درمان ریزش موی ریش و سبیل امروزه بیشتر از سال‌های گذشته متداول بوده است. کاشت ریش و سبیل جهت پرپشت کردن موهای این نواحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه تمایل زیادی به کاشت ریش وجود دارد. موهای صورت با گذر زمان نازک شده و دچار ریزش می‌شوند. ریزش موی ریش اغلب در ۴۰ سالگی رخ می‌دهد. کاشت مو فرایندی است که در آن مو با انتقال به روی صورت با استفاده از تکنیک‌های مختلف در ناحیه‌ی ریش و سبیل رشد می‌کند. دلایل متعددی برای ریزش موی صورت وجود دارند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]
رشد موی صورت یا عدم رشد و تکه تکه بودن آن ممکن است ناشی از زخم یا ژنتیک باشد. اگر موی ریش و سبیل شما کم‌پشت و تکه تکه است یا جای زخم‌هایی بر روی صورت وجود دارند، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی شرایط شما را بررسی کرده و راه حل مناسب جهت کاشت ریش و سبیل که تحت عنوان کاشت موی صورت نیز شناخته می‌شود را پیشنهاد خواهند کرد. داشتن ریش و سبیل پرمو و ته‌ریش و سبیل خوش فرم‌تر امکان تغییر ظاهر چهره و داشتن حق انتخاب بیشتر برای اصلاح آنها را برای فرد فراهم می‌کند. کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را در کاشت ریش و سبیل ارائه می‌دهد که متناسب با نیاز و شرایط بیمار به او پیشنهاد می‌شود . برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی یا درصورت نیاز به دریافت نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

متقاضیان درمان


باید این نکته را دانست که موهای صورت مانند سبیل، ریش و ابروها از اجزای تشکیل‌دهنده‌ی چهره هستند. زمانی که این موها مرتب نباشند، صورت عجیب به نظر می‌رسد به همین دلیل است که در صورت نازک شدن موها، شکل نامنظم موهای صورت یا ریزش مو به دلیل سانحه، دیگران بلافاصله متوجه آن می‌شوند.

مزایا


یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های کاشت ریش و سبیل این است که موها دائمی می‌باشند. اگر می‌خواهید ریش‌هایی ژولیده یا پرپشت داشته باشید امکان انتخاب آن را خواهی داشت زیرا مو بصورت دائمی باقی می‌ماند. اگر هدف از کاشت سبیل طبیعی پنهان کردن آکنه یا دیگر زخم‌های صورت باشد، اعتماد بنفستان در اثر این درمان به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت. همچنین اگر تمایل به ظاهری بالغ‌تر داشته باشید، ریش می‌تواند برای این منظور موثر باشد.

مشاوره


پزشک در ابتدا تعیین خواهد کرد که آیا شما متقاضی مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستید یا خیر. وضعیت موهای سر نقش مهمی در این فرایند ایفا می‌کند. اگر به اندازه کافی مو بر روی پوست سر وجود نداشته باشد، کاشت ریش و سبیل ممکن نخواهد بود زیرا موی مورد نیاز جهت کاشت از روی سر گرفته می‌شود. اگر دچار نازک‌شدگی مو یا ریزش بخش‌هایی از مو باشید، پزشک تصمیم خواهد گرفت که روش کاشت مو برای شما موثر خواهد بود یا خیر. شیوه‌ی زندگی، انتظارات از جراحی، هزینه کاشت ریش و سبیل و انجام درمان یا جراحی کاشت مو در گذشته مورد بحث قرار خواهد گرفت. در صورتی که پزشک تصمیم بگیرد که شما متقاضی مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستید، تکنیک کاشت مویی که  بهترین نتایج را برای شما به همراه خواهد داشت پیشنهاد می‌گردد.

