چگونه است؟


کاهش چربی بازو، پوست و چربی اضافه در بین زیر بغل و آرنج را از بین می‌برد. این عمل جراحی موجب لاغر کردن بازو و شکل دادن و خوش‌تراش کردن خطوط بازو شده و در نتیجه ظاهری صاف و متناسب پدید می‌آید. عمل کاهش چربی بازو می‌تواند امکان پوشیدن لباس‌ها یا پیراهن‌های بدون آستین را برای بیمار فراهم کند، تا فرد بتواند بدون احساس خجالت بازوهای خود را به نمایش بگذارد و با اعتماد به نفس و آزادی بیشتری به زندگی خود ادامه دهد.

نوع روش مورد استفاده برای کاهش چربی بازو بستگی به موقعیت و میزان پوست اضافه دارد. این روش‌ها عبارتند از: لیپوساکشن، کرایولیپولیز و لیفت بازو. لیپوساکشن بازو معمولاً برای آن دسته از بیمارانی توصیه می‌شود که عمدتاً دارای چربی اضافه و پوست سفتی می‌باشند. در صورتی که پوست بازو پس از لیپوساکشن منقبض نشود، ممکن است بیمار روش جراحی زیبایی بازو  را در نظر بگیرد. در صورتی که مشکل شما به علت افتادگی پوست باشد، لیپوساکشن راه حلی مناسبی نمی‌باشد.

علت افتادگی پوست بازو


شل شدن پوست بازو اغلب مرتبط با کاهش وزن است زیرا اکثر افرادی که دچار اضافه وزن هستند دارای بازوهای حجیمی می‌باشند. به منظور تطبیق پیدا کردن با حجم افزایش یافته‌ی بازوها، پوست کشیده ‌شده و پس از یک دوره طولانی مدت مجوب کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می‌گردد. بنابراین هیچ رژیم غذایی یا ورزشی نمی‌تواند سفتی و تون بازوها را بازگرداند.

مزایا


از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود تناسب بازو با آرنج
  • اعتماد به نفس و راحتی بیشتر در لباس پوشیدن
  • کاهش افتادگی بازو و از بین رفتن پوست و چربی اضافه به ویژه در قسمت داخلی بازو
  • نتایج ماندگار

متقاضیان مناسب برای لیفت بازو


اگر شما خانم یا آقایی هستید که از ظاهر بازوهای خود خجالت می‌کشید و یا پوشیدن لباس‌های بدون آستین و سایر لباس‌هایی که بازوهای شما را نشان می‌دهند احساس ناخوشایندی به شما می‌دهد، در این صورت ممکن است روش‌های لاغر کردن بازو برای شما مناسب باشد. اکثریت قریب به اتفاق بیماران در سنین بین 35 تا 65 قرار دارند، هرچند بیماران جوان‌تر و مسن‌تر هم می‌توانند این روش را انجام دهند. افراد غیرسیگاری و کسانی که وضعیت سلامتی مناسبی دارند متقاضیان مناسبی برای این روش می‌باشند. پوست این افراد همچنان قابلیت ارتجاعی خود را دارد که این امر به پوست برای تطابق پیدا کردن با ظاهر جدید کمک می‌کند. در حالی که بهترین نتایج برای افرادی با وزن مناسب یا نزدیک به مناسب حاصل می‌گردد، اما ممکن است این روش در بیمارانی که دارای اضافه وزن هستند نیز انجام شود.

روش‌های کوچک کردن بازو

لیپوساکشن بازو

مانند هر روش دیگری، لیپوساکشن بازو از طریق روش با حداقل تهاجم لیپوساکشن انجام می‌شود. این بدین معنی است که در طول انجام عمل، تنها از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. درمان آنچنان سخت نبود و در نتیجه منجر به بهبودی سریع‌تر و نتایج بهتری خواهد شد.

