کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

هیچ چیزی ارزشمندتر از فرزند شما نیست. هرچند، بارداری، تولد نوزاد و شیردهی می‌تواند تاثیر زیادی بر بدن یک خانم بگذارد. اگرچه داشتن  فرزند می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد، اما فرم بدن پس از بارداری می‌تواند موجب شود برخی خانم‌ها بیش‌ازحد به بدن خود فکر کنند و حتی آنها را افسرده نماید. روش‌های بسیاری برای تناسب اندام بعد از زایمان وجود دارد. بسیاری از روش‌ها شامل بزرگ کردن سینه، لیفت سینه، کوچک کردن شکم و لیپوساکشن برای تغییر شکل نسبتا سریع می‌باشند ولی می‌توانند روش‌های دیگری را نیز شامل شوند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#ed9788″]

اگر از تغییرات بدن خود، پس از زایمان، ناراحت هستید، تناسب اندام بعد از زایمان می‌تواند راه‌حلی مناسب برای شما باشد. روش‌های متفاوتی برای تناسب اندام بعد از  زایمان وجود دارند که می‌توانند برای بازیابی فرم بدنی صاف و بی‌نقص پیش از مادرشدن، به شما کمک کنند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی تناسب اندام بعد از زایمان را پیشنهاد می‌کنند که طبق نیازهای شما طراحی می‌شود ولی معمولا شامل بازسازی سینه (با ایمپلنت سینه یا لیفت سینه)، کوچک کردن شکم (مینی یا کامل) و لیپوساکشن است. انجام این روش‌ها، بی‌خطر و ساده است و همزمان، طی 3-4 ساعت انجام می‌شود. این جراحی، روشی سرپایی است که به‌معنای آن است که پس از جراحی، در منزل دوران نقاهت را سپری می‌کنید.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی یا برای دریافت نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

متقاضی مناسب


اگر تمایل دارید پس از زایمان، بخش‌های مختلف بدن خود را خوش‌فرم کنید، ممکن است تناسب اندام پس از زایمان برایتان مناسب باشد. مهم نیست فرزندانتان هنوز کودک هستند یا بزرگ شده‌اند، هیچ‌گاه برای داشتن احساس خوب نسبت به بدنتان دیر نیست. این روش‌ها، برای چنین خانم‌هایی، بهترین روش‌ها محسوب می‌شوند:

  • خانم‌هایی که در سلامت عمومی خوبی به‌سر می‌برند.
  • دیگر قصد بچه‌دار شدن ندارند.
  • فرزند خود را شیر نمی‌دهند.
  • به وزن ایده‌ال موردنظر خود رسیده‌اند و وزنشان تغییر نمی‌کند.

به‌دلیل آنکه این راهنمایی‌ها کلی هستند، موثرترین راه برای تعیین آنکه آیا یک جراحی زیبایی برایتان مناسب است، مشاوره با یکی از جراحان پلاستیک معتبر مرکز ما می‌باشد.

مشاوره


زمان مشاوره شما، برای آشنایی با جراحتان و آینده بهتری که پس از جراحی تناسب اندام، در انتظارتان است، بسیار هیجان‌انگیز است. این ملاقات با بررسی مدارک پزشکی و معاینه شما آغاز می‌شود. سپس، شما می‌توانید موارد زیر را با جراح خود درمیان بگذارید:

  • بهبودهایی که می‌خواهید به‌دست آورید.
  • دیدن عکس‌های قبل و بعد از جراحی بیماران ما
  • گفتگو درباره ترجیحات و دغدغه‌هایتان
  • پرسش سوالاتتان

هدف نهایی رسیدن به یک برنامه جراحی برای شخص شما است که همه بهبودهای مورد نظرتان را بدون هیچ خطری، برایتان فراهم کند. برای کمک به روند تصمیم‌گیری شما، جزئیاتی درباره این روش، ازجمله هزینه، مشکلات احتمالی، و امادگی‌هایی که برای برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کنند، برایتان ارائه خواهند شد. جراح، شما را تشویق می‌کند، برای تصمیم‌گیری درباره انجام جراحی و زمان آن، فکر کنید و درصورت تمایل، می‌توانید با جراحان دیگر هم صحبت کنید.

انواع روش‌ها


این جراحی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود که توسط متخصص بیهوشی با حداکثر اطمینان و مراقبت از بیمار، انجام می‌شود. زمان لازم برای جراحی به روش‌های انتخابی شما بستگی دارد ولی معمولا بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد.

جراحان، همه جراحی‌های تناسب اندام بعد از زایمان را باتوجه به نیازهای هر بیمار انجام می‌دهند. روش‌ها و روند انجام شده در جراحی به تغییر موردنظر شما و مجموعه‌ای از دیگر عوامل بستگی دارد ولی موارد زیر، رایج‌ترین کارها برای زیبایی سینه و فرم بدن در یک جراحی تناسب اندام بعد از زایمان است:

بزرگ کردن سینه

پس از بارداری و شیردهی، بسیاری از خانم‌ها سینه‌های کوچک، پوست سینه کشیده شده و هاله دور نوک سینه بزرگ‌تر از قبل خواهند داشت. جراحی بزرگ کردن سینه می‌تواند به سینه‌های شما کمک کند ظاهری مانند قبل  از زایمان یا حتی بهتر از هرزمان دیگری داشته باشند. انتخاب‌های موجود برای روش‌ها، به‌شرح زیر می‌باشند:

بزرگ کردن سینه، حجم سینه را ازطریق قراردادن ایمپلنت‌های سیلیکون ژل یا نمکی، افزایش می‌دهند. این روش می‌تواند اندازه سینه‌های شما را به پیش از زایمان بازگرداند یا همه سینه‌های پُری که همیشه می‌خواستید، برای شما به‌ارمغان می‌آورد. ایمپلنت‌ها می‌توانند بخش بالایی سینه‌ها را برای داشتن شکلی زیباتر و جوان‌تر، پرکنند.

