لیفت و بالاکشیدن باسن (فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)

با بالا رفتن سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و باسن شروع به افتادگی و شل شدن می‌کند. افرادی که وزن زیادی از دست داده‌اند نیز ممکن است شادابی پوستشان در نواحی باسن کم شود.

لیفت باسن می‌تواند ظاهر و در نتیجه اعتماد به نفس را با کاهش افتادگی باسن بازگرداند. این روش می‌تواند به تنهایی و یا به عنوان بخشی از روش لیفت پایین‌تنه در نواحی شکم، ران و باسن انجام شود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

افرادی که پس از عمل جراحی، بارداری و یا یک رژیم غذایی و ورزش وزن زیادی از دست داده‌اند نیز ممکن است در بخش‌های مختلف بدنشان از جمله باسن شاهد پوست اضافه باشند. پوستی که به علت اضافه وزن کشیده می‌شود اغلب برای تطابق با وضعیت جدید بدن پس از کاهش وزن فاقد قابلیت ارتجاعی کافی است. در این شرایط می‌توان برای تغییر ظاهر، عمل لیفت باسن را انجام داد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره وضعیت شما را بررسی کرده و مشخص می‌کنند که آیا لیفت باسن برای شما مناسب است و می‌تواند بهترین نتایج را برای شما به همراه داشته باشد یا خیر.

اگر فکر می‌کنید که کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستید حتما قبل از تصمیم نهایی با پزشک مشورت کنید. برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید. [/alert]

لیفت باسن


لیفت باسن یک عمل جراحی برای حذف پوست اضافه ، لیفت و سفت کردن باسن و کاهش بی‌نظمی‌های موجود در سطح پوست از جمله سلولیت و ترک‌های بدن است. لیفت باسن را می‌توان به تنهایی یا همراه با سایر روش‌ها جهت بازیابی جوانی یا دستیابی به آنچه که پیش از کاهش وزن در ذهن داشتید، انجام داد. بسته به نیازهای خاص بیمار، لیفت باسن می‌تواند به عنوان بخشی از یک لیفت کلی پایین تنه و یا همراه با لیفت صورت، لیفت بازو، بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه یا دیگر عمل‌های زیبایی انجام شود. این عمل‌ها ممکن است در یک جلسه و یا در طی چندین ماه انجام گیرند.

از بین بردن پوست افتاده و چربی اضافه باسن و نواحی بیرون ران‌ها می‌تواند به طور چشمگیری شکل بدن را بهبود داده و موجب افزایش اعتماد بنفس شود. پس از عمل می‌توان شاهد تفاوت آنی و چشمگیر در فرم دادن به باسن و احتمالاً راحتی بیشتر در پوشیدن برخی لباس‌ها بود.

متقاضی مناسب برای انجام لیفت باسن


بهترین متقاضی‌ها برای انجام لیفت باسن اشخاصی هستند که از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردارند و خواهان از بین رفتن پوست اضافه و افتاده به منظور بازیابی ظاهر باسن خود هستند.

به طور کلی بهترین متقاضیان برای لیفت باسن:

 • سلامت جسمی و روانی مناسبی دارند.
 • کاملاً از گزینه‌های درمان مطلع بوده و انتظارات واقع‌بینانه دارند.
 • می‌خواهند ظاهر خود را با از بین رفتن پوست شل و افتاده و تغییر شکل باسن بهبود بخشند.

اگر باور دارید که فرد مناسبی برای انجام لیفت باسن هستید، جراح شرایط شما را ارزیابی می‌کند، مواردی که از آنها اطلاع ندارید را برای شما توضیح داده، به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد و در صورتی که فرد مناسبی برای این عمل باشید شما را در تصمیم‌گیری یاری می‌کند.

مشاوره


در طول جلسه مشاوره، توسط پزشک معاینه می‌شوید و جزئیات گزینه‌های موجود مورد بحث قرار می‌گیرند. جراح به طور کامل به تمام سوالات شما رسیدگی کرده و توصیه‌هایی در مورد چگونگی دستیابی به نتایج مورد نظرتان ارائه می‌دهد. وی جزئیات کامل عمل از جمله مزایا، خطرات، هزینه‌ها و دوره بهبودی را ارائه خواهد داد. همچنین می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران پیشین آن جراح را نیز مشاهده کنید.

برای صحبت در مورد وضعیت کلی سلامتی و سابقه پزشکی خود آمادگی کامل داشته باشید. لیستی از ویتامین‌ها و داروهای با نسخه یا بدون نسخه مصرفی خود را به همراه داشته باشید. پزشک نیز در مورد بیماری‌های فعلی و آلرژی‌های احتمالی شما سوالاتی می‌پرسد.

جراح دستورالعمل‌های خاصی را در مورد چگونگی آماده شدن برای لیفت باسن در اختیار شما قرار می‌دهد. این دستورالعمل‌ها شامل نکاتی برای خوردن، آشامیدن، و مصرف یا پرهیز از داروها و ویتامین‌ها قبل و بعد از عمل می‌باشند.