در طول لیپوساکشن بازو، پزشک از طریق دو برش نزدیک چربی می‌شود. اولین برش در نزدیکی آرنج و دومین برش به طرف پشت زیر بغل ایجاد می‌گردد. با استفاده از این روش، پزشک قادر خواهد بود که تمام چربی‌های ناخواسته را جدا کند در حالی که بر شکل‌دهی بازو نیز کنترل دارد. پس از اینکه برش ایجاد شد، یک کانول قرار داده می‌شود. پزشک با استفاده از این کانول و حرکت ملایم به سمت جلو و عقب که دقیقاً موازی با سطح پوست انجام می‌شود، چربی اضافه در بازوها جدا می‌شود. وی این کار را در حالی انجام می‌دهد که پوست، عروق خونی، رشته‌های عصبی و عضلات کاملاً دست نخورده باقی می‌مانند.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک روش کاملا غیر تهاجمی است که در دهه اخیر به سرعت تبدیل به روشی شده است که افراد مشهور آن را انجام می‌دهند. این درمان از طریق هدف قرار گرفتن سلول‌های چربی که هم در برابر ورزش و هم رژیم غذایی مقاومت می‌کنند، انجام می‌شود. این درمان به عنوان جایگزینی بی‌خطر برای لیپوساکشن معرفی می‌شود و حتی تحت عنوان لانچ‌تایم لیپو شناخته شده است. علت آن این است که این روش در کمتر از یک ساعت قابل انجام است و بیمار بلافاصله پس از درمان می‌تواند فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر بگیرد. دستیابی به نتایج مشابه لیپوساکشن بدون رفتن زیر تیغ از طریق این روش امکان‌پذیر است.

در روش لیپو فریز سلول‌های چربی بطور موثری مورد هدف قرار گرفته و سرد می‌شوند تا موجب مرگ طبیعی آنها گردد. با قرار گرفتن سلول‌های چربی موجود در نواحی تحت درمان در معرض دماهای کنترل شده، سلول‌های چربی زیر پوستی منجمد شده، در هم می‌شکنند و می‌میرند. این روش بدون هیچ آسیبی به بافت اطراف از جمله پوست، اعصاب و عضلات انجام می‌گیرد.

رادیو فرکانسی

چگونگی سفت کردن پوست بازو یکی از مواردی است که زنان نسبت به آن حساس می‌باشند. تنها پیری موجب افتادگی بازوها نمی‌گردد و در برخی افراد کاهش وزن بسیار زیاد موجب شل شدن پوست بازو می‌شود. برای این افراد، هدف از سفت کردن پوست با رادیوفرکانسی برطرف شدن ظاهر ناخوشایند افتادگی بازوها می‌باشد. رادیوفرکانسی یکی از تکنولوژی‌های مورد استفاده برای تراش دادن بدن است بنابراین بازوها نیز شامل این درمان می‌شوند.

جراحی لیفت بازو

پزشک در ابتدا نواحی که دارای پوست اضافه هستند را در وضعیتی که بیمار می‌تواند هم بصورت نشسته و هم ایستاده باشد، علامت‌گذاری می‌کند. سپس ماده بی‌حس کننده تجویز می‌شود. برش‌هایی در سطح داخلی و پایین بازو ایجاد می‌شود. الگوی برداشتن پوست معمولاً به بیضی یا مثلثی شکل است. بازشدگی محل جراحی ممکن است از زیر بغل تا آرنج امتداد داشته باشد.

هنگامی که پوست و چربی اضافه برداشته می‌شود، پوست باقیمانده کشیده شده و بخیه زده می‌شود. گاهی اوقات از یک زهکش برای خروج مایعات اضافه از محل برش استفاده می‌شود تا پوست بهتر بتواند به بافت زیر آن بچسبد. در نهای محل برش‌ها پانسمان می‌شود. روش لیفت بازو معمولاً 3 ساعت بطول می‌انجامد. پس از نظارت بر بیمار در اتاق بهبودی، بیمار می‌تواند همان روز به خانه مراجعت کند.

پس از جراحی

پس از عمل احساس جراحی بازو ضعف و بی‌حالی خواهید داشت. از یک گن فشاری برای بازو استفاده می‌شود تا پوست تازه تراشیده شده بتواند به بافت زیرین بچسبد. ممکن است چند لایه بخیه در بالای بازوها زده شود و احتمالاً یک زهکش نیز در زیر پوست قرار داده می‌شود. بخیه‌ها معمولاً قابل جذب بوده و نیازی  به برداشتن آنها نمی‌باشد.

هزینه


وقتی بحث هزینه مطرح می‌شود، میانگین دستمزد جراح و سایر عوامل باید در نظر گرفته شود. هزینه‌های اضافی مانند بیهوشی و هزینه مرکز درمان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بطور کلی، روش‌های لیفت بازو که مستلزم ایجاد برشی در طول بازو می‌باشند، پرهزینه‌تر از سایر روش‌ها می‌باشند.

آخرین مقالات