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه با برداشتن پوست اضافی و بالاتر بردن نوک و هاله سینه، شکل جوان سینه‌ها را بازمی‌گرداند. هاله‌های بزرگ می‌تواند کوچک شده و تغییر شکل داده شوند. این روش یک انتخاب بسیار رایج دربین خانم‌هایی است که ظاهر سینه‌هایشان پس از بارداری و شیردهی، افتاده شده است.

جراح پلاستیک، برش‌هایی در مرز طبیعی و محل جدید نوک سینه، ایجاد می‌کند. پوست اضافی برداشته می‌شود. هاله و نوک سینه درجای جدید قرار می‌گیرند. اگر سینه افتاده، موجب کشیدگی و بزرگ شدن هاله سینه شده باشد، این هاله کوچک‌تر می‌شود. در اکثر بیماران، حس ناحیه نوک سینه حفظ می‌شود و قادر به شیردهی خواهند بود. پوست باقیمانده سفت کشیده و بخیه زده می‌شود.

بزرگ کردن سینه با لیفت، شکل و اندازه سینه‌ها را بهبود می‌بخشد. خانم‌هایی که می‌خواهند مشکل شلی پوست را حل نموده و همزمان، حجم سینه بیشتری داشته باشند، ترکیب بزرگ کردن و لیفت سینه را بسیار مفید می‌یابند.

کوچک کردن شکم

جراحی کوچک کردن شکم آسیب به شکم دراثر بارداری، که معمولا با رژیم غذایی و ورزش، به‌تنهایی، اصلاح نمی‌شود، را اصلاح می‌کند. علاوه بر سفت کردن پوست کشیده و شُل شده، جراح شما می‌تواند عضلات زیر شکم را نیز درامتداد خط تقارن شکم، برای صاف کردن شکم، افزایش قدرت شکم و افزایش کارآیی شکم، اصلاح کند. از مزایای دیگر، آن اشت که جای زخم کمتر دیده می‌شود و ترک‌های روی پوست اضافه شکم، ازبین می‌رود.

این جراحی بااستفاده از برشی انجام می‌شود که زیر خط بیکینی بیمار پنهان است و پوست اضافی و چربی زیر آن در قسمت پایین شکم را برمی‌دارد. لایه عضلانی کشیده و سفت می‌شود و به‌این ترتیب، پوست باقیمانده در بالای شکم آزاد و صاف شده و روبه خط بیکینی بیمار، به سمت پایین، کشیده می‌شود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن برای حل مشکل کیسه‌های چربی اطراف بدن، پس از بارداری، به بیماران کمک می‌کند. پزشک از روش‌های دیگر لیپوساکشن برای بهبود فرم بدن پس از بارداری، استفاده می‌کند؛ به‌عنوان مثال، می‌تواند کمر را باریک، انحنای باسن را بیشتر و برای ظاهری صاف‌تر و زنانه‌تر، برآمدگی خط سینه‌بند را کمتر کند.

در این روش، بیماران هیچ درد یا ناراحتی احساس نمی‌کنند زیرا داروی بیهوشی استفاده می‌شود. برش‌ها، تا حد امکان، دور از دید، در نواحی دارای مشکل ایجاد می‌شوند. یک لوله کوچک توخالی بانام کانول، از طریق این برش، زیر پوست وارد می‌شود. کانول به یک واحد ایجاد خلا متصل است و چربی به‌سادگی، به بیرون از بدن، مکش می‌شود.

بهبود


یکی از مزایای داشتن روش‌های ترکیبی تناسب اندام پس از زایمان، به‌جای انجام جراحی‌های جداگانه در زمان‌های مختلف، کاهش مجموع زمان بهبود است. اگرچه، روند بهبودی بسته به روش‌های انجام شده متغیر است، روند کلی که در انتظار شماست، به‌شرح زیر می‌باشد:

دردو سوزش و تورم خواهید داشت که پزشک، با تجویز داروهای مسکن، به تسکین آن کمک می‌کند. به‌غیر از راه رفتن در خانه برای حفظ گردش خون، باید فعالیت فیزیکی را در حداقل ممکن نگه‌دارید.

پس از چند روز اول، متوجه می‌شوید که انرژی شما درحال بازگشت است. اگرچه ممکن است احساس کنید برای شروع مجدد فعالیت‌های روزانه آمادگی دارید، باید اجازه دهید بدنتان التیام یابد. پیشنهاد می‌کنیم برنامه کاری خود را کاملا لغو کنید و از هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزید.

پس از تولد فرزندم، برای انجام جراحی، چه مدت باید صبر کنم؟


معمولا توصیه می‌شود تا پایان دوران شیردهی، یا حداقل، سه ماه صبر کنید. برای مادرانی که فرزندانشان بزرگ شده‌اند، جراحی تناسب اندام بعد از زایمان، درصورت سلامتی بیمار و توانایی او برای تعهد به گذراندن دوران بهبود، مناسب است.

نتایج این جراحی تا چه زمانی دوام خواهد داشت؟


بیماران پس از جراحی تناسب اندام پس از زایمان، متوجه می‌شوند که اگر نوسان وزن زیاد نداشته باشند و رژیم غذایی سالم و زندگی فعال خود را حفظ کنند، نتایج جراحی برای همیشه دوام خواهد داشت. متوقف ساختن روند طبیعی پیری، غیرممکن است ولی نتایج جراحی شما سال‌ها پس از انجام جراحی، دوام خواهد داشت.

آخرین مقالات