لیفت پوست صورت با نخ (بینی، ابرو،گونه،لب،گردن)، هزینه و عوارض

با بالا رفتن سن، تاثیرات ناشی از جاذبه بر روی ناحیه صورت بیش از پیش مشخص می‌شود. به هر حال امروزه می‌توان از روش‌های درمان زیبایی دارای سطح تهاجم پایین برای لیفت، اصلاح ظاهر و از بین بردن افتادگی بافت‌ها در ناحیه صورت و گردن برای افرادی استفاده کرد که فقط نیاز به ایجاد تغییرات محدود تا متوسط در ارتباط با جوان‌سازی پوست و صورت خود دارند. به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند از طریق وارد کردن نخ‌های بسیار ریز و قابل جذب به پوست بدون نیاز به ایجاد برش و باقی ماندن جای زخم معمول در روش‌های قدیمی لیفت صورت، بخش‌های مختلف صورت را بالا بکشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

در صورتی که شما دچار مشکل افتادگی خفیف تا متوسط بافت در ناحیه صورت خود هستید، لیفت با نخ می‌تواند به رفع این مشکل بدون نیاز به انجام عمل‌های جراحی تهاجمی کمک کند. به این منظور متخصصین پوست کلینیک تخصصی پوست و موی رازی می‌توانند وضعیت مشکل شما را بررسی کرده و درباره مناسب بودن این درمان برای رفع مشکل تصمیم‌گیری و اظهارنظر نمایند. در ادامه جراح زیبایی درباره نوع درمان مورد نیاز با شما صحبت کرده و توضیحات کلی درباره آن در اختیار شما قرار می‌دهد. طول مدت درمان با این روش کوتاه بوده و از این طریق می‌توان به نتایج ظاهری مطلوب دست پیدا کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت صورت با نخ یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

[dopts id=”1″]

لیفت با نخ چیست؟


در روش لیفت با نخ که در اصطلاح به آن لیفت با بخیه نیز گفته می‌شود، از نخ‌های بخیه مشابه نخ‌های مورد استفاده در عمل‌های جراحی برای لیفت صورت استفاده می‌شود. هنگامی که این نخ‌ها زیر پوست قرار گیرند، در عمل می‌توانند باعث سفت شدن پوست و حجیم شدن آن شده و افتادگی یا شل شدن آن را برطرف نمایند. این نخ‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که پوست را در محل مناسب نگه داشته و به این ترتیب یک ساختار نگهدارنده برای پوست در برابر جاذبه و فرآیند افزایش سن ایجاد می‌کنند.

توجه داشته باشید با وجودی که لیفت با نخ نمی‌تواند یک روش درمان جایگزین برای لیفت کامل صورت باشد، این روش یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دنبال ایجاد ظاهر طبیعی و جوان در صورت خود بوده و تمایلی به استفاده از عمل جراحی به این منظور ندارند. روش لیفت با نخ برای افراد بین سنین 30 تا 60 سال مناسب است. این روش بیشتر برای افرادی استفاده می‌شود که دچار افتادگی پوست شده، اما سطح کلاژن موجود در پوست آن‌ها هنوز برای جوان‌سازی و ترمیم پوست کافی است. علاوه بر این افراد جوان که به دنبال اصلاح ظاهر صورت خود بوده یا افرادی که دارای مشکلات ظاهری در صورت خود هستند نیز می‌توانند از این درمان استفاده کنند.

نواحی مختلفی که با استفاده از لیفت با نخ قابل درمان هستند


لیفت با نخ می‌تواند یک روش مناسب برای جوان‌سازی و ایجاد ظاهر جوان برای نواحی مختلف صورت همچون ابروها، گونه‌ها، بینی، لب‌ها، خط فک و آرواره و نیز ناحیه گردن باشد.

