لاغر کردن صورت با لیپوساکشن و جراحی

بسیاری از بیماران به دنبال یک تغییر در شکل یا حجم ناحیه‌ی گونه‌ی خود، به تنهایی یا در ترکیب با دیگر عمل‌های زیبایی هستند. در برخی موارد، با وجود ظاهر متناسب صورت چربی اضافی در ناحیه‌ی گونه وجود دارد. این بیماران از داشتن “گونه‌ی چاق” یا “چهره‌ی کودک مانند” ناراضی بوده و از وجود چاقی نامناسب ناحیه‌ی میانی صورت و گونه نسبت به دیگر ویژگی‌های صورت رنج می‌برند. این امر ممکن است به دلیل گسترش بیش از حد یا بیش از حد برجسته‌ی چربی دهانی باشد. در این بیماران، چربی گونه را می‌توان با روش‌های مختلف کاهش داد و صورت را لاغر کرد. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان تخلیه‌ی چربی دهانی، لیپوساکشن و تزریق بوتاکس را نام برد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

حجم صورت در ناحیه‌ی گونه و خط فک به طور قابل توجهی باعث ظاهری چاق‌تر و نرم‌تر می‌شود. بسیاری از افراد لاغر کردن صورت را به عنوان راهی برای دستیابی به ظاهر لاغرتر صورت می‌دانند و تمایل به لاغر کردن صورت جهت ایجاد تعادل و افزایش زیبایی صورت دارند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول جلسه‌ی مشاوره بر اساس شرایط شما یکی از روش‌های زیر را برای لاغرتر کردن صورت پیشنهاد می‌کنند: تخلیه‌ی چربی دهانی، بوتاکس و لیپوساکشن. ارزیابی سوابق عمومی پزشکی و شرایط احتمالی که ممکن است خطرات مرتبط با جراحی را افزایش دهد، بسیار مهم است. اگر شما علاقمند به لاغر کردن صورت و ایجاد یک شکل مطلوب در ظاهر صورت هستید با شماره‌ 02188334029 و02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

مزایای لاغر کردن صورت


افرادی که تحت عمل لاغر کردن صورت قرار می‌گیرند نتایج نهایی آن‌ها را شگفت زده می‌کند. این افراد مزایای زیر را مشاهده کرده‌اند:

  • گونه‌هایی با ظاهر مناسب
  • گونه‌های لاغرتر و زاویه دار
  • ظاهر زیباتر
  • اعتمادبه نفس بیشتر
  • ظاهری جوان و تازه

متقاضیان لاغری صورت


متقاضیان لاغر کردن صورت باید بیش از 18 سال سن داشته و از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار باشند. شما باید به این نکته توجه کنید که تغییر نتایج یک عمل زیبایی بسیار سخت است. بنابراین شما پیش از انجام هر گونه عمل زیبایی باید مطمئن شوید که این عمل همان تغییری است که دنبالش هستید. شما باید اطمینان حاصل نمایید که با پزشکی که ماهر است، مشورت کنید. همیشه قبل از انجام عمل زیبایی از مزایا، خطرات، و روش‌های مورد استفاده جهت انجام آن آگاهی کسب کنید. پزشک شما قادر به توضیح دادن این موارد به شما خواهد بود. پزشک به همه‌ی سؤال های شما پاسخ خواهد داد و مناسب بودن این عمل را برای شما ارزیابی می‌کند. همچنین پزشک در خصوص سلامت و سوابق پزشکی شما گفتگو خواهد کرد و ویژگی‌های صورت شما را برای تعیین مقدار مناسب از چربی دهانی که باید خارج شود، بررسی می‌کند. شما ممکن است به یک معاینه‌ی فیزیکی برای تعیین آمادگی بدنتان برای عمل جراحی نیاز داشته باشید.

مشاوره


در طول مشاوره لاغری صورت، پزشک شما باید اطلاعات کاملی در رابطه با سوابق کامل پزشکی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید و این که آیا سیگار می‌کشید یا خیر را کسب کند. او باید در مورد اهداف شما برای انجام عمل جراحی زیبایی آگاه شود و همچنین در خصوص نتایج و روش انجام عمل به شما توضیحاتی خواهد داد.

