مزوتراپی موی سر:مزایا و هزینه

موهای سر تأثیر بسیار زیادی بر ظاهر چهره دارد و برای بسیاری از افراد، بیانگر سبک و شخصیت آن‌هاست. از این‌رو، ریزش موها تأثیر بسیار زیادی بر زندگی و حرفه‌ افراد می‌تواند داشته باشد. علاوه بر ژنتیک، عدم تعادل هورمونی، استرس، بالا رفتن سن و بیماری‌های موی سر، عوامل بسیار دیگری می‌توانند موجب ریزش موهای سر شوند. روش‌های زیادی برای جلوگیری از ریزش موها و  بهبود وضعیت آن‌ها وجود دارد. یکی از این روش‌ها که محبوبیت بسیار زیادی دارد، مزوتراپی موی سر است. روش مزوتراپی مو را می‌توان به عنوان روش درمانی مستقل برای برطرف کردن ریزش مو  و یا به عنوان روش مکمل همراه با کاشت مو به روش FUE یاFUT به کار برد. تأثیرگذاری روش مزوتراپی در درمان ریزش مو به اثبات رسیده است و می‌تواند موجب رویش مجدد موها در محل‌های که دچار ریزش مو شده‌اند، بشود.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

در صورتی که هنگام شانه کردن موهای خود هر بار متوجه ریزش موهای بیشتر می‌شوید و یا خط رویش موها در جلوی سر شما به تدریج در حال عقب رفتن است و نمی‌توانید جلوی این روند را بگیرید، احتمالاً دچار عارضه ریزش مو شده‌اید. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی به دقت وضعیت موهای شما را ارزیابی کرده و سپس با توجه به نیازهای خاص شما، مناسب‌ترین روش درمانی که می‌تواند شما را به بهترین نتایج ممکن برساند به شما پیشنهاد می‌دهند. مزوتراپی مو یک تکنیک بسیار مؤثر در درمان ریزش مو است که علاوه بر متوقف کردن ریزش موها موجب رویش موهای جدید در سر می‌شود. جلسات درمان ریزش مو با مزوتراپی را می‌توان طی یک هفته انجام داد و نتایج آن بعد از چند هفته مشخص می‌شوند. اولین نشانه‌های رویش موهای جدید بین جلسات 6 تا 8 مشاهده می‌شوند.

اگر فکر می‌کنید که مزوتراپی می‌تواند راه حل مناسبی برای درمان ریزش موی شما باشد می‌توانید از طریق شماره‌های 02188334029 و 02188333259 جهت مشاوره یا گرفتن نوبت قبلی با ما تماس بگیرید.[/alert]

[dopts id=”39″]

مزوتراپی موی سر چیست؟


مزوتراپی مو روشی است که در آن، ترکیب دارویی خاصی در لایه‌ی مزودرم پوست که یک لایه از بافت زیرین پوست و چربی زیر پوستی است، تزریق می‌شود. برای انجام این تزریق از وسیله خاصی به نام مزوگان استفاده می‌شود. ترکیب دارویی که در لایه مزودرم پوست (میان پوست) تزریق می‌شود با توجه به هدف درمانی و شرایط بیمار متفاوت است. این ترکیب در اغلب موارد حاوی داروهای تائید شده از سوی FDA، ویتامین و مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان و داروهای هوموپاتیک است.

انجام مزوتراپی برای درمان ریزش موها بسیار مؤثر بوده است. ریزش موها می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی از جمله وجود ماده‌ی دی هیدروتستوسترون (DHT) در سر، گردش خون ضعیف در پوست سر و رژیم غذایی نامناسب و نرسیدن مواد و ویتامین‌های لازم به مو باشد. ترکیبی که به منظور درمان ریزش موی سر تزریق می‌شود، علاوه بر بسیاری داروها و مواد مختلف، دارای کورتیزون نیز هست. کورتیزون یک ماده‌ی ضدالتهاب است که سنتز می‌شود. این روش درمانی موجب تحریک فولیکول‌هایی می‌شود که تار مو تولید نمی‌کنند و در نتیجه با تحریک این فولیکول‌ها، تولید تار مو و رشد مو مجدداً آغاز می‌شود. برای آن که بتوان به نتایج مورد انتظار از درمان رسید، لازم است که جلسات مزوتراپی چند بار تکرار شوند.

مزایا


مزایای مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش موها

در این روش ویتامین‌ها و مواد مغذی و داروهای مخصوص در پوست سر تزریق می‌شوند. این کار موجب تغذیه شدن پیاز موها شده و با آب‌رسانی به موها، شوره‌ی سر را از بین می‌برد. با از بین رفتن شوره‌ی سر، فولیکول‌های مو فضای بیشتری برای تنفس دارند و می‌توانند ساقه‌ی مو را بهتر رشد دهند.

مزایای مزوتراپی برای رویش موهای جدید

مزوتراپی همچنین موجب آبرسانی به پوست سر می‌شود و هرگونه عنصر عفونت‌زا یا عفونتی که قبلاً در حال شکل‌گیری بوده است را از بین می‌برد. این موضوع به پرپشت شدن بیشتر موها کمک می‌کند و موجب می‌شود موهای سالمی در جای موهای مریض قبلی رشد کنند. انجام مزوتراپی فرایندی بسیار سریع دارد اما می‌تواند داشتن موهایی سالم را برای مدت زمان طولانی تضمین کند. بعد از مزوتراپی، تمامی موهای شما به طور یکسان قوی  خواهند شد و با سرعت بیشتری رشد می‌کنند. به تدریج، عدم تعادل هورمون در سلول‌ها نیز به کمک این روش درمانی برطرف می‌شود. بنابراین می‌توانید درک کنید که این روش درمانی چه مزایا و نتایج بزرگی برای شما دارد.