روش درمان


پزشک از روش‌های جداسازی به بخش‌های فولیکولی (FUE) یا پیوند واحدهای فولیکولی (FUT) استفاده می‌کند. روش FUE شامل برداشتن واحدهای فولیکولی مو است. این واحدها از پوست سر یا ناحیه‌ای دیگری برداشته می‌شوند. روش FUT شامل برداشتن نوار باریکی از واحدهای فولیکولی که از نظر ژنتیکی دست‌نخورده هستند از ناحیه‌ی اهداکننده می‌باشد. واحدهای فولیکولی بصورت تکی از نوارها برداشته شده و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند.

پزشک روش دقیق کاشت ریش و سبیل را با جزئیات برای شما توضیح خواهد داد، اما بطور کلی موها بصورت تکی یا دو تایی در زاویه‌ی طبیعی که موهای صورت رشد می‌کنند، کاشته می‌شوند. این روش بسیار ظریف بوده و مستلزم جای‌گذاری عالی موها در برش‌های کوچک و زاویه‌دار و با جهت و زاویه‌ی دقیقی که موهای طبیعی رشد می‌کنند، می‌باشد. بسته به تراکم مورد نظر ریش، ممکن است به یک روش ثانویه جهت کاشت موهای بیشتر نیاز باشد هرچند این امر نادر است.

فرایند درمان که معمولاً تحت آرام‌بخش خفیف انجام می‌شود بین دو تا هشت ساعت بطول می‌انجامد که بستگی به میزان موهای کاشته شده و اندازه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان دارد. این درمان و دوره‌ی بهبودی آن اساساً بدون درد است. در پنج روز اول پس از درمان، پوسته‌های ریزی در اطراف هر موی کاشته شده شکل می‌گیرند. ناحیه‌ی کاشت ریش و سبیل در این پنج روز باید کاملاً خشک نگه داشته شود. برای حداقل سه تا چهار روز اول پس از کاشت ریش و سبیل، کاملاً مشخص خواهد بود که فرایندی روی صورت انجام شده است. حدود دو هفته پس از کاشت، موهای کاشته شده می‌ریزند. این امر طبیعی بوده و موی صورت سه ماه پس از عمل مجدداً رشد می‌کند. این موها تا آخر عمر به رشد خود ادامه می‌دهند.

پس از کاشت ریش و سبیل


بسته به گستردگی جراحی، پزشک از بی‌حسی موضعی یا عمومی استفاده می‌کند. در بیشتر موارد نیاز به بستری نمی‌باشد نحوه‌ی مراقبت از گرافت‌های کاشته شده به طور دقیق برای شما توضیح داده خواهد شد. به شما توصیه می‌شود که مراقبت کافی از محل درمان داشته باشید که شامل شستن و خشک کردن آن می‌باشد. ممکن است مقداری کبودی یا تورم وجود داشته باشد، اما این عوارض طبیعی بوده و پس از چند روز برطرف می‌شوند. علاوه بر این، موی کاشته شده می‌ریزد (پس از دو تا چهار هفته مانند هر موی کاشته شده دیگر بر روی پوست سر) تا موی جدید در آن محل رشد کند.

نتایج


پس از کاشت ریش و سبیل، رشد موی کاشته شده طبیعی خواهد ماند. همچنین تفاوتی بین رشد موهای کاشته شده و موهای اصلی موجود در ناحیه‌ی صورت وجود ندارد. هرچند بافت موی کاشته شده می‌تواند بر اساس موهای اصلی آن ناحیه تغییر کند تا تا ظاهر مورد نظرتان بدست آید. برای ایجاد ظاهر اولیه‌ی موهای کاشته شده، نیاز به یک جراح مجرب است که ناحیه‌ی اهداکننده را به دقت انتخاب کرده و تبحر لازم برای برداشت فولیکول‌های مو در جهت و زاویه‌ی صحیح به منظور ایجاد تناسب بین موهای اصلی و کاشته شده را داشته باشد.

معایب


معایب روش کاشت ریش و سبیل بسیار جزئی می‌باشند. این روش یک عمل جراحی بوده و مانند هر جراحی دیگری خطراتی مانند عفونت وجود دارد. معمولاً این عوارض ناشی از مراقبت ضعیف پس از عمل است. قرمزی و تورم پس از عمل از عوارضی هستند که تقریباً همراه با هر عمل جراحی می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.