انواع روش‌های لیفت با نخ


دو روش اصلی برای لیفت با نخ به شرح زیر وجود دارد:

 • نخ‌های دندانه‌دار یا گره‌ای نیازی به متصل شدن به منظور نگه داشتن لیفت ندارند. در حقیقت این نوع نخ‌ها خود نگهدارنده هستند و به دو گروه اصلی با توجه به جهت دندانه‌ها یا گره‌ها طبقه‌بندی می‌شوند:
  • نخ‌های همگرا یا واگرا با توجه به جهت‌گیری دندانه‌ها به سمت یکدیگر یا در جهت مخالف از یکدیگر نسبت به ناحیه وسط قابل تشخیص هستند.
  • نخ‌های یک جهته یا چند جهته که با توجه به جهت‌گیری دندانه‌ها فقط به یک سمت یا در جهت‌های مختلف قابل تشخیص می‌باشند.

 • نخ‌های آپتوز (APTOS) از یک ماده تک رشته‌ای غیر قابل جذب به نام پلی‌پروپیلن ساخته می‌شوند و برای سال‌های طولانی است که برای بخیه زدن در عمل‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع نخ‌ها دندانه‌ها یا گره‌های دو جهته دارند که به سمت خارج از ناحیه وسط نخ و نیز به سمت داخل امتداد پیدا می‌کند. به این ترتیب هنگام وارد شدن این نوع نخ‌ها به زیر پوست، دندانه‌ها باعث نگه داشتن نخ در محل و حفظ نتایج لیفت خواهد شد.

قبل از درمان


در اولین جلسه مشاوره با جراح می‌بایست انتظارات بیمار در ارتباط با لیفت نخ و نیز ظاهر مورد نظر وی پس از درمان بررسی شود. در این جلسه همچنین لازم است به مقدار لازم اطلاعات مورد نیاز برای کمک به تصمیم‌گیری مناسب برای استفاده از این درمان جمع‌آوری گردد. در ادامه وضعیت افتادگی پوست فرد به دقت توسط جراح بررسی شده و در ادامه درباره نواحی خاص صورت و یا گردن که امکان درمان آن‌ها با این روش وجود دارد، تصمیم‌گیری خواهد شد.

در طول درمان


این درمان معمولاً تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود و ممکن است مقداری داروی آرام‌بخش برای راحتی بیشتر به بیمار تزریق گردد. به این ترتیب بیمار در طول این درمان در حالت هوشیاری قرار داشته، اما احساس راحتی و آسودگی خواهد داشت. در ادامه وارد کردن و تنظیم موقعیت نخ‌ها در پوست در مدت زمان کوتاه انجام شده و این کار در حدود 30 دقیقه تا 2 ساعت با توجه به تعداد نواحی تحت درمان و نوع نخ استفاده شده برای بیمار طول خواهد کشید.

روش‌های لیفت با نخ


روش‌های مختلف با تقبل هزینه لیفت صورت  به شرح زیر هستند:

روش لیفت با نخ‌های دندانه‌دار

در این حالت با استفاده از یک سوزن ریز همچون سوزن نخاعی، نخ‌های دندانه‌دار به غشای چربی زیر پوست از طریق ایجاد یک شکاف کوچک وارد می‌شوند. عمق وارد کردن نخ در این حالت بین 1 تا 2 میلی‌متر است و نقاط تحت درمان بر اساس طرح کشیده شده بر روی صورت توسط جراح قبل از عمل جراحی مشخص می‌شود. سوزن مورد استفاده برای وارد کردن نخ به پوست در ادامه از نظر موقعیت اصلاح می‌شود تا به این ترتیب نتایج مناسب برای درمان ایجاد شده و در ادامه این سوزن از پوست خارج می‌شود. به این ترتیب دندانه‌های میکروسکوپی نخ به بافت زیر پوست متصل شده و به آرامی باعث بالا کشیدن پوست و تثبیت موقعیت آن در محل دلخواه خواهد شد. در نهایت بخش اضافی قرار گرفته نخ در خارج از پوست چیده می‌شود.