لیست مزایای مزوتراپی مو هنوز هم ادامه دارد. این روش موجب از بین رفتن هورمون DHT (هورمونی که عامل ریزش مو است) می‌شود و تزریق ماده‌ی مزوتراپی باعث تشکیل تارهای جدید مو شده و ریزش مو را متوقف می‌کند. بنابراین این روش درمانی راهی ساده برای دستیابی دوباره به موهایی پرپشت و بلند است. افراد دیگر هیچ زمانی متوجه آن نمی‌شوند که شما درمانی روی سر خود انجام داده‌اید و فقط تعجب‌زده می‌شوند که چگونه موهای شما بهبود یافته و به زودی شما با سوالاتی در مورد چگونگی درمان موهای خود مواجه می‌شوید.

آمادگی قبل از درمان


برای رسیدن به نتایج بهتر، لازم است که آمادگی‌های لازم قبل از جلسه درمانی را داشته باشید. می‌توانید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید و یا موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

  • از 10 تا 15 روز قبل از جلسه‌ی درمانی از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
  • در صورتی که سیگار می‌کشید، لازم است از 7 تا 10 روز قبل از درمان، کشیدن سیگار را ترک کنید.
  • لازم است قبل از انجام درمان، در مورد هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید کاملاً مطلع شوید.
  • در صورتی که قبلاً هر گونه جراحی انجام داده‌اید، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • در مورد مشکلات احتمالی یا عوارض جانبی که این روش می‌تواند برای شما داشته باشد از پزشک سؤال کنید.
  • در صبح روز درمان باید موهای خود را بشویید چرا که احتمالاً تا 1 یا 2 روز بعد از جلسه‌ی درمانی اجازه ندارید موهای خود را بشویید.

نحوه‌ی انجام مزوتراپی


 

مزوتراپی درمان وقت‌گیری نیست و می‌توان آن را ظرف 15 تا 20 دقیقه انجام داد. در ابتدا پزشک شما ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را تهیه می‌کند تا آن را به سر شما تزریق کند. ترکیبی که برای تزریق به سر شما تهیه می‌شود حاوی عناصر مخصوصی است که با توجه به شرایط و نیازهای خاص شما انتخاب و با یکدیگر ترکیب شده‌اند. اغلب پزشکان برای انجام مزوتراپی از تفنگ مخصوص مزوتراپی استفاده می‌کنند. این وسیله ماده مزوتراپی را به سر تزریق می‌کند. برای انجام این تزریقات نیازی به اعمال بی‌حسی نیست. اما در صورتی که درد بسیار خفیف ناشی از تزریق را نمی‌توانید تحمل کنید، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا از بی‌حسی موضعی برای شما استفاده کند.

مراقبت‌های پس از درمان


اگر می‌خواهید که رشد موهای شما ادامه داشته و به نتایج درمانی خوبی برسید، لازم است که به نکات مربوط به مراقبت‌های بعد از درمان توجه کنید:

  • تا 12 ساعت بعد از مزوتراپی نباید موهای خود را بشویید یا هرگونه فرآورده شیمیایی به سر خود بزنید.
  • تا مدت کوتاهی پس از درمان، نباید فعالیت فیزیکی شدید داشته باشید چرا که این کار موجب می‌شود شدیداً عرق کنید.
  • تا دو روز پس از درمان باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.

مزوتراپی روشی آسان و مؤثر برای درمان ریزش مو است که می‌تواند موهای شما را به خوبی تغذیه کند. با این حال قبل از انجام درمان مزوتراپی، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است.

عوارض جانبی


شایع‌ترین عارضه جانبی مزوتراپی، بروز کبودی خفیف است که ظرف چند روز به طور کامل برطرف می‌شود. همچنین ممکن است در ناحیه کف سر احساس درد خفیف داشته باشید که این درد نیز به خودی خود ظرف یک یا دو روز برطرف می‌شود. عوارض جانبی ناشی از مزوتراپی نهایتاً تا 48 ساعت پا بر جا هستند و سپس رو به بهبودی می‌روند. بنابراین اگر شاهد بروز تاول یا کبودی بودید که بیش از این زمان طول کشید لازم است به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کند.

یکی از مواردی که احتمالاً در مورد مزوتراپی مو می‌خواهید بدانید این است که نتایج مزوتراپی موی سر ماندگار هستند یا خیر. این موضوع به شرایط شما بستگی دارد. داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن به صورت منظم و مراقبت از موها به حفظ نتایج حاصل از مزوتراپی کمک می‌کند. بنابراین لازم است که به خوبی از موهای خود مراقبت کنید.

هزینه


هزینه مزوتراپی موی سر براساس تعداد تزریق مورد نیاز شما و همچنین تعدد جلسات درمانی مشخص می‌شود. بسته به اینکه مشکل شما چیست و درمان آن چقدر پیچیده می‌باشد، هزینه نیز متغیر خواهد بود.

آخرین مقالات