فرایند عمل


در طول انجام لیفت باسن برشی در امتداد پایین کمر ایجاد می‌شود و ممکن است از یک طرف باسن تا طرف دیگر امتداد پیدا کند. پوست به طرف بالا کشیده می‌شود، پوست اضافی حذف و پوست باقیمانده کشیده شده و بخیه زده می‌شود. هرگونه چربی اضافه در صورت وجود معمولاً با لیپوساکشن برداشته می‌شود.

لیفت باسن معمولاً دو ساعت بطول می‌انجامد و اغلب به صورت یک عمل سرپایی انجام می‌شود و به بیماران این امکان را می‌دهد که در همان روز عمل به خانه باز گردند. بیهوشی عمومی در زمانی استفاده می‌شود که بخواهید در طول عمل بخوابید.

بهبودی


علائم شایعی که بعد از لیفت باسن رخ می‌دهند شامل حساسیت، خستگی، درد خفیف تا متوسط، تورم و کبودی می‌باشند. هرگونه درد را می‌توان به سرعت با دارو کنترل و برطرف کرد. تورم ممکن است برای چند هفته پس از جراحی به طول بیانجامد. تب می‌تواند نشانه‌ای از عفونت باشد، بنابراین در چند روز اول پس از جراحی از یک دماسنج برای اندازه‌گیری مداوم درجه حرارت بدنتان استفاده کنید.

در دو سه هفته اول برای کمک به تطابق پوست با وضعیت جدید کمر و باسن، از یک گن فشاری استفاده می‌شود. ممکن است برای بیرون کشیدن مایعات اضافه‌ای که در محل برش‌ها ایجاد می‌شوند از یک درن استفاده شود. بخیه‌ها نیز یا قابل جذب بوده و یا پس از یک تا دو هفته کشیده می‌شوند.

در چند روز اول پس جراحی نباید به خود فشار بیاورید، به مقدار زیادی استراحت کنید و تمام دستورالعمل‌های پس از عمل را دنبال کنید. شما احتمالاً در ابتدا پیش از اینکه بتوانید شروع به نشستن کنید، در هنگام دراز کشیدن احساس بهتری خواهید داشت. ممکن است جراح از شما بخواهد برای پیشگیری از لخته شدن خون در پاها در هفته اول شروع به راه رفتن نمایید. بیشتر بیماران می‌توانند فعالیت‌های کم فشار را پس از 2 یا 3 روز از سر بگیرند و ظرف دو هفته نیز به کار خود بازگردند. اما باید به مدت حدود 6 هفته از انجام فعالیت‌های بدنی شدید مانند بلند کردن اجسام سنگین اجتناب شود.

خطرات


لیفت باسن مانند هر عمل جراحی خطراتی به همراه دارد، که شامل عفونت، خونریزی بیش از حد و عوارض ناشی از بیهوشی می‌باشند. برای کاهش این خطرات با دقت دستورالعمل‌های توصیه شده توسط جراح را هم قبل از عمل و هم بعد از عمل رعایت کنید. در صورتی که شاهد علائمی بودید که احتمال می‌دهید نشان‌دهنده‌ی عوارض خاصی باشند بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

شایع‌ترین خطرات مرتبط با جراحی لیفت باسن عبارتند از:

 • لخته شدن خون
 • تجمع مایع اضافی (سروما)
 • درد، تورم یا کبودی غیر طبیعی
 • خونریزی بیش از حد
 • بی حسی (معمولاً موقتی)
 • عفونت
 • واکنش منفی به بیهوشی
 • نارضایتی از نتایج عمل

روش جایگزین


پزشک همچنین بالا کشیدن باسن را می‌تواند با استفاده از تکنیکی شبیه به لیفت صورت با نخ انجام می‌دهد. این روش نتایجی قابل ملاحظه و ماندگار را به همراه خواهد داشت که موجب برجسته شدن، تغییر شکل و سفت شدن پوست باسن می‌گردد.

پزشک یک برش بسیار کوچک در قسمت پایین کمر ایجاد می‌کند. از آنجا که این روش غیر جراحی است، نیازی به زمان استراحت نخواهید بود. این یکی از مزایای مهم در مقایسه با لیفت باسن با استفاده از پروتز است که مستلزم دوره‌ی بهبودی طولانی و دشواری می‌باشد. اما پروتز باسن ممکن است عوارضی را یز به همراه داشته باشد؛ از عوارض پروتز باسن می توان به خطر جابه جایی پروتزها و یا واکنش بدن به آنها اشاره کرد.

تاثیر این روش از طریق اجرای دقیق لیفت با نخ بدست می‌آید. این نخ‌ها شامل مجموعه‌ای از مخروط‌های قابل جذب هستند که موجب کشیده شدن بافتی که باید لیفت و تغییر شکل داده شود، می‌گردد.

هزینه


هزینه کلی لیفت باسن می‌تواند به طور قابل توجهی بستگی به محل انجام درمان، گستردگی عمل و نیازهای خاص بیمار داشته باشد.

 

آخرین مقالات