تعداد نخ‌های مورد نیاز برای این درمان بستگی به تعداد نواحی تحت درمان لیفت ابرو با نخ ، گونه‌ها، خط فک یا حتی ناحیه گردن دارد. به این ترتیب لیفت کامل صورت با نخ احتمالاً به 18 نخ نیاز دارد. این شرایط در حالی است که بسیاری افراد نیازی به لیفت کامل صورت ندارند و احتمالاً حدود 2 نخ برای لیفت هر یک از ابروها، 3 نخ برای هر یک از گونه‌ها، 2 نخ برای هر یک از خطوط فک، و 2 نخ برای هر طرف گردن آن‌ها کافی است. بخش قرار گرفته از نخ در زیر پوست پس از قطع کردن بخش اضافی آن در حدود 5 تا 8 سانتی‌متر طول خواهد داشت.

روش لیفت با نخ‌های صاف یا معلق

این نوع نخ‌ها با استفاده از یک سوزن استاندارد به پوست وارد می‌شوند، اما به منظور نگه داشتن آن‌ها در محل لازم است نخ به یک نقطه اتکا متصل شود. نقاط اتکای مورد استفاده در این روش نقاط با ثبات در ناحیه جمجمه یا صورت هستند و محل این نقاط در بخش‌های مختلف بدن با یکدیگر تفاوت دارد. بنابراین، آگاهی مناسب از آناتومی ناحیه تحت درمان به منظور استفاده از این روش برای لیفت صورت و گردن از اهمیت خاص برخوردار است.

نتایج درمان

هنگامی که درمان بر روی هر ناحیه از صورت یا گردن انجام شود، معمولاً اقدامات لازم برای دستیابی به نتایج دلخواه انجام شده و اغلب بیمار می‌تواند بلافاصله بهبود قابل توجه در وضعیت ظاهری خود مشاهده نماید. توجه داشته باشید این نتایج با گذشت حدود 3 تا 4 هفته از درمان مشهودتر خواهد شد. به هر حال، بهبود در نتایج این درمان در طول یک دوره 3 تا 6 ماهه ادامه پیدا می‌کند. در حقیقت در طول این مدت فرآیند تولید کلاژن توسط بدن تحریک شده و تولید کلاژن طبیعی می‌تواند منجر به دستیابی به نتایج مناسب در ارتباط با لیفت صورت برای فرد شود.

بهبودی لیفت با نخ


جراح توصیه‌های کامل خود در ارتباط با شرایط پس از درمان را در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا به این ترتیب خطر مشاهده عوارض جانبی پس از درمان و در طول دوره بهبودی حداقل گردد. این توصیه‌ها شامل محدودیت‌های تعیین شده برای رژیم غذایی (همچون مصرف مواد غذایی نرم) برای مدت هفت روز است. در طول دوره بهبودی هر گونه درد و ناراحتی بیمار با مصرف داروهای مسکن خوراکی همچون استامینوفن قابل کنترل می‌باشد. علاوه بر این احتمالاً پزشک به فرد پیشنهاد می‌دهد سر خود را در هنگام خواب بالاتر از سطح بدن قرار دهد تا به این ترتیب ورم ایجاد شده در روز پس از درمان کاهش یابد. در روز پس از درمان، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید، اما لازم است در این زمان از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کند. در ادامه با گذشت هفت روز امکان شروع مجدد همه فعالیت‌ها به صورت عادی برای فرد وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید برای مدت یک هفته پس از این درمان احتمالاً بیمار احساس خوشایند در هنگام وارد شدن به محیط نخواهد داشت.

خطرات لیفت با نخ


خطرات و عوارض جانبی احتمالی لیفت با نخ به شرح زیر هستند:

 • عدم تاثیرگذاری درمان بر شرایط ظاهری بیمار
 • عفونت
 • بی‌حسی یا از دست دادن احساس در نواحی تحت درمان
 • باقی ماندن جای زخم
 • ایجاد نتایج غیر متقارن یا ناهماهنگ
 • جابجا شدن نخ‌ها یا مشخص شدن آنها در زیر پوست

هزینه لیفت با نخ


هزینه لیفت صورت با نخ با توجه به حجم درمان، نوع نخ استفاده شده برای بیمار، نواحی تحت درمان و سطح تخصص جراح متفاوت می‌باشد. مانند سایر روشهای درمان زیبایی، هزینه لیفت صورت با نخ نیز تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

آخرین مقالات