روش‌های لاغر کردن صورت


تزریق بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین خالص شده است که زمانی که دقیقاً به عضله هدف تزریقمی‌شود، می‌تواند به طور موقت موجب شل شدن آن گردد. این امر منجر به کاهش تدریجی اندازه‌ی عضله می‌شود. البته، کاهش اندازه و قدرت عضله‌ی جونده بدون تأثیر گذاشتن بر جویدن طبیعی و صحبت کردن بسیار مهم است. اگر چه درمان‌ها در هر فرد متفاوت است، اما بهبود کانتور خط فک پس از گذشت 1 – 2 ماه از جلسه‌ی درمان مشخص می‌شود و نتایج به دست آمده ممکن است 4 تا 6 ماه پایدار بمانند. در برخی بیماران، نتایج حتی تا 2 سال پس از تزریق دوام دارند. طول مدت اثر بستگی به ویژگی‌های هر فرد و همچنین مقدار بوتاکس مورد استفاده دارد. نظر مشترکی که همه‌ی بیماران پس از تزریق بوتاکس گزارش کرده‌اند این است که دیگران فکر می‌کند آن‌ها وزن کم کرده‌اند زیرا صورت بیماران پس از درمان زیباتر و لاغرتر می شود و به شکل قلب در می‌آید. همچنین صورت این بیماران در قسمت پایین باریک‌تر از قسمت بالایی می‌شود.

لیپوساکشن


نام دیگر این روش که ترکیبی از لیپوساکشن برای صورت و گردن است، لیپوکانتورینگ صورت نام دارد. این روش جوانسازی صورت برای متقاضیانی مناسب است که در اطراف گردن و صورت دچار تجمع اضافی چربی هستند. این روش در طول زمان به روشی محبوب تبدیل شده است، زیرا روش‌های جراحی پیشرفت کرده‌اند. در طول انجام این روش، برش‌های کوچکی با احتیاط بر روی صورت و گردن ایجاد خواهد شد و مجموعه‌های ناخواسته‌ی بافت چربی از طریق یک دستگاه مکش متصل به یک کانولا (یک لوله‌ی نازک طراحی شده برای استفاده در لیپوساکشن) خارج می‌شوند. روش لیپوساکشن صورت تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد و نتایج به دست آمده ماندگار هستند. در طول دوره‌ی بهبود در بیماران، علائم رایجی مانند میزان کمی تورم، بیحسی و کبودی در مجاورت گردن و قسمت بالای قفسه سینه مشاهده می‌شود، اما پس از سه یا چهار روز این علائم شروع به از بین رفتن می‌کنند. همچنین در این روش لاغری صورت، ممکن است زخم ملایمی قابل مشاهده باشد، اما طی یک دوره ی چند هفته‌ای صاف و محو خواهد شد.

تخلیه‌ی چربی دهانی

تخلیه چربی دهانی که به عنوان جراحی لاغر کردن صورت و گونه‌ی تحتانی نیز شناخته شده است، به منظور ایجاد یک صورت لاغرتر یا مخروطی شکل انجام می‌گیرد. این روش ظاهر نرم و گرد قسمت پایینی صورت را از بین می‌برد. چربی اضافی محوطه‌ی دهانی که معمولاً یک حالت ارثی است، با کاهش وزن نیز از بین نمی‌رود. تخلیه چربی دهانی از طریق ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان انجام می‌شود. این کار معمولاً تحت بی حسی موضعی با استفاده از داروهای خوراکی برای کاهش اضطراب و درد انجام می‌شود. چربی دهانی به اندازه‌ی یک توپ گلف یا توپ پینگ پنگ تخلیه می‌گردد. تخلیه چربی دهانی اغلب همراه با لیفت صورت یا ایمپلنت چانه به منظور بهبود کانتور صورت انجام می‌شود. به دلیل عمیق بودن محل قرار گیری چربی دهانی، تخلیه‌ی آن با استفاده از روش لیپوساکشن امکانپذیر نیست. عمل جراحی تخلیه چربی دهانی کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد و بهبودی پس از عمل نیز تنها ظرف چند روز انجام می‌گیرد. ناحیه تحت لاغری صورت به مراقبت پس از عمل احتیاجی نداشته و بخیه مورد استفاده نیز پس از مدتی جذب شده و نیازی به کشیدن آن نیست. عمل جراحی تخلیه چربی دهانی قادر است ظاهر مطلوب را به شما بدهد. به مدت 2 هفته بعد از عمل جراحی توصیه می‌شود در هنگام خواب از 2 بالش برای بالا نگه داشتن سر خود استفاده کنید. همچنین توصیه می‌گردد به مدت حدود 3 هفته استراحت نمایید. در طول دوره‌ی بهبود احتمالا شما تا حدودی دچار ناراحتی و درد هستید، اما این مورد توسط داروهای مسکن تجویزشده برای شما کنترل می‌شود. اگر شما درد بیش از حد، قرمزی یا هر علائم غیر طبیعی دیگر را مشاهده یا احساس می‌کنید باید بلافاصله با پزشک جراح خود تماس بگیرید، زیرا احتمال بروز عفونت وجود دارد.

هزینه


میزان هزینه‌ی لاغر کردن صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، روش انتخابی شما و پزشک معالج، ناحیه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، جراح و امکاناتی که انتخاب می‌کنید همگی در مجموع هزینه‌های به وجود آمده نقش دارند.

آخرین مقالات